SP32 Galeria 2018-2019
2018-2019

20.12 - Jasełka

Relacja z uczestnictwa wolontariuszy SP 32 w XV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas "Tak, POMAGAM!"

W sobotę 8 grudnia br. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w XV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem - "Tak, POMAGAM" zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. W akcji wzięło udział 20 wolontariuszy SP 32.  W jednym z białostockich sklepów wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Za pomocą prostego gestu można pokazać  ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Celem akcji jest dotarcie z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Opiekun Koła Szkolnego Wolontariatu:

Anna Kondraciuk

SZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

22 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który wzorem lat ubiegłych zorganizowali uczniowie należący do Koła Szkolnego Wolontariatu. W tym dniu rozdawane były papierowe listki, na których można było napisać pozdrowienia lub po prostu coś miłego. Listki przyklejane były w czasie przerwy na przygotowanym wcześniej przez wolontariuszy drzewie Życzeń i Pozdrowień, znajdującym się na korytarzu szkolnym. Światowy Dzień Życzeń i Pozdrowień obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.

Opiekun Koła Szkolnego Wolontariatu:

Anna Kondraciuk

Pomoc polskim dzieciom na Litwie

Wzorem lat ubiegłych rozpoczynamy zbiórkę darów dla polskich dzieci mieszkających w małych miejscowościach na Litwie : z Domu Dziecka w Solecznikach i szkoły
w Taboryszkach.

W ich imieniu proszę o :

• żywność ( mąkę, kasze, makaron, cukier, słodycze, konserwy itp. produkty ),
  • materiały piśmiennicze,
  • przybory szkolne,
  • sprzęt sportowy,
  • środki czystości ( mydło, pasta do zębów, proszki do prania itp. ).

Zbiórkę proszę przeprowadzić w swoich klasach i dostarczyć zebrane produkty do sali 203 do 3 grudnia 2018 r. tak, aby mogły być dostarczone na Litwę 6 grudnia.

Z góry dziękuję za Wasze zaangażowanie, bo przecież większa radość jest w dawaniu niż w braniu, przez co stajemy się bardziej ludzcy.

Barbara Jakimowicz

koordynator akcji na terenie SP32