SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

Spotkajmy się na „Polach Nadziei”. Inauguracja 8. edycji kampanii społecznej.

Email Drukuj PDF

Galeria

W piątek, 6 października br. wolontariusze naszej szkoły udali się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby uczestniczyć w inauguracji 8. edycji „Pól Nadziei” – akcji organizowanej przez Fundację „Pomóż Im”, która w sposób szczególny ma zachęcać młodych ludzi do wolontariatu i uwrażliwiać ich na potrzeby innych. Fundacja „Pomóż Im”, którą tworzą ludzie o wielkim sercu i empatii, prowadzi jedyne w naszym regionie domowe hospicjum dla dzieci. To właśnie tam pomoc wolontariuszy jest potrzebna najbardziej.Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”, czyli kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. Motto tegorocznej edycji pochodzi z biblijnego Listu do Rzymian i brzmi: „Nadzieja zawieść nie może...”.

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk

 

RELACJA Z PATRIOTYCZNEJ WYCIECZKI DO WARSZAWY UCZNIÓW KLASY 3 A I 3 B GIMNAZJUM

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Galeria

Dnia 2 października 2017 r. pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Warszawy w ramach edukacji patriotycznej. Zwiedziliśmy wiele pamiętnych miejsc. Zwiedzaliśmy cmentarz wojskowy na POWĄZKACH, UMSHLAGPLATZ – monument znajdujący się w Warszawie przy ulicy Stawki oraz teren byłego getta i Pomnik Bohaterów Getta. Następnie widzieliśmy ALEJĘ SZUCHA, MUZEUM WIĘZIENIA PAWIAK - miejsca związane z książką „Kamienie na szaniec” i akcjami Małego Sabotażu, m.in.: pomnik Mikołaja Kopernika, Gmach „Zachęty”, plac Piłsudskiego.

Więcej…
 

KLASY DRUGIE PG 12 NA SZLAKU BOHATERÓW KAMIENI NA SZANIEC I POWSTAŃCZEJ WARSZAWY

Email Drukuj PDF

20 września br. klasy drugie naszego gimnazjum z wychowawcami i panią Dyrektor wyruszyły na niezwykłą wycieczkę do stolicy. Tym razem wędrowaliśmy niecodziennym szlakiem – drogą autentycznych bohaterów- patriotów, młodych ludzi, którzy najlepiej wiedzieli, czym jest wojna, terror, godzina policyjna, łapanki, masowe rozstrzeliwania i bohaterska śmierć. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 6 00, a już o 10 – spacerowaliśmy alejami Powązek, zwiedzając cmentarz wojskowy. Z zadumą staliśmy w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży, gdzie zostali pochowani Alek, Rudy i Zośka oraz ich koledzy, ale także autor książki Aleksander Kamiński. Potem zobaczyliśmy Umshlagplatz, skąd Niemcy w czasie II wojny światowej wywozili Żydów z getta do obozów zagłady, zwiedziliśmy Aleję Szucha – Mauzoleum Walki i Męczeństwa (dawną siedzibę gestapo) oraz Muzeum Więzienia Pawiak. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Galeria

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Teraz szykujemy kolejny, ciekawy wypad.

Ewa Fiedorczuk, Barbara Dębska

 

Protokół z głosowania do SRU

Email Drukuj PDF

PROTOKÓŁ

Dnia 28.09.2017 r. przeprowadzono wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku  tajne głosowanie mające na celu wybór Szkolnej Rady Uczniowskiej klas
VII SP oraz II i III PG.

W skład komisji wyborczej weszły osoby:

Więcej…
 

WPŁATY ZA OBIADY

Email Drukuj PDF

Wpłatę za obiady - 66zł

(za okres od 9 października do 10 listopada 2017r. – 22dni)

należy przelać na konto szkoły w dniach:1 - 4 X

Numer konta: 67 1240 1154 1111 0010 3568 0429

W tytule przelewu podajemy: - nazwisko i imię ucznia, klasę oraz szkołę (SP lub PG) ;  obiady: miesiąc…, (np. luty 2018)

W przypadku opłaty za więcej niż jedno dziecko, w tytule należy wpisać każde dziecko osobno.

Sekretariat nie przyjmuje wpłat za obiady!

Osoby, korzystające z obiadów wnoszą jednorazową wpłatę na rzecz stołówki: 30 zł

(płatne w sekretariacie gimnazjum lub na konto Rady Rodziców SP 32: 72 1500 1344 1213 4005 4417 0000)

1,2,3 listopada – dni wolne od zajęć szkolnych (nie ma obiadów)

 


Strona 2 z 125
ZS6