SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

SP32 Galeria 2018-2019 Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Najlepszy dowód na to, że recykling się opłaca, czyli klasy trzecie gimnazjum świadkami spektakularnego cudu!

Kiedy  16 października br. klasy trzecie gimnazjum wyjeżdżały do Warszawy, pewnie żaden z uczniów (i nauczycieli) nie podejrzewał, że w Pruszkowie  zobaczą takie cuda. W Galerii Figur Stalowych z pozornie niepotrzebnych elementów metalowych powstaje prawdziwa sztuka.

Inspiracją dla powstania galerii było słynne muzeum Madame Tussauds prezentujące woskowe figury najbardziej znanych artystów, sportowców czy polityków. Jednak w przypadku Galerii Figur Stalowych surowcem jest po prostu złom, który w ten sposób zyskuje drugie życie (pruszkowska galeria powstała przy skupie złomu).

W industrialnym otoczeniu stoją imponujących rozmiarów figury metaloweroboty, bohaterowie kreskówek i filmów animowanych, postacie filmowe oraz perfekcyjnie zrekonstruowane samochody, które powstały w wyniku przetworzenia i obróbki złomu.

Tchnięto w nie zupełnie nowe życie. Oto sztuka XXI wieku!

Potem trzecioklasiści spędzili trzy godziny w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Uczniowie poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych przeżyć.

Barbara Dębska

Ewa Fiedorczuk