SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

ZS6 Klasy 0-3 Wycieczka do Gospodarswta Agoturystycznego w Dawidowiźnie

Wycieczka do Gospodarswta Agoturystycznego w Dawidowiźnie

We wrześniu uczniowie klas trzecich (a,b,e) wraz z wychowawczyniami udali się w Dolinę Biebrzy do Gospodarstwa Agroturystycznego w Dawidowiźnie. Bezpośrednio odczuliśmy bliskość natury. Aktywnie uczestniczyliśmy w powstawaniu wiejskiego chleba, który smakował wyśmienicie. Poznaliśmy tajemnice prac polowych. Widzieliśmy uprawę gorczycy. kukurydzy oraz pszenicy. Na wiejskim podwórku karmiliśmy kury i króliki. Odwiedziliśmy miejsce gdzie mieszkają bobry. W ogrodzie kopaliśmy ziemniaki, wyrywaliśmy buraki i marchewkę, zbieraliśmy pomidory i fasolę. Mogliśmy zanurzyć małe rączki w ogromnej dyni. Przez chwilę zapomnieliśmy o szkole. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca. Wielką atrakcją okazał się " stóg siana".

Jesteśmy przekonani, że pobyt w tak wyjątkowym miejscu pozwolił nam lepiej poznać życie na wsi i przyczynił się do regeneracji sił przed powrotem do szkoły i czekających obowiązków.

Jolanta Jabłońska

Katarzyna Kalinowska- Raliocka