SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3
klasy 0-3

Muzealny zwierzyniec

Email Drukuj PDF

Dnia 12 kwietnia 2016 r. klasa 2 b udała się na kolejne zajęcia interaktywne do białostockiego Ratusza. Tym razem tematem spotkania były zwierzęta. Dzieci dowiedziały się, że to właśnie one wielokrotnie inspirowały artystów, którzy przedstawiali je na swoich obrazach. Podczas wędrówki po Galerii Malarstwa Polskiego uczniowie odkryli, że najczęściej malowane były konie, wilki oraz zwierzęta wiejskie. Kolejną niespodzianką były rodzaje pędzli oraz ich "odzwierzęce pochodzenie". Jednak największą frajdą było samodzielne wykonanie filcowych magnesów na lodówkę przedstawiających ulubione zwierzątko. I z takim dziełem własnych rąk można było wrócić do domu!

Galeria

Barbara Jakimowicz

wych. kl.2 b

 

 

Wiosenne sadzenie roślin

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 18 kwietnia b.r. klasa 2 b wraz ze swoją wychowawczynią, Panią Basią posadziła bratki na szkolnym trawniku. Były to praktyczne zajęcia podsumowujące cykl tematów o wiośnie w ogrodzie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie czynności należy wykonać, zanim roślinka zacznie cieszyć nasze oczy, kwitnąc na naszych rabatkach. Samodzielnie wykonali wszystkie prace pod bacznym okiem nauczycielki. Kwiatki zostały posadzone wokół pamiątkowej tablicy, która przypomina nam o dawnej uczennicy naszej szkoły, Justynie Moniuszko, która 6 lat temu zginęła tragicznie podczas katastrofy smoleńskiej.

Praca wykonana w naszym szkolnym ogródku dała dużo radości małym ogrodnikom i mamy nadzieję, że jej efekty będą cieszyły nas jeszcze długo. Nareszcie jest wiosna!

Galeria

Barbara Jakimowicz

wych.kl.2 b

 

Z wizytą w Ratuszu

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 6 kwietnia klasa III B była w Galerii Podlaskiej na zajęciach edukacyjnych ,,Muzealny zwierzyniec”. W czasie zajęć dzieci  szukały obrazów, na których namalowane były zwierzęta. Dowiedziały się jakie zwierzęta najchętniej malowali artyści z rodziny Kossaków, a jakie najczęściej występowały na pejzażu wiejskim. Wyjaśniały powiedzenia związane ze zwierzętami. Rozpoznawały rodzaje pędzli naturalnych wykonanych z  włosia różnych zwierząt. Na zakończenie dzieci wykonały z filcu własne magnesy przedstawiające ich ulubione zwierzęta. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

Elżbieta Brejniak

 

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

Galeria

Tegoroczny apel z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała, wraz ze swoją wychowawczynią, p. Jolantą Jabłońską, klasa IIe. Przedpremiera – w obecności rodziców młodych aktorów – odbyła się 18 marca, zaś uroczysta premiera miała miejsce tuż przed Świętami – 23 marca. Widzami na premierze byli uczniowie i wychowawcy wszystkich klas I-III. Tytuł tegorocznego występu brzmiał: „Wielkanocna historia o wielkim jaju”. Tytułowy bohater – jajko – nie miał zamiaru zostać pisanką na wielkanocnym stole i potrzebna była dłuuuuuga perswazja kokoszki, koguta, kur, zajączków i dzieci, aby przekonać jajko do jego roli. Cała historia, jak zawsze, dobrze się skończyła. Młodzi aktorzy z klasy IIe kolejny raz dowiedli swego kunsztu aktorskiego i licznych talentów wokalno-recytatorskich, a Pani Jola mogła być po raz kolejny dumna ze swoich podopiecznych. Sztuka bardzo się wszystkim podobała, dzieci z klasy IIe zebrały gromkie brawa, tym większe, że na koniec występu publiczność czekała niespodzianka w postaci małej zapowiedzi … śmigusa-dyngusaSpoko

 

Powitaliśmy wiosnę

Email Drukuj PDF

Klasy IId i IIId przygotowały przedstawienia na powitanie wiosny. Na dobre pożegnaliśmy zimę. Wszyscy doskonale bawili się przy wiosennych wierszykach i melodyjnych piosenkach. Przypomnieliśmy zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Dzieci miały urocze stroje. Uwagę zwróciła piękna, kolorowa dekoracja. Uczniowie przypomnieli o zwiastunach wiosny. Na scenie pojawiły się zwierzęta budzące się z zimowego snu, przylatujące ptaki oraz kolorowe kwiaty. Mali aktorzy doskonale zagrali swoje role.

Widzowie nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Galeria

Anna Kruszewska

 

Wielkanoc w Białostockim Muzeum Wsi

Email Drukuj PDF

!5 marca 2016 r. klasy trzecie były Białostockim Muzeum Wsi na zajęciach pt. "Kraszanki w skansenie".

Dzieci obejrzały wielkanocny stół z tradycyjnymi świątecznymi potrawami i ozdobami, pokaz zdobienia pisanek, prezentację wykonywania wielkanocnych kołatek i  pokaz wykonania pocztówek techniką drzeworytniczą. Dzieci mogły uczestniczyć w przygotowywaniu świątecznego koszyczka, spróbować wielkopostnych potraw oraz upleść palmę z kolorowej krepiny. Uczniowie chętnie robili zdjęcia oraz zakupili pamiątki. To była bardzo udana wycieczka.

Galeria

Anna Kruszewska

 

Zabawa klockami LEGO

Email Drukuj PDF

Galeria

Dzieci z klas 0-III miały okazję uczestniczyć w warsztatach konstruktorskich z firmy BRICKS 4 KIDZ. Jest to rodzaj klocków z rodziny LEGO. Studenci prowadzący zajęcia w umiejętny sposób pokazali dzieciom techniczne możliwości tych klocków. Uczniowie z dużym zapałem przystąpili do konstruowania zwierząt, pojazdów i narzędzi. Każda z wykonanych rzeczy posiadała elementy ruchome. Zadziwiało to i fascynowało, że z prostych klocków można wykonać tak skomplikowane rzeczy. Dzieci nauczyły sie, że bardzo ważną rzeczą jest właściwe i uważne odczytywanie instrukcji i postępowanie zgodnie z nią. Zajęcia pokazały dzieciom wspaniałą alternatywę dla gier komputerowych i telewizji oraz nudy.

Halina Piech

 

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Email Drukuj PDF

Tegoroczna zima jest niezwykle łaskawa dla ptaków i innych zwierząt zamieszkujących w parkach, lasach i tym podobnych miejscach. Mimo to, klasa IIA razem ze swoją wychowawczynią przygotowała inscenizację, w której przypomniała dzieciom z klas 0-III, że o zwierzęta w okresie jesienno-zimowym należy troszczyć sie w sposób szczególny. Bezdomnym i dziko żyjącym stworzeniom w mrożne i śnieżne dni ciężko jest znależć ciepłe i przytulne schronienie oraz jedzenie. Rolą wrażliwych ludzi jest zatem umiejętne niesienie im pomocy. Wrażliwości na potrzeby innych uczymy się już od najmłodszych lat.

Halina Piech

 

2 B w Muzeum Podlaskim

Email Drukuj PDF

Dnia 16 lutego 2016 r. klasa 2 b wybrała się na zajęcia interaktywne do Muzeum Podlaskiego, które mieści się w Ratuszu. Było to już  kolejne spotkanie w ramach obcowania z kulturą szeroko pojętą. Podczas poprzedniej wizyty w Ratuszu dzieci poznały historię białostockiego Rynku i Ratusza. Dowiedziały się też, że w tym budynku nigdy nie urzędowały władze miasta, ale była to od samego początku, można powiedzieć, że "Galeria handlowa", zasponsorowana przez Jana Klemensa Branickiego.

Drugie spotkanie w muzeum dotyczyło zabaw kolorami. Dzieci poznały barwy podstawowe i tworzyły barwy pochodne. Dowiedziały się, że mogą być barwy smutne i wesołe. Wyszukiwały je na obrazach znajdujących się w muzeum. Na koniec malowały farbami martwą naturę.

To były bardzo ciekawe zajęcia.

Galeria

Kolejne przed nami!

wych.kl.2 b Barbara Jakimowicz

 

Wycieczka do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

W dniach 26.02 i 02.03 klasy drugie pod opieką wychowawców i rodziców udały się do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy mieszczącego się obecnie w siedzibie przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku:

* klasa II b - p. Barbara Jakimowicz

* klasa II c - p. Katarzyna Terlecka

* klasa II d - p. Danuta Kurzyna

* klasa II e - p. Jolanta Jabłońska

* klasa II f - p. Zofia Słapińska

Więcej…
 

Z wizytą w .....

Email Drukuj PDF

Z wizytą  w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Galeria

16 i 17 lutego wszystkie  trzecie klasy odbyły wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego. Obejrzeliśmy  kilka wystaw stałych tj.

Więcej…
 


Strona 6 z 8
SP32 Klasy 0-3