SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3
klasy 0-3

„PSOTNA ANKA JAGODZIANKA” – spektakl kukiełkowy Teatru CoNieco z udziałem uczniów klas I-III

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 7 grudnia 2015r. zaprzyjaźniony z nasza szkołą Teatr CoNieco przedstawił spektakl pt. „Psotna Anka Jagodzianka” opowiadający o niezwykłej księżniczce, której odwaga i spryt uratowały młode damy przed smokiem Zakalcem. Jak zwykle mali widzowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w tworzeniu teatrzyku, co dodatkowo wzbudziło zainteresowanie sztuką. Spektakl oprócz tego, że opowiada o sprycie i odwadze, które pomagają rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy, zachęca również dzieci do zdrowego odżywiania.

Galeria

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych spektakli J

Danuta Kurzyna

 

UDZIAŁ UCZNIÓW W AUDYCJI MUZYCZNEJ " ŚWIĘTOWANIE, BAJANIE I KOLĘD ŚPIEWANIE"

Email Drukuj PDF

2 grudnia 2015 r.odbyła się audycja muzyczna "Świętowanie, bajanie i kolęd śpiewanie". Muzycy Filharmonii Białostockiej wprowadzili dzieci w świąteczny nastrój. Tym razem mali widzowie poznali zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w takich państwach jak: Niemcy, Czechy, Francja, Ukraina oraz Polska.

Katarzyna Kalinowska- Ralicka

 

PODSUMOWANIE KONKURSU " BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

Email Drukuj PDF

Galeria

Konkurs plastyczny "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" skierowany był do uczniów klas I-III. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i oryginalnych prac. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienie następującym uczniom:

Więcej…
 

UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS 0-3 W AUDYCJI MUZYCZNEJ „KOSMICZNE PIOSENKI”

Email Drukuj PDF

Galeria

3 listopada 2015r. muzycy Filharmonii Białostockiej zapoczątkowali już kolejny cykl audycji w naszej szkole. Tym razem mali widzowie wzięli udział w spektaklu muzycznym pt. „Kosmiczne piosenki” . Dzieci w towarzystwie Pani Astronom i artystów aktywnie uczestniczyły w zabawach i świetnie się przy tym bawiły.  W trakcie przedstawienia uczniowie poznali takie pojęcia muzyczne jak: legato, staccato, piano oraz forte. Była to bardzo ciekawa lekcja muzyki.

 

Danuta Kurzyna

 

20.10 - ceremonia ślubowania i pasowania pierwszoklasistów

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

Tradycją naszej szkoły jest uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym odbyła się ona 20.10. 2015r.Ceremonię ślubowania prowadziła pani Katarzyna Terlecka. Tego dnia wszystkie pierwszaki wyglądały niezwykle dostojnie. Dzieci swoim zachowaniem oraz zaprezentowanym programem artystycznym, udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Wielkim przeżyciem dla nich samych, jak też dla Rodziców i Wychowawców był moment złożenia przyrzeczenia, a następnie pasowania, którego dokonał pan dyrektor Lech Szargiej.   Nowoprzyjęci do społeczności szkolnej otrzymali pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia oraz legitymację szkolną.

Dorota Łupińska

 

„O Kacperku i Świetliku, czyli o tym, co w gniazdku piszczy”

Email Drukuj PDF

Dnia 20 października 2015 r. uczniowie klas 0 – III wzięli udział w  programie edukacyjnym na temat bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej. Inicjatorem akcji jest skarżyski oddział spółki PGE Dystrybucja.

Więcej…
 

KLASY DRUGIE I TRZECIE W OPERZE I FILHARMONII PODLASKIEJ

Email Drukuj PDF

W dn. 21 i 22 października 2015 r. uczniowie z klas drugich i trzecich uczestniczyli w przedstawieniu muzycznym p.t ”Adonis ma gościa”, wystawianym w Operze i Filharmonii Podlaskiej. "Adonis ma gościa" to historia pięknej, kolorowej papugi żyjącej w klatce i czarnej, podwórkowej wrony. Ich przygody pokazują, że choć każdy z nas jest inny, jednak może pomóc drugiemu, aby wspólnie osiągać wielkie rzeczy. Piękne, wpadające w ucho piosenki i niezwykłe tańce  zachęcały dzieci do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Spektakl na długo pozostanie w pamięci małych widzów i ich opiekunów.

Zofia Słapińska

 

TRZECIOKLASIŚCI NA ZAJĘCIACH,,BABIE LATO W SKANSENIE”

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

24 września wszystkie klasy trzecie były  na wycieczce  w Białostockim Muzeum Wsi na zajęciach ,,Babie lato w Skansenie”. Dzieci zapoznały się z niektórymi ginącymi zawodami. Dowiedziały się w jaki sposób bednarz wytwarza naczynia z desek. Spróbowały złożyć drewnianą maselnicę i wyszło im świetnie.  Zapoznały się z warsztatem garncarza,                 a co poniektórzy spróbowali własnych sił na kole garncarskim z całkiem dobrym rezultatem. Zobaczyły typowe  prace wykonywane w dawnym  gospodarstwie między innymi młócenie     i mielenie zboża. Poznały warsztat pracy tkaczki oraz technikę wyrabiania różnych przedmiotów ze słomy i wikliny. Ponadto mogły się przekonać, ile pracy trzeba było włożyć, aby powstały lniane nici. Wycieczkę zakończyły ogniskiem przy którym piekły kiełbaski.              Z wieloma wrażeniami i nową wiedzą wróciły do szkoły.

Opracowała Elżbieta Brejniak

 

Wycieczka do Radia - kl. II

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

1 października klasa IIe wybrała się na wycieczkę do Radia Białystok. Bardzo miła Pani Redaktor Dorota Niebrzydowska oprowadziła nas po wszystkich redakcjach i studiach nagraniowych i opowiedziała o historii Radia Białystok. W największym studiu nagraniowym „Rembrandt” (w którym odbywają się też koncerty na żywo) nagraliśmy piosenkę. Zapoznaliśmy się z pracą realizatora, podpatrzyliśmy pracę dziennikarzy w newsroomie i zwiedziliśmy fonotekę, gdzie są przechowywane tysiące płyt. Spróbowaliśmy też swoich sił przed mikrofonem. Na koniec wycieczki na wszystkich czekały miłe niespodzianki!

Wszyscy mieliśmy wiele pytań. Praca dziennikarzy i realizatorów jest naprawdę bardzo ciekawa! Może kiedyś, za kilkanaście lat, ktoś z nas wróci do Radia … aby zasiąść przed mikrofonem

uczniowie klasy IIe

z wychowawczynią p. Jolantą Jabłońską

 

„DZIECIAKI- SADZENIAKI” W LEROY MERLIN

Email Drukuj PDF

10 września 2015r. uczniowie klasy II d wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Leroy Merli w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki – Sadzeniaki”. Celem tej akcji jest rozbudzanie w dzieciach zainteresowań przyrodą i nauczenie podstawowych umiejętności pielęgnacji roślin.

Podczas wycieczki do Leroy Merlin dzieci miały okazję zwiedzić nie tylko różne działy marketu, ale również i całe jego zaplecze. Uczniowie poznali także pracę osób tam zatrudnionych, organizatorzy bowiem zadbali o każdy najmniejszy szczegół. Największą jednak atrakcją były warsztaty edukacyjne. Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najpierw  uczniowie obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną o znaczeniu roślin w życiu człowieka. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne. Dzieci otrzymały od pracownic fartuszki, rękawiczki, łopatki, ziemię, doniczki i zabrały się do przesadzania kwiatów.  Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przesadzali swoje roślinki. Zajęcie to sprawiło młodym ogrodnikom wiele satysfakcji. Na koniec każdy uczestnik otrzymał w prezencie słodki upominek, breloczek, własnoręcznie posadzony kwiat oraz pamiątkowy dyplom.

Na pewno uczniowie będą długo wspominać tę wspaniałą lekcję przyrody. Takie bowiem akcje rozbudzają świadomość ekologiczną i poczucie piękna otaczającej przyrody.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Łazuk oraz pracownikom Leroy Merlin za wspólną zabawę w  ogrodników.

Uczniowie klasy II d

wych. Danuta Kurzyna

 

Akcja "Pełna miska dla schroniska"

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Akcja  „Pełna miska dla schroniska”

W listopadzie i grudniu 2014 r. po raz kolejny  w Szkole Podstawowej nr  32 została zorganizowana akcja zbierania karmy dla zwierząt z białostockiego schroniska dla psów.

Przez 2 miesiące dzieci z wszystkich klas 0-3 zebrały łącznie 304 kg karmy oraz 59 zł! Ilość rekordowa, jak na lata trwania akcji.

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 8 z 9
SP32 Klasy 0-3