SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

Samorząd Uczniowski SP 32 – pielęgnuje postawy patriotyczne

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

9 listopada 2018 r. społeczność uczniowska celebrowała 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, biorąc udział w dwóch inicjatywach.

Pierwszym wydarzeniem była uroczysta akademia na hali badmintonowej. Każda z klas przygotowywała się do niej od pewnego czasu: ucząc się na pamięć lub ćwicząc głośne czytanie wiersza o charakterze patriotycznym. Podczas akademii uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły z przyjemnością wysłuchali uroczyście brzmiących strof Mickiewicza, Konopnickiej, Norwida, Asnyka – w oprawie muzycznej szkolnego chóru pod opieką pani A. Nowackiej. Wszystko w obecności pocztów sztandarowych szkoły.

Następnym wydarzeniem tego dnia był udział wszystkich uczniów SP 32 w ogólnopolskiej akcji  „Rekord dla Niepodległej”. Jej inicjatorami byli Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Zaprosili oni wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju (i za granicą), aby 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy. O wyznaczonej porze korytarze naszej szkoły wypełniły się słowami hymnu. Najstarsi i najmłodsi uczniowie, stojąc na baczność poza salami lekcyjnymi, pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli, wpisali się w piękną tradycję wspólnego celebrowania świąt narodowych.

Więcej…
 
 

Zebranie trójek klasowych

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Prezydium Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 32 z oddziałami PG Nr 12 w Białymstoku uprzejmie zaprasza na coroczne otwarte zebranie przedstawicieli  naszych Rodziców (Rada Rodziców, Prezydium Rady Rodziców, Trójki Klasowe, inni chętni rodzice), które odbędzie się 13.11.2018r. o godzinie 17.00 (wtorek) w stołówce szkolnej.

Przewidywany porządek zebrania:

 1. Sprawozdanie finansowe Rady Rodziców.
 2. Informacja Komisji Rewizyjnej Rady Rodziców.
 3. Dyskusja nad w/w sprawozdaniem.
 4. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
 5. Udzielenie absolutorium Prezydium Rady Rodziców.
 6. Wybory do Prezydium Rady Rodziców.
 7. Informacje o aktualnych problemach w szkole.
 8. Sprawy różne

Przewodniczący RR

Artur Łukaszewicz

Dyrektor SP 32

Lech Szargiej

 

UCZNIOWIE I PRACOWNICY SZKOŁY UROCZYSTOŚCI ROZPOCZĘLI W KOŚCIELE I CERKWI.

Email Drukuj PDF

Galeria

6 listopada 2018r. o godzinie 8.30 Kościół pw. Maksymiliana Marii Kolbe zapełnił się uczniami, nauczycielami aktualnie pracującymi i już emerytami oraz pracownikami niepedagogicznym. Zauważyłem także sporą grupę rodziców. Mszę Świętą poprowadził ks. prof. Adam Skreczko. W homilii pięknie powiedział o historii szkoły, o jej dokonaniach, o wartościach z szacunkiem do rodziców, nauczycieli i kościoła na czele. Na zakończenie ks. proboszcz otrzymał pamiątkowy medal wybity specjalnie na okoliczność 50-lecia szkoły oraz gromkie brawa jako podziękowanie za znakomitą współpracę i ciepłe słowa o naszej szkole.
O godzinie 10.00 w Cerkwi Wszystkich Świętych ks. Jan Fiedorczuk w towarzystwie dwóch duchownych z tej parafii odprawił nabożeństwo z okazji jubileuszu 50-lecia SP Nr 32 kierując pod naszym adresem wiele bardzo przyjemnych słów z zaznaczeniem, że szkołą od 31 lat kieruje Lech Szargiej. To więcej niż połowa czasu istnienia placówki. Ks. Jan zwrócił także uwagę na bardzo dobre początki współpracy szkoły z cerkwią w sprawach prowadzenia katechezy w szkole. Na zakończenie dyrektor szkoły otrzymał za 31 lat pracy w szkole świętującej jubileusz złotych godów piękną ikonę.
W dniu 7.11.2018r. o godzinie 12.00 w hali badmintonowej SP Nr 32 przy ul. Pietrasze 29 odbędzie się uroczysta akademia z wieloma niespodziankami. Na tę uroczystość awizowało się wielu gości, absolwentów i rodziców. Będą też wybitni byli uczniowie oraz byli i aktualni sportowcy.
Lech Szargiej
PS. Więcej zdjęć zamieścimy po 7.11.2018r.

 

Wizyta studyjna w ramach projektu DOBRY ZAWÓD -FAJNE ŻYCIE

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Galeria

Dnia 24 października 2018r. w ramach udziału w projekcie DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE uczniowie klas III PG12 wzięli udział w wizycie studyjnej. Podczas wycieczki zawodoznawczej odwiedzili:

 • firmę Supon, ul. Octowa 3 Białystok,
 • firmę Medgal Sp z o.o. ul. Niewodnicka 26A Księżyno,
 • firmę Hotel Santana ul. Baranowicka 55 Białystok,
 • firmę KAN ul. Karpińskiego Białystok.
Więcej…
 


Strona 9 z 185
SP32