SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

SP32

Szkolny Konkurs Fotograficzny „Pory roku w Białymstoku”

Serdecznie zapraszamy młodzież naszej szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Pory roku w Białymstoku”.

Rusza pierwsza część konkursu zatytułowana „Jesień w Białymstoku” Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie oraz u organizatorów.

Na Twoją jesienną fotografię czekamy do końca października!

- Grodzińska Iwona

- Rogalewska Urszula

- Wrona Agata

- Woroniecka Elżbieta

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„PORY  ROKU W BIAŁYMSTOKU”

1. Postanowienia ogólne

- Organizatorem Szkolnego Konkursu Fotograficznego  „Pory roku w Białymstoku” są nauczyciele przyrody, biologii i geografii.

- Celem konkursu jest:

• pobudzenie do aktywności twórczej dzieci i młodzieży,
  • prezentacja Białegostoku w różnych porach roku,
  • promowanie wśród uczniów Białegostoku –  przyrody i krajobrazu, zabytków, ciekawych miejsc.

- Czas trwania konkursu: wrzesień 2018 – maj 2019.

2. Uczestnicy konkursu

- Konkurs adresowany jest do uczniów klas 5 – 8 szkoły podstawowej oraz 3 kasy gimnazjum.

3. Zasady udziału

- Konkurs polega na wykonaniu fotografii (format 15x21) przedstawiającej pory roku w Białymstoku.

- Fotografie  przekazane na konkurs, w poszczególnych etapach, powinny przedstawiać to samo ujęcie Białegostoku w kolejnych porach roku, np. naszą szkołę.

- Autorem fotografii jest uczestnik konkursu a nie osoba trzecia.

- Uczestnik do każdego etapu konkursu może zgłosić nie więcej niż 2 fotografie.

- Fotografie zgłaszane na konkurs muszą być na odwrocie opatrzone metryczką zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko, klasa, dokładne miejsce wykonanego zdjęcia.

- Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

- Zgłoszenie się do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

4. Miejsce i termin składania prac

- Prace konkursowe należy przekazać do organizatora, czyli nauczyciela uczącego w danej klasie przyrody lub biologii lub geografii.

- Ogólne terminy składania prac:

wrzesień – październik – jesień w Białymstoku

grudzień – styczeń – zima w Białymstoku

kwiecień – maj – wiosna w Białymstoku

- Szczegółowe terminy będą wywieszone przy pracowniach lekcyjnych przyrody, biologii i geografii.

5. Kryteria oceny prac

- Oceny prac konkursowych dokona Komisja powołana przez organizatorów konkursu, której postanowienia będą ostateczne.

- Komisja przy ocenie prac będzie brała pod uwagę pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania pracy oraz jej zgodność z tematem konkursu.

6. Nagrody i wyróżnienia

- W poszczególnych etapach konkursu (jesień, zima, wiosna) organizatorzy przewidują przyznawanie
I miejsca a nagrodą dla uczestnika będą oceny cząstkowe z przyrody lub biologii i geografii o wadze 1.

-  Wśród uczestników biorących udział w całej edycji konkursu organizatorzy wyłonią I miejsce oraz wyróżnienia. Nagrodzeni uczestnicy otrzymają oceny cząstkowe z przyrody lub biologii i geografii
o wadze ustalonej z organizatorami ale nie wyższej niż 3 oraz drobne upominki.

- Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom.

7. Dane osobowe

- Podanie danych osobowych ( imienia i nazwiska, klasy) jest dobrowolne ale niezbędne w celu uczestniczenia w konkursie – bez podania danych osobowych zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

- Dane osobowe uczestników wraz z przekazanym zdjęciem konkursowym mogą zostać umieszczone na gazetce ściennej lub szkolnej wystawie oraz stronie internetowej szkoły.

- Dane osobowe uczestników będą przechowywane przez okres trwania konkursu.

SP32