SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

ZS6 Galeria

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

RELACJA Z PATRIOTYCZNEJ WYCIECZKI DO WARSZAWY UCZNIÓW KLASY 3 A I 3 B GIMNAZJUM

Dnia 2 października 2017 r. pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Warszawy w ramach edukacji patriotycznej. Zwiedziliśmy wiele pamiętnych miejsc. Zwiedzaliśmy cmentarz wojskowy na POWĄZKACH, UMSHLAGPLATZ – monument znajdujący się w Warszawie przy ulicy Stawki oraz teren byłego getta i Pomnik Bohaterów Getta. Następnie widzieliśmy ALEJĘ SZUCHA, MUZEUM WIĘZIENIA PAWIAK - miejsca związane z książką „Kamienie na szaniec” i akcjami Małego Sabotażu, m.in.: pomnik Mikołaja Kopernika, Gmach „Zachęty”, plac Piłsudskiego.

KLASY DRUGIE PG 12 NA SZLAKU BOHATERÓW KAMIENI NA SZANIEC I POWSTAŃCZEJ WARSZAWY

20 września br. klasy drugie naszego gimnazjum z wychowawcami i panią Dyrektor wyruszyły na niezwykłą wycieczkę do stolicy. Tym razem wędrowaliśmy niecodziennym szlakiem – drogą autentycznych bohaterów- patriotów, młodych ludzi, którzy najlepiej wiedzieli, czym jest wojna, terror, godzina policyjna, łapanki, masowe rozstrzeliwania i bohaterska śmierć. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 6 00, a już o 10 – spacerowaliśmy alejami Powązek, zwiedzając cmentarz wojskowy. Z zadumą staliśmy w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży, gdzie zostali pochowani Alek, Rudy i Zośka oraz ich koledzy, ale także autor książki Aleksander Kamiński. Potem zobaczyliśmy Umshlagplatz, skąd Niemcy w czasie II wojny światowej wywozili Żydów z getta do obozów zagłady, zwiedziliśmy Aleję Szucha – Mauzoleum Walki i Męczeństwa (dawną siedzibę gestapo) oraz Muzeum Więzienia Pawiak. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Teraz szykujemy kolejny, ciekawy wypad.

Ewa Fiedorczuk, Barbara Dębska

Julia Puczyńska z klasy III bg zdobywczynią trzeciego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

Kiedy w czerwcu br. Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i Towarzystwo Działań Twórczych "Talent" zaprosiły nas do udziału w  Ogólnopolskim Festiwalu „(Pod)różne historie” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku nikt  nie spodziewał się tak świetnego rezultatu. 23 września 2017r. poznaliśmy werdykt:

III nagrodaJulia Puczyńska, lat 15, Publiczne Gimnazjum Nr 12 im. majora Henryka Dobrzańskiego w Białymstoku za pracę pt. „Pożegnanie”.

Serdecznie gratulujemy.

Ewa Fiedorczuk

STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA BIAŁEGOSTOKU

STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA BIAŁEGOSTOKU ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE I NAUKOWE NA ROK SZKOLNY 2017/2018

20.09.2017r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się uroczystość wręczenia aktów stypendialnych za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz naukowe.

W gronie wyróżnionych znalazły się osoby tańczące w zespołach ATOM naszego UKS Hubal Białystok oraz nasz wybitny naukowiec.

Stypendia artystyczne:

ATOM MINI: Jan Mancewicz, Magdalena Jurguć, Oliwia Jerończuk, Joanna Hawrysz;

ATOM KIDS: Matylda Mosiej, Jagoda Prabucka, Weronika Jurguć, Dominika Kochanowska, Zofia Gudalewska, Hanna Gudalewska, Marta Kazberuk, Gabriela Brak, Laura Trybulska i Kamila Ramotowska (nieobecna na uroczystości, wycieczka klasowa);

Stypendium naukowe:

Hubert Soroka (nieobecny na uroczystości).

Lech Szargiej

ZS6 Galeria