SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

Spotkanie ze sztuką kl. 0-III

Email Drukuj PDF

Galeria

W dniu 20 października odwiedził nas Teatr Conieco ze spektaklem pt. "Znów na zamku w Bajaderze".

Bajka opowiada o tym, że nie warto być chwalipiętą. Zachęca do dobrego i mądrego postępowania, które to sprawi, że to inni będą nas chwalić. W przedstawieniu rolę dam i rycerzy odegrały dzieci, które świetnie wczuły się w rolę aktorów.

Bajka bardzo nam się podobała. Aktorów nagrodziliśmy obfitymi brawami.

Alina Pater

Katarzyna Kalinowska- Ralicka

 

Sprzątanie grobów

Email Drukuj PDF

Galeria

Uczniowie klasy IIIc gimnazjum już po raz ostatni w tym składzie  uczestniczyli w corocznej klasowej akcji sprzątania grobów.  Podobnie jak w ubiegłych latach, 26 października 2017 r. wszyscy udali się  na Anielskie Wzgórze, miejsce na cmentarzu Farnym przy ul. Raginisa, aby posprzątać groby małych dzieci, o których zapomniano. Najstarsze nagrobki, które zostały uprzątnięte pochodziły z lat 50 XX w. Każdego roku młodzież uporządkowała około 20 grobów, zostawiając na nich zapalone znicze. Dziękuję moim wychowankom za wielkie serce i dobrą wolę.

Edyta Komło

 

Energia wiatrowa - zajęcia w SP32

Email Drukuj PDF

Galeria

W dniu 19 października br. w naszej szkole odbyły się zajęcia na temat energii wiatrowej. Poznaliśmy na nich odnawialne i nieodnawialne źródła energii i sposoby pozyskiwania jej w naturalny sposób. Poszerzyliśmy naszą wiedzę o wiatrakach, które produkują energię wiatrową i składaliśmy ich  pomniejszony model. Mieliśmy również możliwość poznać, jak ciężko wyprodukować energię. Jeżdżąc na rowerach, musieliśmy rozkręcić wiatrak, zapalić lampki, a najciężej było naładować telefon. Zajęcia na pewno były bardzo ciekawe i dostarczyły nam przydatnej wiedzy. Jak widać można połączyć naukę z dobrą zabawą.

Aleksandra Radziszewska kl. IIIc gim.

 

Wspominamy naszych Przyjaciół

Email Drukuj PDF

Grzegorz Miecugow urodził się 22 listopada 1955 roku w Krakowie, zmarł 26 sierpnia 2017 roku w Warszawie - pochowany został na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Wychował się w Krakowie w kamienicy Związku Literatów Polskich przy ul. Krupniczej 22. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie oraz studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Polski dziennikarz, redaktor radiowej Trójki, wydawca i prezenter Wiadomości w TVP1, współtwórca i prezenter Faktów w TVN, prowadzący program Szkło kontaktowe w TVN24. Prowadził też pierwszą polską edycję reality show Big Brother, zagrał również w kilku filmach (Pułapka, Ryś, Świr). Zanotował też epizod w postaci przewodniczenia Jury w Ogólnopolskim Konkursie "Super Ekspresu", OPTIMUSA, RMF FM w roku 2000 pod patronatem Marszałka Sejmu RP Macieja Płażyńskiego i Ministra Edukacji Narodowej, gdzie Szkoła Podstawowa Nr 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal" w Białymstoku uzyskała tytuł najlepszej szkoły w Polsce - "Super Szkoły 2000" oraz nagrody w postaci nowej pracowni komputerowej z internetem. Pan Grzegorz Miecugow podczas tego konkursu pokazał, że najlepszy musi nim być nie bacząc na naciski zewnętrzne. Dla nas była to niezwykła i radosna wiadomość.

Lech Szargiej

 

WPŁATY ZA OBIADY

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Wpłatę za obiady - 60zł

(za okres od 13 listopada do 8 grudnia 2017r. – 20dni)

należy przelać na konto szkoły w dniach:1 - 7 XI

Numer konta: 67 1240 1154 1111 0010 3568 0429

W tytule przelewu podajemy: - nazwisko i imię ucznia, klasę oraz szkołę (SP lub PG) ;  obiady: miesiąc…, (np. luty 2018)

W przypadku opłaty za więcej niż jedno dziecko, w tytule należy wpisać każde dziecko osobno.

Sekretariat nie przyjmuje wpłat za obiady!

Osoby, korzystające z obiadów wnoszą jednorazową wpłatę na rzecz stołówki: 30 zł

(płatne w sekretariacie gimnazjum lub na konto Rady Rodziców SP 32: 72 1500 1344 1213 4005 4417 0000)

 


Strona 10 z 137
SP32