SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2017-2018 KLASY DRUGIE PG 12 NA SZLAKU BOHATERÓW KAMIENI NA SZANIEC I POWSTAŃCZEJ WARSZAWY

KLASY DRUGIE PG 12 NA SZLAKU BOHATERÓW KAMIENI NA SZANIEC I POWSTAŃCZEJ WARSZAWY

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

20 września br. klasy drugie naszego gimnazjum z wychowawcami i panią Dyrektor wyruszyły na niezwykłą wycieczkę do stolicy. Tym razem wędrowaliśmy niecodziennym szlakiem – drogą autentycznych bohaterów- patriotów, młodych ludzi, którzy najlepiej wiedzieli, czym jest wojna, terror, godzina policyjna, łapanki, masowe rozstrzeliwania i bohaterska śmierć. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 6 00, a już o 10 – spacerowaliśmy alejami Powązek, zwiedzając cmentarz wojskowy. Z zadumą staliśmy w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży, gdzie zostali pochowani Alek, Rudy i Zośka oraz ich koledzy, ale także autor książki Aleksander Kamiński. Potem zobaczyliśmy Umshlagplatz, skąd Niemcy w czasie II wojny światowej wywozili Żydów z getta do obozów zagłady, zwiedziliśmy Aleję Szucha – Mauzoleum Walki i Męczeństwa (dawną siedzibę gestapo) oraz Muzeum Więzienia Pawiak. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Galeria

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Teraz szykujemy kolejny, ciekawy wypad.

Ewa Fiedorczuk, Barbara Dębska

 
SP32 Galeria 2017-2018 KLASY DRUGIE PG 12 NA SZLAKU BOHATERÓW KAMIENI NA SZANIEC I POWSTAŃCZEJ WARSZAWY