SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

SP32 Galeria 2017-2018 Relacja z uczestnictwa w XIV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem - "Tak, pomagam"

W sobotę 10 marca 2018 roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w XIV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem - "Tak, pomagam" zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. W akcji wzięło udział 20 wolontariuszy SP Nr 32.  W jednym z białostockich sklepów wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Za pomocą prostego gestu można pokazać  ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Celem akcji jest dotarcie z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk