SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 UKS HUBAL PRZYJACIEL SZKOŁY I KLUBU, ZBIGNIEW BROŻEK NIE ŻYJE!

PRZYJACIEL SZKOŁY I KLUBU, ZBIGNIEW BROŻEK NIE ŻYJE!

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

11 marca 2018 roku, po obejrzeniu meczu koszykarskiego białostockich Żubrów, Zbyszek nagle źle się poczuł i mimo natychmiastowej pomocy, po 45 minutach walkę o życie przegrał.

Miał tylko 64 lata. Był radnym trzecią kadencję reprezentując osiedla: Bojary, Piasta, Skorupy, Mickiewicz, Dojlidy i Dojlidy Górne. Pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Sportu i Turystyki w Radzie Miasta Białegostoku. Znakomicie znał tematykę sportu zarówno kwalifikowanego, młodzieżowego jak i amatorskiego. Wyjątkowo trafnie oceniał ludzi sportu, świetnie poruszał się między ludźmi. To był człowiek wielkiej energii i determinacji.
Zbyszka poznałem podczas wspólnej pracy w Radzie Miasta Białegostoku w kadencji 1994-1997. Imponował mi pracowitością i ogromnym zaangażowaniem w to, czym się zajmował. Po latach śmiało mogę powiedzieć, że należałem do grona osób, których słuchał, a zdobytą wiedzę wykorzystywał do  coraz to efektywniejszej pracy.
Od paru dni nosiłem się z zamiarem napisania Mu kilku zdań o białostockim badmintonie. W końcu Białystok ma dwie drużyny w ekstraklasie, przy czym jedna zdobyła wicemistrzostwo Polski. W czerwcu Białystok będzie gościł najlepszych badmintonistów starego kontynentu w Klubowych Mistrzostwach Europy. I komu to ja teraz napiszę?
Lech Szargiej
PS. Zdjęcie pochodzi z uroczystości wręczenia Radnemu Zbigniewowi Brożkowi pamiątkowego medalu 40-lecia Polskiego Związku Badmintona.

 

 
SP32 UKS HUBAL PRZYJACIEL SZKOŁY I KLUBU, ZBIGNIEW BROŻEK NIE ŻYJE!