SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

SP32 Galeria 2018-2019 UCZNIOWIE I PRACOWNICY SZKOŁY UROCZYSTOŚCI ROZPOCZĘLI W KOŚCIELE I CERKWI.

UCZNIOWIE I PRACOWNICY SZKOŁY UROCZYSTOŚCI ROZPOCZĘLI W KOŚCIELE I CERKWI.

6 listopada 2018r. o godzinie 8.30 Kościół pw. Maksymiliana Marii Kolbe zapełnił się uczniami, nauczycielami aktualnie pracującymi i już emerytami oraz pracownikami niepedagogicznym. Zauważyłem także sporą grupę rodziców. Mszę Świętą poprowadził ks. prof. Adam Skreczko. W homilii pięknie powiedział o historii szkoły, o jej dokonaniach, o wartościach z szacunkiem do rodziców, nauczycieli i kościoła na czele. Na zakończenie ks. proboszcz otrzymał pamiątkowy medal wybity specjalnie na okoliczność 50-lecia szkoły oraz gromkie brawa jako podziękowanie za znakomitą współpracę i ciepłe słowa o naszej szkole.
O godzinie 10.00 w Cerkwi Wszystkich Świętych ks. Jan Fiedorczuk w towarzystwie dwóch duchownych z tej parafii odprawił nabożeństwo z okazji jubileuszu 50-lecia SP Nr 32 kierując pod naszym adresem wiele bardzo przyjemnych słów z zaznaczeniem, że szkołą od 31 lat kieruje Lech Szargiej. To więcej niż połowa czasu istnienia placówki. Ks. Jan zwrócił także uwagę na bardzo dobre początki współpracy szkoły z cerkwią w sprawach prowadzenia katechezy w szkole. Na zakończenie dyrektor szkoły otrzymał za 31 lat pracy w szkole świętującej jubileusz złotych godów piękną ikonę.
W dniu 7.11.2018r. o godzinie 12.00 w hali badmintonowej SP Nr 32 przy ul. Pietrasze 29 odbędzie się uroczysta akademia z wieloma niespodziankami. Na tę uroczystość awizowało się wielu gości, absolwentów i rodziców. Będą też wybitni byli uczniowie oraz byli i aktualni sportowcy.
Lech Szargiej
PS. Więcej zdjęć zamieścimy po 7.11.2018r.