SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

SP32

06.02.2018 -DBI

Dzień Bezpiecznego Internetuświęto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych[1].

Od 2004 roku w 45. krajach na świecie, w tym również w Polsce, Dzień Bezpiecznego Internetu był dotychczas (styczeń 2018) obchodzony jedenastokrotnie. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet"[1]. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

SP32