SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

SP32 Galeria 2018-2019 Udział uczniów w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata – Polska 2018”

Udział uczniów w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata – Polska 2018”

20 września 2018 roku uczniowie z klasy VII a i VId wzięli udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2018”, związanej z promocją  ochrony środowiska. Jej organizatorem w Polsce jest Fundacja „Nasza Ziemia”, a patronat w Białymstoku sprawował Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

Hasłem tegorocznej edycji było „Akcja- Segregacja!”. Jej główny cel to wsparcie  i propagowanie selektywnej zbiórki odpadów ważnej dla lepszego wykorzystywania zasobów, poszanowanie środowiska i oszczędność energii i wody.

Podczas akcji dzieci sprzątały okolice dużej polany  Lasu Pietrasze. Segregowały śmieci do specjalnych worków na plastik, szkło lub odpady mieszane.

Pogoda nam dopisała. Dzieci pracowały chętnie i z zapałem, rozumiały sens podjętych działań. Jesteśmy zadowoleni i dumni z naszego wkładu na rzecz ochrony środowiska.

Organizatorzy akcji:

Elżbieta Woroniecka,  Iwona Grodzińska