SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3
klasy 0-3

DINOZAURY, DINOZAURY – WIELKIE GADY, ŻE AŻ STRACH

Email Drukuj PDF

Dnia 09.03.2018 r. w klasie 0a odbyły się już drugie wspólne zajęcia Urszuli Jankowskiej i Doroty Wysockiej. Tym razem tematem przewodnim były dinozaury. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać ciekawostek na temat tych prehistorycznych gadów oraz utrwalić wiadomości, które były realizowane w tygodniowym bloku tematycznym. Tradycyjnie wysłuchały krótkiego opowiadania oraz obejrzały prezentację multimedialną. Wykazały ogromne zainteresowanie podczas prezentowania im wiadomości oraz same aktywnie uczestniczyły w zajęciach, które zakończyły się zabawą na dywanie.

Galeria

Urszula Jankowska, Dorota Wysocka

 

„JESIEŃ W POEZJI” – KONKURS RECYTATORSKI

Email Drukuj PDF

Dnia 28.11.2017 w czytelni szkolnej odbył się konkurs recytatorski „Jesień w poezji”. Uczestnikami byli uczniowie klas 1-3. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:I miejsce – Julia Rękawek kl. 3d

Magdalena Choromańska kl. 3a

II miejsce – Aleksander Szostkiewicz kl. 1a

III miejsce – Magdalena Kozaczuk kl. 1a

Aleksandra Dybacka kl. 3d

WYROŻNIENIA: Dominika Czeremcha kl. 3c; Aleksandra Ziembińska kl. 3e; Marta Kamieńska kl. 1c ( za interpretację samodzielnie napisanego wiersza)

Nauczyciele bibliotekarze

 

25 LISTOPAD – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Email Drukuj PDF

Galeria

25 listopada swoje święto obchodzi ulubiona przytulanka dzieci – PLUSZOWY MIŚ. Z tej okazji do wspólnego świętowania zaprosiłyśmy uczniów klas 0a i 0b. Podczas spotkania dzieci poznały historię pluszowego misia oraz obejrzały prezentacje multimedialne: „Światowy Dzień Pluszowego Misia” oraz „Opowieść o Kubusiu Puchatku”.

Nauczyciele bibliotekarze

 

Sprawozdanie ze Szkolnego konkursu plastycznego "Bezpieczny Plac Zabaw" przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej w klasach 0-3

Email Drukuj PDF

Galeria

CELE OGÓLNE KONKURSU:

 1. Rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci kształcenia zintegrowanego.
 2. Kształtowanie właściwych postaw w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w zabawach.
 3. Wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach związanych z bezpieczeństwem na placu zabaw.
 4. Wdrażanie uczniów do umiejętności ukazywania waloru bezpieczeństwa za pomocą symboli plastycznych.
 5. Umożliwienie dzieciom spędzenia czasu na rozwijaniu własnych zdolności plastycznych i wyrabianiu umiejętności zaprezentowania ich.
 6. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas ,,0” i 1-3 kształcenia zintegrowanego Szkoły Podstawowej nr  32.
 7. Prace były wykonane w dowolnej formie i  technice.
 8. Każda praca musiała być czytelnie podpisana:
Więcej…
 

Spotkanie ze sztuką kl. 0-III

Email Drukuj PDF

Galeria

W dniu 20 października odwiedził nas Teatr Conieco ze spektaklem pt. "Znów na zamku w Bajaderze".

Bajka opowiada o tym, że nie warto być chwalipiętą. Zachęca do dobrego i mądrego postępowania, które to sprawi, że to inni będą nas chwalić. W przedstawieniu rolę dam i rycerzy odegrały dzieci, które świetnie wczuły się w rolę aktorów.

Bajka bardzo nam się podobała. Aktorów nagrodziliśmy obfitymi brawami.

Alina Pater

Katarzyna Kalinowska- Ralicka

 

Edukacja przeciwpożarowa i poprawa bezpieczeństwa ucznia w szkole i poza nią- zajęcia w sali edukacyjnej Ognik JRG 4 KM PSP w Białymstoku

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 23 października uczniowie kl. III b uczestniczyli w zajęciach pt. " Edukacja przeciwpożarowa i poprawa bezpieczeństwa ucznia w szkole i poza nią" w sali edukacyjnej "Ognik" JRG 4 KM PSP w Białymstoku. Dzieci poznały zagrożenia, ich symptomy, a następnie sposoby postępowania, czyli jak zadzwonić na straż pożarną, jak bezpiecznie ewakuować się, w jaki sposób należy podjąć akcję udzielenia pomocy innej osobie. To dotyczy zarówno domu jaki i szkoły.

Katarzyna Kalinowska- Ralicka

 

Wycieczka do Gospodarswta Agoturystycznego w Dawidowiźnie

Email Drukuj PDF

We wrześniu uczniowie klas trzecich (a,b,e) wraz z wychowawczyniami udali się w Dolinę Biebrzy do Gospodarstwa Agroturystycznego w Dawidowiźnie. Bezpośrednio odczuliśmy bliskość natury. Aktywnie uczestniczyliśmy w powstawaniu wiejskiego chleba, który smakował wyśmienicie. Poznaliśmy tajemnice prac polowych. Widzieliśmy uprawę gorczycy. kukurydzy oraz pszenicy. Na wiejskim podwórku karmiliśmy kury i króliki. Odwiedziliśmy miejsce gdzie mieszkają bobry. W ogrodzie kopaliśmy ziemniaki, wyrywaliśmy buraki i marchewkę, zbieraliśmy pomidory i fasolę. Mogliśmy zanurzyć małe rączki w ogromnej dyni. Przez chwilę zapomnieliśmy o szkole. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca. Wielką atrakcją okazał się " stóg siana".

Galeria

Jesteśmy przekonani, że pobyt w tak wyjątkowym miejscu pozwolił nam lepiej poznać życie na wsi i przyczynił się do regeneracji sił przed powrotem do szkoły i czekających obowiązków.

Jolanta Jabłońska

Katarzyna Kalinowska- Raliocka

Alina Pater

 

6 BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Email Drukuj PDF

Galeria

W ramach 6 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom naszą szkołę odwiedzili zaproszeni goście: pani Hieronima Dzierma - viceprezes Związku Sybiraków oraz była nauczycielka naszej szkoły, pan Zbigniew Kiertowicz - dyrektor Banku Ochrony Środowiska, panowie Norbert Sieradzki i Tomasz Kamiński - policjanci.

W spotkaniach uczestniczyły dzieci z klas I - III oraz uczęszczające do świetlicy szkolnej. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w czytaniu. Spotkania bardzo się dzieciom podobały.  Do zobaczenia za rok.

Nauczyciele bibliotekarze: Lucyna Łęczycka, Dorota Wysocka

 

Wycieczka szkolna kl. II b i II e do Rybnika

Email Drukuj PDF

Galeria

W dniu 6 czerwca kl. II b i II e były na szkolnej wycieczce w Rybniku. W programie był przejazd ciuchcią po Puszczy Knyszyńskiej połączony z lekcją przyrody. Bawiliśmy się wesoło, graliśmy w piłkę, strzelaliśmy z łuku, przeciągaliśmy linę. Pobyt uatrakcyjniło ognisko i pieczenie kiełbasek.

Katarzyna Kalinowska- Ralicka

Alina Pater

 

Dni Techniki Kolejowej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Galeria

Galeria2

9 czerwca dzieci z klas 0A i IIIA uczestniczyły w Dniach Techniki Kolejowej, które przebiegały pod hasłem " Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko".

Impreza odbyła się w Białymstoku na ul. Wiatrakowej 36. Uczniowie obejrzeli prezentowane wyposażenie technicznej sekcji eksploatacji, w tym sprzęt ratownictwa technicznego, pojazdów i maszyn torowych oraz Straży Pożarnej i Policji. Przejechały się oryginalną drezyną "Warszawa 223". Uczestniczyły w konkursach, quizach i zabawach plastyczno-technicznych przy współudziale doświadczonych animatorów. Wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa na kolei i o pracy Służby  Ochrony Kolei (SOK). Dodatkowymi atrakcjami były nagrody, prezenty i słodki poczęstunek.

Wycieczka była udana i stała się inspiracją do ciekawych wakacyjnych podróży.

opracowała Halina Piech

 

Dzień Dziecka - bezpiecznie i sportowo

Email Drukuj PDF

Dnia 1 czerwca na plaży miejskiej Dojlidy dzieci z klasy II F i III A uczestniczyły w pikniku profilaktycznym pod hasłem "Dzień Dziecka - bezpiecznie i sportowo".

Galeria1 Galeria2

Imprezę zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Uczestnicy obejrzeli prezentację pojazdu służbowego Policji tzw. "miotacz wody - typu Tajfun". Uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem ratowników medycznych Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia SPR "Nadzieja". Uczestniczyli w biegu z przeszkodami. Obejrzeli pokaz ratownictwa wodnego, umiejętności tresury policyjnych psów służbowych oraz pokaz technik i taktyk interwencyjnych. Chętnie skorzystali ze słodkiego poczęstunku. Świetnie bawili się na dmuchanych zabawkach, placu zabaw i siłowni "pod chmurką". Sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną i przyrodniczą na stoiskach profilaktycznych Policji, Nadleśnictwa Dojlidy i Czarna Białostocka oraz ekologicznego "Lech". Animacje z baniek mydlanych i malowania twarzy dla dzieci tworzył "Dr Clown".

Dzieci do szkoły wróciły w radosnym nastroju z dużą ilością nagród i prezentów. Ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.

opracowała Halina Piech

 


Strona 1 z 8
SP32 Klasy 0-3