SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3
klasy 0-3

TRZECIOKLASIŚCI NA ZAJĘCIACH,,BABIE LATO W SKANSENIE”

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

24 września wszystkie klasy trzecie były  na wycieczce  w Białostockim Muzeum Wsi na zajęciach ,,Babie lato w Skansenie”. Dzieci zapoznały się z niektórymi ginącymi zawodami. Dowiedziały się w jaki sposób bednarz wytwarza naczynia z desek. Spróbowały złożyć drewnianą maselnicę i wyszło im świetnie.  Zapoznały się z warsztatem garncarza,                 a co poniektórzy spróbowali własnych sił na kole garncarskim z całkiem dobrym rezultatem. Zobaczyły typowe  prace wykonywane w dawnym  gospodarstwie między innymi młócenie     i mielenie zboża. Poznały warsztat pracy tkaczki oraz technikę wyrabiania różnych przedmiotów ze słomy i wikliny. Ponadto mogły się przekonać, ile pracy trzeba było włożyć, aby powstały lniane nici. Wycieczkę zakończyły ogniskiem przy którym piekły kiełbaski.              Z wieloma wrażeniami i nową wiedzą wróciły do szkoły.

Opracowała Elżbieta Brejniak

 

Wycieczka do Radia - kl. II

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

1 października klasa IIe wybrała się na wycieczkę do Radia Białystok. Bardzo miła Pani Redaktor Dorota Niebrzydowska oprowadziła nas po wszystkich redakcjach i studiach nagraniowych i opowiedziała o historii Radia Białystok. W największym studiu nagraniowym „Rembrandt” (w którym odbywają się też koncerty na żywo) nagraliśmy piosenkę. Zapoznaliśmy się z pracą realizatora, podpatrzyliśmy pracę dziennikarzy w newsroomie i zwiedziliśmy fonotekę, gdzie są przechowywane tysiące płyt. Spróbowaliśmy też swoich sił przed mikrofonem. Na koniec wycieczki na wszystkich czekały miłe niespodzianki!

Wszyscy mieliśmy wiele pytań. Praca dziennikarzy i realizatorów jest naprawdę bardzo ciekawa! Może kiedyś, za kilkanaście lat, ktoś z nas wróci do Radia … aby zasiąść przed mikrofonem

uczniowie klasy IIe

z wychowawczynią p. Jolantą Jabłońską

 

„DZIECIAKI- SADZENIAKI” W LEROY MERLIN

Email Drukuj PDF

10 września 2015r. uczniowie klasy II d wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Leroy Merli w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki – Sadzeniaki”. Celem tej akcji jest rozbudzanie w dzieciach zainteresowań przyrodą i nauczenie podstawowych umiejętności pielęgnacji roślin.

Podczas wycieczki do Leroy Merlin dzieci miały okazję zwiedzić nie tylko różne działy marketu, ale również i całe jego zaplecze. Uczniowie poznali także pracę osób tam zatrudnionych, organizatorzy bowiem zadbali o każdy najmniejszy szczegół. Największą jednak atrakcją były warsztaty edukacyjne. Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najpierw  uczniowie obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną o znaczeniu roślin w życiu człowieka. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne. Dzieci otrzymały od pracownic fartuszki, rękawiczki, łopatki, ziemię, doniczki i zabrały się do przesadzania kwiatów.  Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przesadzali swoje roślinki. Zajęcie to sprawiło młodym ogrodnikom wiele satysfakcji. Na koniec każdy uczestnik otrzymał w prezencie słodki upominek, breloczek, własnoręcznie posadzony kwiat oraz pamiątkowy dyplom.

Na pewno uczniowie będą długo wspominać tę wspaniałą lekcję przyrody. Takie bowiem akcje rozbudzają świadomość ekologiczną i poczucie piękna otaczającej przyrody.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Łazuk oraz pracownikom Leroy Merlin za wspólną zabawę w  ogrodników.

Uczniowie klasy II d

wych. Danuta Kurzyna

 

Akcja "Pełna miska dla schroniska"

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Akcja  „Pełna miska dla schroniska”

W listopadzie i grudniu 2014 r. po raz kolejny  w Szkole Podstawowej nr  32 została zorganizowana akcja zbierania karmy dla zwierząt z białostockiego schroniska dla psów.

Przez 2 miesiące dzieci z wszystkich klas 0-3 zebrały łącznie 304 kg karmy oraz 59 zł! Ilość rekordowa, jak na lata trwania akcji.

Więcej…
 

klasy 0-3

Email Drukuj PDF

 

KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE


 

ROK SZKOLNY 2014/2015


 


 

SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII

2014/2015

W maju 2015 w klasach I – III został przeprowadzony konkurs kaligrafii. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap to eliminacje klasowe, drugi to eliminacje szkolne w którym wzięli udział wytypowani uczniowie z każdej klasy. Zwycięzcami konkursu zostali:

W klasach I

I miejsce – Julia Ochrymiuk I E

II miejsce – Anna Wilbik I F

III miejsce – Milena Borowik I C

 

Wyróżnienie

- Zuzanna Kropiwnicka I B

- Maja Garbacik I D

- Lena Rotmańska I A

 

W klasach II

I miejsce – Amelia Siwicka II B

II miejsce – Karolina Sikorska IIA

III miejsce – Alicja Gotowicka IIC

 

Wyróżnienie

- Aleksandra Korniluk II D

 

W klasach III

I miejsce – Jakub Bojczuk III C

II miejsce – Natalia Łozowska III A

III miejsce – Julia Wiszowata III B

 

Organizatorzy konkursu Elżbieta Brejniak, Katarzyna Terlecka

 


 

Dnia 21 maja 2015 roku w Zespole Szkół Nr 6 w Białymstoku odbyły się Igrzyska Miasta Białegostoku w grach i zabawach ,, Olimpijka 2015". 
W zawodach wzięli udział uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej Nr 32, Szkoły Podstawowej Nr 7, Szkoły Podstawowej Nr 45 i Szkoły Podstawowej Nr 34.
Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach sprawnościowych. Konkurencje były podzielone na kategorie wiekowe. Po emocjonującej walce zwyciężyli uczniowie z SP nr 32. Drugie miejsce zajęła SP nr 7, trzecie miejsce SP nr 45 i IV miejsce SP nr 34. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale. Zawody przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasady ,, fair play".

Barbara Świrydowicz


 

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO W KLASACH PIERWSZYCH

pt. „ZWIERZĘTA W POEZJI”

Konkurs odbył się 14 maja 2015r. W trakcie eliminacji klasowych do szkolnego konkursu wyłoniono 21 uczestników z klas I. Uczniowie prezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Repertuar wierszy byl bogaty, a utwory ciekawe. Jurorami byli niezależni, obiektywni nauczyciele. Sponsorami nagród są organizatorzy i Rodzice. Dziękujemy :)

 

Nagroda Główna :

 1. Julia Chomik kl. ID

Nagrody I stopnia :

1.  Piotr Brejnak kl IE

2. Julia Ochrymiuk kl IE

3. Natalia Sosnowska kl.ID

 

Nagrody II stopnia :

 1. Wiktoria Plisiuk kl IE
 2. Aleksander Jabłoński kl ID
 3. Zuzanna Kropiwnicka kl IB

 

Nagrody III stopnia :

 1. Wiktoria Stankiewicz kl ID
 2. Gabriela Jakuć kl I E

 

Wyróżnienia :

 1. Weronika Dąbrowska kl. IC
 2. Magdalena Ustymowicz kl. IA
 3. Milena Dakowicz kl. IA
 4. Magdalena Radulska kl. IA
 5. Gabriela Bielska kl. IB

Galeria zdjęć

 

Organizatorzy :                                                                          Jury :

Jolanta Jabłońska                                                             Iwona Grodzińska

Barbara Jakimowicz                                                         Lucyna Łęczycka

Halina Piech

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i aktorskich umiejętności.  Uśmiech


 

Dzieci z klasy IA i IB 11 maja bieżącego roku były na fantastycznej (dosłownie i w przenośni) wycieczce na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Miały okazję obejrzeć i dotknąć pojazdów samochodowych (bolidów, monster tracka), robotów mobilnych konstruowanych z klockow LEGO, łazików marsjańskich, dronów, samolotów sterowanych radiem, robotów przemysłowych oraz laboratorium linii przemysłowej. Wycieczka rozbudziła wyobraźnię i marzenia. Stała się inspiracją do zabaw i motywacją do nauki. Wspaniałymi przewodnikami po uczelni, a zarazem konstruktorami wynalazków byli studenci i wykładowcy. Bardzo dziękujemy :) za wspaniałe, pozytywne emocje.

GALERIA ZDJĘĆ

opracowała  Halina Piech


BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA

Dnia 19 lutego 2015r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „Baśnie z czterech stron świata”  w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES. Podczas występu dzieci mogły zobaczyć przygody bohaterów takich bajek, jak: „Aladyn i czarodziejska lampa”, „Jaś i drzewo fasolowe”,  „O rybaku i złotej rybce” oraz „Mała Syrenka”. Świetna  gra aktorów,  piękne kostiumy, ciekawe dekoracje oraz efekty specjalne sprawiły,  że dzieci przeżywały i żywo reagowały na przygody bohaterów przedstawienia.

 

Opracowała Elżbieta Brejniak

 


W dn. 17.12. 2014r. rozstrzygnięto konkurs literacki pod hasłem „List do św. Mikołaja” przeznaczony dla uczniów klas II- III ze szkół podstawowych miasta Białegostoku. Wzięło w nim udział 92 uczniów z trzech białostockich szkół podstawowych: SP 32, SP 47, SP 51

Komisja konkursowa w składzie: mgr Dorota Wysocka, mgr Beata Gąsior, mgr Lucyna Łęczycka oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych: W kategorii klas drugich nagrodzono i wyróżniono prace następujących uczniów:

I miejsce – Oliwia Klimowicz SP nr 32

II miejsce – Zuzanna Klepacka SP nr 32

III miejsce – Paweł Suszko SP nr 32

Wyróżniono: Ingridę Piesiecką SP nr 51 i Patryka Sadowskiego SP nr 32

W kategorii klas trzecich nagrodzono i wyróżniono prace następujących uczniów:

I miejsce – Julia Popławska SP nr  32

II miejsce – Weronika Omieliańczyk SP nr 32

III miejsce – Jakub Kulig SP nr 32

Wyróżniono: Amelię Dakowicz SP nr 32 i Kasię Białous SP nr 32

Zwycięzcom konkursu komisja przyznała nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatorów konkursu. Nagrody zostały uroczyście wręczone laureatom w dn.18. 12. 2014r.

Organizatorzy konkursu: mgr Dorota Rutkowska, mgr Barbara Świrydowicz,  mgr Zofia Słapińska

 


 

Akcja  „Pełna miska dla schroniska”

W listopadzie i grudniu 2014 r. po raz kolejny  w Szkole Podstawowej nr  32 została zorganizowana akcja zbierania karmy dla zwierząt z białostockiego schroniska dla psów.

Przez 2 miesiące dzieci z wszystkich klas 0-3 zebrały łącznie 304 kg karmy oraz 59 zł! Ilość rekordowa, jak na lata trwania akcji.

Klasy „zerowe” zebrały 47,5 kg.

Klasy „pierwsze” – 140 kg + 37 zł.

Klasy „drugie” – 80 kg.

Klasy „trzecie” – 36,5 kg + 22 zł.

Wszystkie w/w dary zostały przed świętami Bożego Narodzenia zawiezione do schroniska dla zwierząt.

W podziękowaniu za ofiarowane dary szkoła otrzymała podziękowanie od Dyrekcji schroniska. Każda klasa biorąca udział w akcji otrzymała od organizatorki kopię tego podziękowania na przedświątecznym apelu grupy wiekowej. Dzieci kolejny raz udowodniły,że mają bardzo dobre i hojne serca. Mam nadzieję, że Święty Mikołaj podczas świąt docenił ofiarność naszych uczniów i oczywiście ich rodziców.

W imieniu wszystkich zwierząt ze schroniska oraz pracowników, jeszcze raz wielkie: DZIĘKUJĘ!

Organizatorka akcji „Pełna miska dla schroniska”

Barbara Jakimowicz

 


 

CHOINKA W KLASACH   II  i III

Dnia 14.01.2015 r. dzieci klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku  uczestniczyły w zabawie choinkowej w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury – Spodki.

Animatorzy wprowadzili dzieci w świat bajek i postaci bajkowych. Zorganizowali konkursy z nagrodami, naukę tańca, konkurs na najciekawsze przebranie. Odbył się również pokaz magii. Dzieci czekał też słodki poczęstunek. Na koniec imprezy zrobiono pamiątkowe zdjęcie z postaciami  bajek.

Opracowanie: Dorota Rutkowska

 


 

JEST TAKI DZIEŃ… JASEŁKA 2014

To były niezapomniane chwile, pełne wzruszeń, radości, wspólnie śpiewanych kolęd i pastorałek…

Uczniowie klasy I E wraz z wychowawczynią Jolantą Jabłońską przygotowali przedstawienie jasełkowe pod hasłem ,,Jest taki dzień”. Mali aktorzy wystąpili przed rodzicami (16 grudnia ), nauczycielami, szanowną dyrekcją oraz kolegami i koleżankami z klas I-III ( 18 grudnia ).  Pokonali strach i tremę przed publicznym zaprezentowaniem swoich umiejętności scenicznych. Ich zaangażowanie i zdolności artystyczne były godne podziwu. Piękne stroje przygotowane przez rodziców przyciągały uwagę publiczności i wzbogacały scenografię.

Na pewno ten dzień pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo, a zdjęcia utrwalą ten obraz na zawsze.

Galeria


AKCJA CHARYTATYWNA W KLASACH I – III SP32

 

Dnia 12 grudnia 2014 roku zakończyła się bożonarodzeniowa akcja charytatywna pod nazwą I TY MOŻESZ POMÓC. Dzieciaki z klas I -III SP32 przyniosły wspaniałe dary w postaci przyborów szkolnych, książek, słodyczy, gier planszowych, ….., wszystko nowiutkie i piękne. Dary te zostały przekazane dla Stowarzyszenia DROGA i przed świętami trafią do osób potrzebujących. Bardzo dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz wychowawcom za udział w akcji. Na szczególne podziękowanie zasługują klasy: IB – wych. p.Basia Jakimowicz, IC - wych. p.Kasia Terlecka, ID - wych. p.Danusia Kurzyna, IF - wych. p.Zosia Słapińska, IIA - wych. p.Dorota Rutkowska, IIC - wych. p. Basia Świrydowicz, IIB - wych. p.Ela Brejniak, IIIA - wych.p. Ala Pater, IIIB – wych. p. Dorota Łupińska, IIIC - wych. p. Kasia Zdanowicz oraz klasa VIC.

Życzymy zdrowych, wesołych

Świąt Bożego Narodzenia!


 

Dnia 17.12.2014 r. uczniowie klas I – III wzieli udział w audycji muzycznej pt."Kłopoty Mikołaja", przygotowanej przez artystów z Filharmonii i Opery Podlaskiej.

Kłopoty Mikołaja polegały na tym, że stracił on umiejętność rozpoznawania tego, co jest dobre, a co złe. Śnieżynka próbowała mu pomóc.Prosiła też o poradę dzieci i panie. Jednak Mikołaj nadal nie umiał właściwie ocenić zachowania. Na szczęście Śnieżynka wpadła na pomysł, aby Elfy podpowiadały Mikołajowi ,kto postępuje dobrze, a kto źle, poprzez swoją muzykę – "ładną" lub "brzydką". Tak więc dzieci miały okazję do kształcenia słuchu – rozpoznawały melodie złożone z dźwięków współgrających oraz melodie zbudowane z dysonansów. W trakcie audycji dzieci uczyły się piosenki. Było też wspólne śpiewanie kolęd.W końcu Mikołaj pozbył się swoich kłopotów dzięki pomocy Elfów i naszych podopiecznych...

Dorota Łupińska

 

 


Międzyszkolny konkurs plastyczny pt.: „Postać Mikołaja w tradycji polskiej”, który odbył się 09.12.2014r. w Zespole Szkół Nr 6 w Białymstoku.

 

protokół Galeria


"Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę"

12 grudnia 2014 roku klasa IC przedstawiła uczniom klas I - III inscenizację pt.: Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę". Dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o tym, jak ważne jest pomaganie zwierzętom w czasie zimy.

Również piękna i kolorowa dekoracja przybliżyła dzieciom temat zaopiekowania się zwierzętami w tym ciężkim dla nich czasie.

opracowała Katarzyna Terlecka"Opowieść o dobrym sercu"

 

2 grudnia 2014r klasay I - III obejrzały spektakl pt. "Opowieść o dobrym sercu" w wykonaniu aktorów teatru Co Nieco.

Sztuka opowiadała o strachu na wróble, który miał dobre serce i uratował życie rannemu bocianowi. Nasi uczniowie z zapartym tchem obejrzeli przedstawienie. Niezwyle wzruszająca i pięknie pokazana historia poruszyło niejedno małe, dziecięce serduszko.

Dziękuję. Pozdrawiam. Katarzyna Terlecka


,, Katarzynki i andrzejki"

Dnia 27. 11. 2014 r. klasy II b i II c były na wycieczce w Białostockim Muzeum Wsi na katarzynkach i andrzejkach. Zajęcia przeprowadzone w skansenie poświęcone były wielowiekowym wróżbom miłosnym. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o dawnych tradycjach związanych z andrzejkami i zwyczajem obchodzenia katarzynek. Poprzez wspólną zabawę zostały przybliżone dawne wróżby i ich znaczenie min. wróżenie z butów, wosku, obierzyn jabłek i wiele innych. Uczniowie spędzili ten czas w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Barbara Świrydowicz

Galeria


"JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE" - SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ"

W ramach działań mających na celu zwiększanie bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły odbyły się we wszystkich klasach pierwszych spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Białymstoku . Podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze utrwalane były poprzez zabawę i projekcję filmu.

Opracowała Elżbieta Brejniak

 


Szkolny konkurs plastyczny „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

17 października zakończył się konkurs plastyczny ,, Bezpieczna droga do szkoły”.

Galeria

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas O–III. Prace plastyczne wykonane zostały  różnymi technikami. Dzieci  utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Komisja konkursowa w składzie: Lucyna Łęczycka, Beata Gąsior oraz organizatorzy dokonała oceny prac plastycznych w dwóch  kategoriach wiekowych. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: klasy 0 - I

I miejsce                     Kacper Maleszewski            klasa I C

II miejsce                    Hanna Gąsior                     klasa 0 B

III miejsce                   Marcel Drozdowski              klasa I C

Wyróżnienie: Paweł Góralczyk    klasa 0 B

Kategoria: klasy II – III

I miejsce                     Oliwia Klimowicz                 klasa II C

II miejsce                    Gabriela Ziniewicz               klasa II A

Krystian Sak                       klasa III A

III miejsce                    Patrycja Utko                    klasa III A

Wyróżnienie: Aleksandra Korniluk  klasa II D

Gratulujemy.

Organizatorki: Elżbieta Brejniak, Katarzyna Terlecka


"Ślubuję być dobrym uczniem,

 

Uczyć się tego, co mądre i piękne.

Swoim zachowaniem i nauką

Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Służyć pomocą słabszym,

Dbać o honor mojej klasy i szkoły."

Te uroczyste słowa Ślubowania, 10 pażdziernika, wypowiedzieli uczniowie klas I naszej szkoły. Świadkami tych słów byli zaproszeni goście: Dyrekcja, Nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, Samorządu Szkolnego i Rodzice. Uroczystość była przygotowana w duchu patriotycznym. Jest to już wieloletnia tradycja w Szkole Podstawowej Nr 32. Pierwszoklasiści wykazali się znajomością słów Hymnu Państwowego i wierszy o Symbolach Narodowych. W tym roku szkolnym bardzo liczną gromadką do klasy I poszły sześciolatki. Podczas Ślubowania dzielnie i rezolutnie dotrzymywały kroku swoim o rok starszym koleżankom i kolegom. Po pasowaniu, każdy nowy uczeń otrzymał swój pierwszy dokument szkolny - Legitymację Szkolną. Na zakończenie uroczystości pierwszaki popisały się swoimi umiejętnościami wokalnymi. Każda klasa miała przygotowany repertuar. Po wielkich emocjach części oficjalnej, w klasach czekał na dzieci słodki poczęstunek.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowań serdecznie DZIĘKUJEMY :)

Galeria

Halina Piech


ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 

X edycja konkursu „MĄDRA SOWA-GŁOWA 2014”

w klasach II i III

 

W roku szkolnym 2013/2014 odbyła się X edycja Konkursu Wiedzy ogólnej „Mądra Głowa – Sowa 2014”. Celem konkursu jest szerzenie wiedzy z zakresu treści polonistycznych, matematycznych, środowiskowych oraz dziedzin życia tj. sport, muzyka, rozbudzanie motywacji dziecka do zdobywania wiedzy. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W I etapie polegał on na rozwiązaniu, indywidualnie przez każdego ucznia testu. W zależności od szczebla kształcenia zawierał on zarówno treści podstawowe jak i ponadpodstawowe. Wyłoniono po 3 osoby  z każdej klasy, które przystąpiły do II etapu konkursu. Na tym etapie uczniowie rozwiązywali test zawierający zadania otwarte oraz test wyboru.

Laureatami tegorocznej edycji  konkursu są:

Klasy II

 1. Hanna Tarasiuk                      kl. II C
 2. Hanna Januszkiewicz             kl. II C
 3. Monika Urbańska                  kl. II B

Klasy III

 1. Michał Lipski kl. IIID
 2. Dawid Pachwicewicz kl. IIIB
 3. Maria Monachowicz kl. IIID

 

Następnym etapem był międzyszkolny konkurs „Supergłowy 2014” przygotowywany kolejny raz przez Społeczną Szkołę Podstawowa nr 3 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:  Dawid Pachwicewicz  z klasy IIIB, który zajął II miejsce i Michał Lipski z klasy III D -IV miejsce.

Gratulujemy

Organizatorki: mgr Elżbieta Brejniak i mgr Halina Piech

 

 


 

 

SZKOLNY KONKURSU KALIGRAFII

„Ładnie Piszę”  w klasach  I – III

 

W maju 2014 w klasach I – III został przeprowadzony konkurs kaligrafii. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. W pierwszym etapieodbyły się eliminacje klasowe. Drugi etap to eliminacje szkolne w którym wzięli udział wytypowani uczniowie z każdej klasy. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów już w kształceniu zintegrowanym na estetykę prowadzenia zeszytów oraz prawidłowy kształt i łączenie liter. Komisja konkursowa oceniając przepisywany tekst uczniów brała pod uwagę cały proces pisania: kształt liter, prawidłowe łączenie liter, pisanie w liniaturze, czytelność i przejrzystość pisma. Zwycięzcami konkursu zostali:

W klasach  I

I miejsce – Daria Fiedoruk                I A

II miejsce – Oliwia Klimowicz            I C

III miejsce – Maria Gulko                  I B

W klasach  II

I miejsce – Monika Urbańska    II B

II miejsce – Eliza Borowska        IIA

III miejsce – Weronika Domanowska   IIB

W klasach  III

I miejsce – Mateusz Podkowiński        III B

II miejsce – Martyna Peukert               III D

III miejsce – Ola Popko                          III B

Gratulujemy

Organizatorki: mgr Elżbieta Brejniak i mgr Halina Piech

 

 


 

Pomagamy Polakom na Białorusi - 2013

Klasy 0-III, tradycyjnie już wzięły udział w akcji „ PODARUJMY DZIECIOM ŚWIĘTA”. Zorganizowaliśmy świąteczną zbiórkę funduszy dla Fundacji na rzecz pomocy dzieciom z Grodzieńszczyzny

Zebraliśmy w sumie 400 zł. Pieniądze wpłacono na konto fundacji. Rozliczenie przekazano dyrekcji szkoły.

Wszystkim DARCZYŃCOM – uczniom, rodzicom oraz wychowawcom serdecznie dziękuję.

W akcji wzięły udział następujące klasy:

 

O A – 26 zł p. Z. Słapińska i p. A. Haplicznik

O C – 22 zł p. K. Bartoszewicz

I B - 70 zł p. E. Brejniak

I C – 31 zł p. B. Świrydowicz

II A – 3O zł p. A. Pater

II B – 85 zł p. D. Łupińska

II C – 20 zł p. K. Zdanowicz

III B – 25 zł p. M. Dubrownik

III C -  31 zł p A. Kruszewska

III D – 60 zł p. J. Nikonowicz

 

Organizator

Anna Kruszewska

 


 

Akcja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia Droga pt. „ I Ty możesz zostać św. Mikołajem”

10 grudnia 2013 roku została zakończona coroczna akcja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia Droga pt. „ I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.

W akcji wzięły udział dzieci edukacji wczesnoszkolnej. Zebrane słodycze, zabawki i książki przekazałyśmy w dniu 11.12. 2013r. do Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę, szczególnie: klasie I c, II a, II c, III d, III a, III c. Tych, którzy nie zdążyli w tym roku zapraszamy do udziału za rok.

Życzymy wszystkim ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

ciekawego spotkania ze św. Mikołajem oraz pomyślności w Nowym Roku 2014

 

 

Organizatorki:

Alina Pater i Katarzyna Zdanowicz

 

 

 

 


 

Szkolny konkurs plastyczny „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Galeria

W pierwszych dniach października 2013r. ogłosiliśmy szkolny konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I –III.

Na konkurs wpłynęły prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Wszystkie prace były zgodne z tematem i poruszały problematykę bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz bycia widocznym na drodze poprzez noszenie elementów odblaskowych. Zaskakiwały pomysłowością, były ciekawe i kolorowe.

Komisja w składzie : Anna Sajewicz , Iwona Grodzińska oraz organizatorzy oceniła prace plastyczne , rozstrzygnęła konkurs i wyłoniła zwycięzców:

Prace przestrzenne:

I miejsce                     Aleksandra Korniluk               klasa I C

II miejsce                    Artur Dziwniel                        klasa I C

III miejsce                  Szymon Frąckiewicz                klasa I B

Wyróżnienie:

Julita Giełażyn              klasa II A

Aleksandra Siemińska             klasa I C

Kinga Zambrzycka                 klasa I C

Prace standardowe:

I miejsce                     Błażej Kondracki       klasa I C

II miejsce                    Julia Kośnik                klasa IC

III miejsce                  Patrycja Utko             klasa IB

Wyróżnienie:

Oliwia Kudrycka        klasa II  C

Gratulujemy.

Organizatorki:

Elżbieta Brejniak

Halina Piech

 


 

Szkolny konkurs plastyczny - „Wakacyjne wspomnienia”

Galeria

W bieżącym roku szkolnym,  zorganizowany został szkolny konkurs plastyczny, przeznaczony dla dzieci z klas 0-III  pod hasłem ”Wakacyjne wspomnienia”. Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, rozbudzanie  motywacji dziecka do dbania o swój prawidłowy rozwój fizyczny poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych – aktywnego wypoczynku,

Do konkursu zgłoszono prace wykonane dowolną techniką plastyczną.

W dniu 10.10.2013r  komisja konkursowa w składzie: Lucyna Łęczycka, Dorota Wysocka oraz organizatorzy dokonała oceny prac plastycznych w dwóch  kategoriach wiekowych. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: klasy 0 - I

I miejsce                     Adam Stalbowski                     klasa I B

II miejsce                    Sara Nowosadko                      klasa I B

III miejsce                   Justyna Staszyńska                  klasa 0 B

wyróżnienie:

Michał Jurgielewicz    klasa I B

Dominika Rydzewska             klasa I B

Joanna Hawrysz          klasa I B

 

Kategoria: klasy II – III

I miejsce                     Julia Popławska                      klasa II C

II miejsce                    Kinga Grondzka                     klasa III A

III miejsce                   Zuzanna Hryniewicka                        klasa III A

Wyróżnienie:

Weronika Aleksiejuk  klasa IIIA

Hanna Tarasiuk            klasa II  C

 

Gratulujemy.

Organizatorki:

Elżbieta Brejniak

Halina Piech

 


 

 

Dnia 29.10.2013r. odbył się szkolny konkurs „Mistrz matematyki”, przeznaczony dla uczniów klasy III szkoły podstawowej. Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań matematycznych, uwrażliwienie dzieci i nauczycieli na problematykę zadaniową, dostarczenie radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągania sukcesów. Uczniowie przez 45 minut zmagali się z 18 zadaniami. Była to doskonała okazja, aby mogli oni sprawdzić swoje umiejętności rachunkowe, a także to, w jakim stopniu stosują zasady i prawidłowości matematyczne oraz posługują się wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Oto wyniki:

I  miejsce – Dawid Pachwicewicz z klasy III  „b”

II miejsce – Michał Lipski z klasy III „d”

III miejsce – Dominik Sobocin z klasy III „a”

Wyróżnienie - Michał Borys i Mateusz Jakoniuk z klasy III „d” (obydwaj zdobyli po tyle samo punktów)

Zwycięzca konkursu - Dawid Pachwicewicz -  będzie Reprezentantem Szkoły w konkursie matematycznym na szczeblu miejskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy

Katarzyna Kalinowska – Ralicka

Dorota Łupinska


 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 16. 10. 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych. W obecności Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców oraz zaproszonych gości uczniowie uroczyście ślubowali :

Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia

Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły

Przynosić dumę swoim rodzicom i nauczycielom

Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość.

Dyrektor szkoły pan Lech Szargiej dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem. Uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 

Opracowanie : Barbara Świrydowicz


SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII

2014/2015

W maju 2015 w klasach I – III został przeprowadzony konkurs kaligrafii. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap to eliminacje klasowe, drugi to eliminacje szkolne w którym wzięli udział wytypowani uczniowie z każdej klasy. Zwycięzcami konkursu zostali:

W klasach I

I miejsce – Julia Ochrymiuk I E II miejsce – Anna Wilbik I F III miejsce – Milena Borowik I C Wyróżnienie - Zuzanna Kropiwnicka I B - Maja Garbacik I D - Lena Rotmańska I A

W klasach II I miejsce – Amelia Siwicka II B II miejsce – Karolina Sikorska IIA III miejsce – Alicja Gotowicka IIC Wyróżnienie - Aleksandra Korniluk II D

W klasach III I miejsce – Jakub Bojczuk III C II miejsce – Natalia Łozowska III A III miejsce – Julia Wiszowata III B

 

Organizatorzy konkursu Elżbieta Brejniak, Katarzyna Terlecka
 


Strona 8 z 8
SP32 Klasy 0-3