SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

SP32 Galeria 2018-2019 Dzień języków

Dzień języków

Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy – organizację, która reprezentuje 800 mln Europejczyków z 47 krajów. W przygotowanie obchodów zaangażowane są liczne instytuty i stowarzyszenia działające w sektorze kultury i nauki języków, uniwersytety, a także szkoły. Od czasu jego ustanowienia w roku 2001, który ogłoszono Europejskim Rokiem Języków, Europejski Dzień Języków obchodzony jest, co roku.

Dzień języków jest okazją do:

• popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie
  • promowania różnorodności językowejkulturowej
  • zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój przedsiębiorstw.

26 września, a także w tygodniach poprzedzających i następnych, w całej Europie organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy i inne imprezy dla każdego.

Uczniowie naszej szkoły, również zaangażowali się w obchody tego święta. Wykonali prezentacje multimedialne, plakaty tematyczne, flagi oraz napisy w językach obcych. Prace uczniów zostały zamieszczone na gazetce przy sali 29 oraz korytarzach szkolnych. Wszystkie cieszyły się dużą oglądalnością!

Podczas lekcji uczniowie chętnie brali udział w grach językowych i quizach. Pogłębiali swoją wiedzę z zakresu kultury Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemiec.

Poprzez organizowanie Dnia Języków Obcych po raz kolejny chcieliśmy pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć różnice kulturowe.

Na wakacjach i na czacie

I jak myślisz o etacie

Za granicą, u rodziny

Lub gdy zdajesz egzaminy