SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2017-2018 Relacja z uczestnictwa w XIV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem - "Tak, pomagam"

Relacja z uczestnictwa w XIV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem - "Tak, pomagam"

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

W sobotę 10 marca 2018 roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w XIV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem - "Tak, pomagam" zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. W akcji wzięło udział 20 wolontariuszy SP Nr 32.  W jednym z białostockich sklepów wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Za pomocą prostego gestu można pokazać  ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Celem akcji jest dotarcie z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

 

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk

 
SP32 Galeria 2017-2018 Relacja z uczestnictwa w XIV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem - "Tak, pomagam"