SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3
klasy 0-3

2 B w Muzeum Podlaskim

Email Drukuj PDF

Dnia 16 lutego 2016 r. klasa 2 b wybrała się na zajęcia interaktywne do Muzeum Podlaskiego, które mieści się w Ratuszu. Było to już  kolejne spotkanie w ramach obcowania z kulturą szeroko pojętą. Podczas poprzedniej wizyty w Ratuszu dzieci poznały historię białostockiego Rynku i Ratusza. Dowiedziały się też, że w tym budynku nigdy nie urzędowały władze miasta, ale była to od samego początku, można powiedzieć, że "Galeria handlowa", zasponsorowana przez Jana Klemensa Branickiego.

Drugie spotkanie w muzeum dotyczyło zabaw kolorami. Dzieci poznały barwy podstawowe i tworzyły barwy pochodne. Dowiedziały się, że mogą być barwy smutne i wesołe. Wyszukiwały je na obrazach znajdujących się w muzeum. Na koniec malowały farbami martwą naturę.

To były bardzo ciekawe zajęcia.

Galeria

Kolejne przed nami!

wych.kl.2 b Barbara Jakimowicz

 

Wycieczka do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

W dniach 26.02 i 02.03 klasy drugie pod opieką wychowawców i rodziców udały się do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy mieszczącego się obecnie w siedzibie przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku:

* klasa II b - p. Barbara Jakimowicz

* klasa II c - p. Katarzyna Terlecka

* klasa II d - p. Danuta Kurzyna

* klasa II e - p. Jolanta Jabłońska

* klasa II f - p. Zofia Słapińska

Więcej…
 

Z wizytą w .....

Email Drukuj PDF

Z wizytą  w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Galeria

16 i 17 lutego wszystkie  trzecie klasy odbyły wycieczkę do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego. Obejrzeliśmy  kilka wystaw stałych tj.

Więcej…
 

Audycja muzyczna kl. 0-3

Email Drukuj PDF

Dnia 11.02.2016r. odbyła się w naszej szkole kolejna audycja muzyczna dla uczniów klas O – 3. Tym razem muzycy przygotowali dzieciom "Morskie opowieści".Dzieci słuchały i śpiewały razem z artystami szanty. Zapoznały się także ze słownictwem żeglarskim. Pomagały w nawigowaniu statkiem, a nawet uczestniczyły w szorowaniu pokładu. Ahoj!

 

Dzień Babci i Dziadka w kl. IIE

Email Drukuj PDF

Galeria

21 stycznia br. uczniowie klasy IIe uroczyście obchodzili Dzień Babci i Dziadka. Wraz z wychowawczynią – p. Jolantą Jabłońską, przygotowali bogaty repertuar wierszy i piosenek. Dodatkową atrakcją była „Bajka o Czerwonym Kapturku, czyli szkoda babci”J . Występ udał się znakomicie! Brawom nie było końca! Po przedstawieniu wszyscy udali się do sali na wspaniały poczęstunek. Wszystkie smakowitości przygotowali rodzice, którzy również pięknie udekorowali salę. Uczniowie, pod czujnym okiem Pani Joli, własnoręcznie wykonali wspaniałe upominki dla babć i dziadków. Największym powodzeniem cieszyła się galeria prac „Super Babcia i Super Dziadek”. Wszyscy bawili się znakomicie. To był wspaniały dzień, który zastanie w pamięci klasy IIe na długo – pełen śmiechu, zabawy, ale i wzruszeń…

 

Zdjęcia z filharmonii

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Dnia 11.02.2016r. odbyła się w naszej szkole kolejna audycja muzyczna dla uczniów klas O – 3. Tym razem muzycy przygotowali dzieciom "Morskie opowieści".Dzieci słuchały i śpiewały razem z artystami szanty. Zapoznały się także ze słownictwem żeglarskim. Pomagały w nawigowaniu statkiem, a nawet uczestniczyły w szorowaniu pokładu. Ahoj!

Galeria

 

Choinka klas pierwszych

Email Drukuj PDF

15 stycznia 1016 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa klas pierwszych pt. ,, Bal u Arlekina". Punktualnie o godzinie 16.00 wszystkie pierwszaki fantastycznie przebrane i w dobrych humorach przybyły na salę gimnastyczną, gdzie czekali na nich aktorzy Teatru ,, Co niecieco". Muzyka zagrała i wszyscy ruszyli w tany. Zabawę przeplatały konkursy, w których dzieci brały udział z wielką radością. Po tańcach czekał na dzieci słodki poczęstunek i spotkanie z Mikołajem.                                         
Alina Pater

 
Email Drukuj PDF

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I – III POD TYTUŁEM ,,PIĘKNO JESIENNEJ SZARUGI”

Dnia 14 grudnia 2015r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. ,,Piękno jesiennej szarugi,” w którym wzięli udział uczniowie klas I-III. Jury konkursu w składzie: Lucyna Łęczycka i Dorota Wysocka oraz organizatorzy konkursu Alina Pater i Katarzyna Zdanowicz jednogłośnie wybrały do nagród prace następujących uczniów:

  • Lilianna Olech, kl. I C, Aleksandra Malczyk, kl. I D, Nikola Praczuk, kl. I E

  • Ola Arciuch, kl. II B, Emilia Niewierowska, kl. II D, Beniamin Konopko, kl. II E

  • Maria Gulko, kl. III B, Alicja Gotowicka, kl. III C.

Serdecznie gratulujemy!

 

AKCJA CHARYTATYWNA DLA STOWARZYSZENIA DROGA W KL. I-III

Dnia 21 grudnia 2015r. po raz kolejny zostały zawiezione wspaniałe dary dla Stowarzyszenia DROGA. W ciągu miesiąca dzieciaki z klas I-III SP 32 przyniosły do szkoły nowe zabawki, książki, przybory szkolne, słodycze, konserwy i inne, które zostały przekazane potrzebującym rodzinom. Był to piękny, przedświąteczny dar serca, za który serdecznie dziękujemy uczniom, ich rodzicom i wychowawcom.

 

Organizatorzy: Danuta Kurzyna, Katarzyna Zdanowicz, Alina Pater

 

ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

 

Konkurs plastyczny - Postać Mikołaja w tradycji polskiej

Email Drukuj PDF

W grudniu 2015r. świetlica szkolna zorganizowała międzyszkolny konkurs plastyczny,
ph. "Postać Mikołaja w tradycji polskiej". Była to juz XIII edycja .W konkursie udział wzięli uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej białostockich szkół podstawowych. Nadesłano 58 prac.

Galeria

Komisja w składzie:

  1. mgr Krystyna Bartoszewicz
  2. mgr Lucyna Łęczycka
  3. mgr Dorota Wysocka

dokonała oceny prac uczestników w dwóch kategoriach wiekowych:  kl. O – I i kl. II -III.  Przyznano 6 nagród i 3 wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzmy dalszych sukcesów.

Iwona Kardyńska

Anna Sajewicz

 

W Muzeum Historii

Email Drukuj PDF

Galeria

9 grudnia klasa III B była w Muzeum Historii na zajęciach pt. ,,Jak to z pieniądzem było…” Dzieci poznały historię pieniądza jako środka płatniczego. Oglądały różne monety i banknoty. Dowiedziały się czym zajmuje się numizmatyka, poznały podstawowe pojęcia z jej zakresu. Następnie w grupach projektowały ,,swoją” monetę . Zakończeniem zajęć było wybicie żetonów pamiątkowych, co przybliżyło im technikę powstawania monet. W klasie każde dziecko w zeszycie odbiło pamiątkową monetę  zaznaczając  jej awers i rewers.

Elżbieta Brejniak

 

Z wizytą w Ratuszu

Email Drukuj PDF

W listopadzie klasa IIIB była w Muzeum Podlaskim na zajęciach edukacyjnych pt. ,,Nieożywiona kompozycja – martwa natura. Podczas zajęć dzieci odszukiwały w galerii obrazy przedstawiające martwą naturę. Następnie zostały podzielone na trzy grupy. Każda z nich miała  stworzyć własną kompozycję z przygotowanych rekwizytów. Ostatnim zadaniem było narysowanie wybranej kompozycji. Dzieci poszerzyły wiedzę o malarstwie i miło spędziły czas z klasą.

Galeria

Elżbieta Brejniak

 


Strona 7 z 9
SP32 Klasy 0-3