SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

KONKURS PLASTYCZNY „Moja szkoła - 50 lat minęło..."

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Organizator: Świetlica przy Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku.

Cele:

Więcej…
 

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

{#emotions_dlg.smile}

Czy pamiętacie, kiedy po raz pierwszy się uśmiechnęliście? Nie, nie pamiętacie, ponieważ pierwszy uśmiech u każdego z nas pojawia się w 6-8 tygodniu naszego życia. Tylko nasi rodzice mogą potwierdzić ten fakt a materialne potwierdzenia możemy odnaleźć w naszych albumach.

W jednej z rosyjskich piosenek В.Шаинского - Улыбка słyszymy, że

„От улыбки хмурый день светлей,
От улыбки в небе радуга проснется...
Поделись улыбкою своей,
И она к тебе не раз ещ вернется „

Więcej…
 

Udział uczniów w Inauguracji 9. edycji kampanii społecznej „Pola Nadziei”

Email Drukuj PDF

Galeria

W środę, 10 października br. wolontariusze naszej szkoły udali się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby uczestniczyć w inauguracji 9. edycji „Pól Nadziei” – akcji organizowanej przez Fundację „Pomóż Im”, która w sposób szczególny ma zachęcać młodych ludzi do wolontariatu i uwrażliwiać ich na potrzeby innych. Fundacja „Pomóż Im”, którą tworzą ludzie o wielkim sercu i empatii, prowadzi jedyne w naszym regionie domowe hospicjum dla dzieci. To właśnie tam pomoc wolontariuszy jest potrzebna najbardziej. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”, czyli kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. Mottem tegorocznej kampanii są słowa francuskiego pisarza „Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć”.  W uroczystej inauguracji, oprócz uczniów i nauczycieli, udział wzięli przedstawiciele Miasta. Uczestnicy spotkania na skwerze Lecha i Marii Kaczyńskich wspólnie posadzili cebulki żonkili. To tam wiosną przyszłego roku zakwitnie Miejskie Pole Nadziei.

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk

 

ROSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym”

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 6 października 2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym”, nad którym uczniowie pracowali w ubiegłym roku szkolnym. Z wielka przyjemnością informujemy, że wśród uczestników konkursu II miejsce zajęła Natalia Wojciulik zaś Aleksandra Radziszewska i Nina Jermołaj  otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

-Helena Czaban

 

UWAGA UCZNIOWIE GIMNAZJUM!

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania

Niepodległości  przez Polskę

zapraszamy Was do udziału w akcji językowo-plastycznej.

Aby wziąć udział należy wykonać pracę plastyczną

pt.’National Independence Day in Poland’

oraz opisać to święto, jego historię oraz zwyczaje

w języku angielskim.

Więcej…
 


Strona 2 z 176
SP32