SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

KOSMOS – TAJEMNICE WSZECHŚWIATA

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Galeria

Dnia 23.02.2018 r. w klasie 0 a odbyły się wspólne zajęcia nauczyciela zerówki Urszuli Jankowskiej i nauczyciela bibliotekarza Doroty Wysockiej. Tematem przewodnim był „Kosmos i jego tajemnice”. Dzieci podczas spotkania miały okazję utrwalić wiadomości, które były realizowane w tygodniowym bloku tematycznym. Poznały różne ciekawostki, zaśpiewały przygotowaną wcześniej piosenkę oraz obejrzały tematyczną wystawkę prac plastycznych oraz wierszy, które wcześniej samodzielnie przygotowały. Wszyscy doskonale się bawili.

Urszula Jankowska, Dorota Wysocka

 

II Festiwal Filmów Dzieci i Młodzieży "Anim@kcja" 2018

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do udziału w II Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży "Anim@kcja" 2018. W części konkursowej zapraszamy do nadsyłania Waszych animacji i filmów dokumentalnych.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja cieszyć się będzie podobnym zainteresowaniem, jak  poprzednie edycje konkursu, a nadesłane prace będą równie ciekawe, a może i lepsze.

Prosimy nauczycieli, zaproście do udziału w konkursie swoich uczniów, a Was droga młodzieży, namówcie swoich kolegów, przyjaciół i wspólnie pokażcie nam Wasze twórcze przemyślenia.

Zaglądajcie Państwo na stronę konkursu www.animakcja.mdk.bialystok.pl [1] - tam znajdziecie nowe informacje i nagrodzone prace z poprzednich edycji. Formularz zgłoszenia do udziału w Festiwalu jest już dostępny na stronie w zakładce FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Festiwal objęty został patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Białegostoku.

 

Otwarte Narciarskie Mistrzostwa Białegostoku_22.02.2018r.

Email Drukuj PDF

Galeria

Wyniki

   

Sprawozdanie z akcji Góra Grosza

Email Drukuj PDF

W daniach 27.11.2017 r. – 22.12.2017 r. na terenie SP 32 z oddziałami gimnazjalnymi opiekunowie SU przeprowadzili akcję Góra Grosza. Od 2000 roku jej pomysłodawcą i ogólnopolskim organizatorem jest warszawskie Towarzystwo Nasz Dom.

W centrum działań Towarzystwa Nasz Dom jest dziecko, które znajduje się w trudnej sytuacji rodzinnej. Instytucja koncentruje się na dzieciach, których prawo do wychowania w rodzinie jest zagrożone czy chwilowo niemożliwe do respektowania. Celem podejmowanych działań jest umożliwienie im wszechstronnego rozwoju, ochrony ich praw i przygotowanie do dorosłego, odpowiedzialnego życia.

Bezpośrednim celem, na który konkretnie zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne: pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

W akcji na terenie szkoły wzięły udział wszystkie klasy 4-7, a także 2 i 3 klasy gimnazjum. W sumie zebrano 1647 złotych i 9 groszy.

Wśród klas 4-6 największym zaangażowaniem wykazała się klasa 4 b – zebrawszy kwotę 215,09 zł, natomiast wśród klas 7-3 gimnazjum – klasa 2 c z kwotą 143, 42 zł. Gospodarze zwycięskich klas, na apelu podsumowującym I semestr, odebrali w nagrodę Górę Pączków – słodkości w podzięce za solidną zbiórkę i najwyższe wkłady w zebraną sumę.

Karina Tokajuk

 


Strona 5 z 149
SP32