SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZS6 Klasy 0-3
klasy 0-3

Wycieczka do Gospodarswta Agoturystycznego w Dawidowiźnie

Email Drukuj PDF

We wrześniu uczniowie klas trzecich (a,b,e) wraz z wychowawczyniami udali się w Dolinę Biebrzy do Gospodarstwa Agroturystycznego w Dawidowiźnie. Bezpośrednio odczuliśmy bliskość natury. Aktywnie uczestniczyliśmy w powstawaniu wiejskiego chleba, który smakował wyśmienicie. Poznaliśmy tajemnice prac polowych. Widzieliśmy uprawę gorczycy. kukurydzy oraz pszenicy. Na wiejskim podwórku karmiliśmy kury i króliki. Odwiedziliśmy miejsce gdzie mieszkają bobry. W ogrodzie kopaliśmy ziemniaki, wyrywaliśmy buraki i marchewkę, zbieraliśmy pomidory i fasolę. Mogliśmy zanurzyć małe rączki w ogromnej dyni. Przez chwilę zapomnieliśmy o szkole. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca. Wielką atrakcją okazał się " stóg siana".

Galeria

Jesteśmy przekonani, że pobyt w tak wyjątkowym miejscu pozwolił nam lepiej poznać życie na wsi i przyczynił się do regeneracji sił przed powrotem do szkoły i czekających obowiązków.

Jolanta Jabłońska

Katarzyna Kalinowska- Raliocka

Alina Pater

 

6 BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Email Drukuj PDF

Galeria

W ramach 6 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom naszą szkołę odwiedzili zaproszeni goście: pani Hieronima Dzierma - viceprezes Związku Sybiraków oraz była nauczycielka naszej szkoły, pan Zbigniew Kiertowicz - dyrektor Banku Ochrony Środowiska, panowie Norbert Sieradzki i Tomasz Kamiński - policjanci.

W spotkaniach uczestniczyły dzieci z klas I - III oraz uczęszczające do świetlicy szkolnej. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w czytaniu. Spotkania bardzo się dzieciom podobały.  Do zobaczenia za rok.

Nauczyciele bibliotekarze: Lucyna Łęczycka, Dorota Wysocka

 

Wycieczka szkolna kl. II b i II e do Rybnika

Email Drukuj PDF

Galeria

W dniu 6 czerwca kl. II b i II e były na szkolnej wycieczce w Rybniku. W programie był przejazd ciuchcią po Puszczy Knyszyńskiej połączony z lekcją przyrody. Bawiliśmy się wesoło, graliśmy w piłkę, strzelaliśmy z łuku, przeciągaliśmy linę. Pobyt uatrakcyjniło ognisko i pieczenie kiełbasek.

Katarzyna Kalinowska- Ralicka

Alina Pater

 

Dni Techniki Kolejowej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Galeria

Galeria2

9 czerwca dzieci z klas 0A i IIIA uczestniczyły w Dniach Techniki Kolejowej, które przebiegały pod hasłem " Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko".

Impreza odbyła się w Białymstoku na ul. Wiatrakowej 36. Uczniowie obejrzeli prezentowane wyposażenie technicznej sekcji eksploatacji, w tym sprzęt ratownictwa technicznego, pojazdów i maszyn torowych oraz Straży Pożarnej i Policji. Przejechały się oryginalną drezyną "Warszawa 223". Uczestniczyły w konkursach, quizach i zabawach plastyczno-technicznych przy współudziale doświadczonych animatorów. Wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa na kolei i o pracy Służby  Ochrony Kolei (SOK). Dodatkowymi atrakcjami były nagrody, prezenty i słodki poczęstunek.

Wycieczka była udana i stała się inspiracją do ciekawych wakacyjnych podróży.

opracowała Halina Piech

 

Dzień Dziecka - bezpiecznie i sportowo

Email Drukuj PDF

Dnia 1 czerwca na plaży miejskiej Dojlidy dzieci z klasy II F i III A uczestniczyły w pikniku profilaktycznym pod hasłem "Dzień Dziecka - bezpiecznie i sportowo".

Galeria1 Galeria2

Imprezę zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Uczestnicy obejrzeli prezentację pojazdu służbowego Policji tzw. "miotacz wody - typu Tajfun". Uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratowników medycznych Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia SPR "Nadzieja". Uczestniczyli w biegu z przeszkodami. Obejrzeli pokaz ratownictwa wodnego, umiejętności tresury policyjnych psów służbowych oraz pokaz technik i taktyk interwencyjnych. Chętnie skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Świetnie bawili się na dmuchanych zabawkach, placu zabaw i siłowni "pod chmurką". Sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na stoiskach profilaktycznych Policji, Nadleśnictwa Dojlidy i Czarna Białostocka oraz ekologicznego "Lech". Animacje z baniek mydlanych i malowania twarzy dla dzieci tworzył "Dr Clown".

Dzieci do szkoły wróciły w radosnym nastroju z dużą ilością nagród i prezentów. Ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.

opracowała Halina Piech

 

Międzyszkolnym Konkurs - "ZNAM TE BAŚNIE"

Email Drukuj PDF

Galeria

ZNAM TE BAŚNIE - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie  Dnia 16.05.2017 w czytelni odbył się etap szkolny konkursu "ZNAM TE BAŚNIE". Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich. Najlepsi okazali się: Magda Zasim klasa III e, Mateusz Nieścieruk klasa III f, Anna Wilbik klasa III f, którzy w międzyszkolnym konkursie w Szkole Podstawowej Nr 34 dnia 22.05.2017 zajęli II miejsce. GRATULUJEMY!

Nauczyciele bibliotekarze: Lucyna Łęczycka, Dorota Wysocka

 

Podsumowanie XIV edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Perły Podlasia”

Email Drukuj PDF

W dniu 24.04.2017 r. w Świetlicy Szkolnej Zespołu Szkół Nr 6 w Białymstoku odbyła się XIV edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Perły Podlasia”. W konkursie udział wzięli uczniowie uczęszczający do podlaskich szkół podstawowych. Nadesłano 39 prac z 5 szkół podstawowych.

Więcej…
 

Sprawozdanie ze Szkolnego konkursu ekologiczno-plastycznego pt. "Śmiecioludek" przeznaczonego dla klas I-III SP 32 w ZS Nr 6 w Białymstoku w roku szkolnym 2016/2017

Email Drukuj PDF

Galeria

1. Organizatorki konkursu:

- Jolanta Jabłońska

- Barbara Jakimowicz

- Halina Piech

2. Cele konkursu:

Więcej…
 

Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Email Drukuj PDF

W dniu 22 marca 2017 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”  klas III.

Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie zwycięzcy do etapu miejskiego, który odbędzie się 14 kwietnia  2017 roku w SP nr 19 w Białymstoku. W konkursie uczestniczyło po dwóch uczniów z klas trzecich. Tym razem uczestnicy pisali dyktando, pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwyciężczynią  została uczennica z kl. III e Magdalena Zasim, która wykazała się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

Katarzyna Kalinowska- Ralicka

Alina Pater

 

Sprawozdanie z akcji "Chroń dziecięcy uśmiech"

Email Drukuj PDF

Galeria

Sprawozdanie z przeprowadzenia akcji „ Chroń dziecięcy uśmiech” w Szkole Podstawowej nr 32 w Zespole Szkół nr 6 w Białymstoku

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 klasy 1-3 oraz 4-6 naszej szkoły przystąpiły do programu profilaktycznego „ Chroń dziecięcy uśmiech”.  Na początku października 2016 r. zostały rozdane nauczycielom uczącym w w/w klasach podręczniki oraz materiały edukacyjne dla dzieci. Klasy młodsze: 2 klasy pierwsze, 6 klas drugich i 6 klas trzecich przeprowadziło cykl zajęć prozdrowotnych dopasowując je do tematyki wynikającej z programu. Dzieci uczyły się jak szczotkować zęby. Dowiedziały się jakie produkty należy jeść, aby zęby były zdrowe, a także miały możliwość poznania pracy stomatologa. Niektóre klasy wykonały również plakaty promujące zdrowe zęby.

W klasach starszych: 4 klasach czwartych, 3 klasach piątych i 4 klasach szóstych zajęcia odbyły się w ramach godzin wychowawczych.

Wszyscy uczestnicy programu, zarówno nauczyciele, jak i dzieci uznali zajęcia za potrzebne i ciekawe. Miejmy nadzieję, że wiedza będzie miała przełożenie w praktyce.

Koordynatorka programu w SP 32 w Białymstoku

Barbara Jakimowicz

 

 

Poczta walentynkowa

Email Drukuj PDF

"W tym roku w klasach I-II Szkoły Podstawowej działała poczta walentynkowa w języku angielskim.
Akcja spotkała się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem ze strony uczniów.Walentynkowa skrzynka pocztowa szybko się zapełniła a nasze anglistki poczuły się przez chwilę jak prawdziwy Kupidyn roznosząc kartki uczniom.
Zachęcamy do udziału w przyszłym roku.
Happy Valentine's Day!"

I.Orłowska-Bernaziuk, A.Szargiej

 


Strona 1 z 7
ZS6 Klasy 0-3