SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3
klasy 0-3

ŚWIĘTO ZIEMI - 22 kwietnia 2016

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

Z tej okazji klasa ID z wychowawczynią Katarzyną Zdanowicz i klasa IE z wychowawczynią Aliną Pater przygotowały montaże słowno - muzyczne podczas których maluchy przekazały treści związane z pięknem otaczającej nas przyrody i ochroną środowiska. Odbiorcami były dzieci z klas 0 – III i ich wychowawczynie. Należy dodać, iż był to pierwszy występ pierwszaków na szkolnym apelu. Na szczęście wszystko poszło bardzo dobrze, a nagrodą dla nich były gratulacje pana wicedyrektora Andrzeja Wróblewskiego.

 

Wycieczka do Sokolarni w Białostockim Muzeum Wsi

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

20 kwietnia klasy II d i III d odwiedziły sokolników w Białostockim Muzeum Wsi. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci obejrzały puchacza, myszołowca towarzyskiego oraz sokoła. Dowiedziały się wielu interesujących ciekawostek o życiu drapieżnych ptaków. Mogły z bliska obejrzeć ptaki i obserwować  je w locie. Uczniowie słuchali wiadomości z dużym zainteresowaniem. Robili zdjęcia. Na koniec spotkania otrzymali ciekawe książki i gry planszowe o drapieżnych ptakach. Polecamy zajęcia w skansenie.

Galeria

Anna Kruszewska

Danuta Kurzyna

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas III SP 32- rok szkolny 2015/16

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

21 kwietnia 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny Uczestniczyło w nim po 3 przedstawicieli ze wszystkich klas trzecich - 12 uczniów  Tytuł Mistrza Ortografii zdobyły:

Karolina Sikorska z kl. III a – 3 bł. ort, 2 bł. interp.

Izabella Kruszewska z kl. III a 3 bł. ort, 2 bł. interp.

Więcej…
 

W odwiedzinach o Jana Klemensa i Izabelli Branickich

Email Drukuj PDF

Dnia 15 marca b.r. klasa 2 b wraz z wychowawczynią wybrała się do Muzeum Historycznego na zajęcia muzealne. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali makietę barokowego Białegostoku. Z zadziwieniem rozpoznawali budynki, które znajdują się w naszym mieście do dzisiejszego dnia. Następne przymierzali stroje z dawnej epoki. W podobnych mogli chodzić ich rówieśnicy z XVIII wieku. W częsci plastycznej zajęć dzieci w grupach projektowały wielkoformatowe stroje szlachcica i szlachcianki.

To było kolejne spotkanie klasy 2 b ze sztuką i historią w ramach corocznych spotkań z białostockimi muzeami.

Galeria

Barbara Jakimowicz

wych. kl. 2b

 

Muzealny zwierzyniec

Email Drukuj PDF

Dnia 12 kwietnia 2016 r. klasa 2 b udała się na kolejne zajęcia interaktywne do białostockiego Ratusza. Tym razem tematem spotkania były zwierzęta. Dzieci dowiedziały się, że to właśnie one wielokrotnie inspirowały artystów, którzy przedstawiali je na swoich obrazach. Podczas wędrówki po Galerii Malarstwa Polskiego uczniowie odkryli, że najczęściej malowane były konie, wilki oraz zwierzęta wiejskie. Kolejną niespodzianką były rodzaje pędzli oraz ich "odzwierzęce pochodzenie". Jednak największą frajdą było samodzielne wykonanie filcowych magnesów na lodówkę przedstawiających ulubione zwierzątko. I z takim dziełem własnych rąk można było wrócić do domu!

Galeria

Barbara Jakimowicz

wych. kl.2 b

 

 

Wiosenne sadzenie roślin

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 18 kwietnia b.r. klasa 2 b wraz ze swoją wychowawczynią, Panią Basią posadziła bratki na szkolnym trawniku. Były to praktyczne zajęcia podsumowujące cykl tematów o wiośnie w ogrodzie. Uczniowie dowiedzieli się, jakie czynności należy wykonać, zanim roślinka zacznie cieszyć nasze oczy, kwitnąc na naszych rabatkach. Samodzielnie wykonali wszystkie prace pod bacznym okiem nauczycielki. Kwiatki zostały posadzone wokół pamiątkowej tablicy, która przypomina nam o dawnej uczennicy naszej szkoły, Justynie Moniuszko, która 6 lat temu zginęła tragicznie podczas katastrofy smoleńskiej.

Praca wykonana w naszym szkolnym ogródku dała dużo radości małym ogrodnikom i mamy nadzieję, że jej efekty będą cieszyły nas jeszcze długo. Nareszcie jest wiosna!

Galeria

Barbara Jakimowicz

wych.kl.2 b

 

Z wizytą w Ratuszu

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 6 kwietnia klasa III B była w Galerii Podlaskiej na zajęciach edukacyjnych ,,Muzealny zwierzyniec”. W czasie zajęć dzieci  szukały obrazów, na których namalowane były zwierzęta. Dowiedziały się jakie zwierzęta najchętniej malowali artyści z rodziny Kossaków, a jakie najczęściej występowały na pejzażu wiejskim. Wyjaśniały powiedzenia związane ze zwierzętami. Rozpoznawały rodzaje pędzli naturalnych wykonanych z  włosia różnych zwierząt. Na zakończenie dzieci wykonały z filcu własne magnesy przedstawiające ich ulubione zwierzęta. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.

Elżbieta Brejniak

 

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Email Drukuj PDF

Galeria

Tegoroczny apel z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała, wraz ze swoją wychowawczynią, p. Jolantą Jabłońską, klasa IIe. Przedpremiera – w obecności rodziców młodych aktorów – odbyła się 18 marca, zaś uroczysta premiera miała miejsce tuż przed Świętami – 23 marca. Widzami na premierze byli uczniowie i wychowawcy wszystkich klas I-III. Tytuł tegorocznego występu brzmiał: „Wielkanocna historia o wielkim jaju”. Tytułowy bohater – jajko – nie miał zamiaru zostać pisanką na wielkanocnym stole i potrzebna była dłuuuuuga perswazja kokoszki, koguta, kur, zajączków i dzieci, aby przekonać jajko do jego roli. Cała historia, jak zawsze, dobrze się skończyła. Młodzi aktorzy z klasy IIe kolejny raz dowiedli swego kunsztu aktorskiego i licznych talentów wokalno-recytatorskich, a Pani Jola mogła być po raz kolejny dumna ze swoich podopiecznych. Sztuka bardzo się wszystkim podobała, dzieci z klasy IIe zebrały gromkie brawa, tym większe, że na koniec występu publiczność czekała niespodzianka w postaci małej zapowiedzi … śmigusa-dyngusaSpoko

 

Powitaliśmy wiosnę

Email Drukuj PDF

Klasy IId i IIId przygotowały przedstawienia na powitanie wiosny. Na dobre pożegnaliśmy zimę. Wszyscy doskonale bawili się przy wiosennych wierszykach i melodyjnych piosenkach. Przypomnieliśmy zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Dzieci miały urocze stroje. Uwagę zwróciła piękna, kolorowa dekoracja. Uczniowie przypomnieli o zwiastunach wiosny. Na scenie pojawiły się zwierzęta budzące się z zimowego snu, przylatujące ptaki oraz kolorowe kwiaty. Mali aktorzy doskonale zagrali swoje role.

Widzowie nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Galeria

Anna Kruszewska

 

Wielkanoc w Białostockim Muzeum Wsi

Email Drukuj PDF

!5 marca 2016 r. klasy trzecie były Białostockim Muzeum Wsi na zajęciach pt. "Kraszanki w skansenie".

Dzieci obejrzały wielkanocny stół z tradycyjnymi świątecznymi potrawami i ozdobami, pokaz zdobienia pisanek, prezentację wykonywania wielkanocnych kołatek i  pokaz wykonania pocztówek techniką drzeworytniczą. Dzieci mogły uczestniczyć w przygotowywaniu świątecznego koszyczka, spróbować wielkopostnych potraw oraz upleść palmę z kolorowej krepiny. Uczniowie chętnie robili zdjęcia oraz zakupili pamiątki. To była bardzo udana wycieczka.

Galeria

Anna Kruszewska

 

Zabawa klockami LEGO

Email Drukuj PDF

Galeria

Dzieci z klas 0-III miały okazję uczestniczyć w warsztatach konstruktorskich z firmy BRICKS 4 KIDZ. Jest to rodzaj klocków z rodziny LEGO. Studenci prowadzący zajęcia w umiejętny sposób pokazali dzieciom techniczne możliwości tych klocków. Uczniowie z dużym zapałem przystąpili do konstruowania zwierząt, pojazdów i narzędzi. Każda z wykonanych rzeczy posiadała elementy ruchome. Zadziwiało to i fascynowało, że z prostych klocków można wykonać tak skomplikowane rzeczy. Dzieci nauczyły sie, że bardzo ważną rzeczą jest właściwe i uważne odczytywanie instrukcji i postępowanie zgodnie z nią. Zajęcia pokazały dzieciom wspaniałą alternatywę dla gier komputerowych i telewizji oraz nudy.

Halina Piech

 


Strona 6 z 9
SP32 Klasy 0-3