SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

SP32 Galeria

Wycieczka do Warszawy

Najlepszy dowód na to, że recykling się opłaca, czyli klasy trzecie gimnazjum świadkami spektakularnego cudu!

Kiedy  16 października br. klasy trzecie gimnazjum wyjeżdżały do Warszawy, pewnie żaden z uczniów (i nauczycieli) nie podejrzewał, że w Pruszkowie  zobaczą takie cuda. W Galerii Figur Stalowych z pozornie niepotrzebnych elementów metalowych powstaje prawdziwa sztuka.

16.10 - bicie rekordu Guinnesa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Dnia 16 października w naszej szkole odbyło się bicie rekordu Guinnesa w resuscytacji krążeniowo oddechowej. Głównym organizatorem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Paweł Skibinski

Reprezentacja Samorządu Uczniowskiego SP 32 na ślubowaniu pierwszaków

16.10.2018 r. o godz. 16:00 szkoła podstawowa oficjalnie przyjęła w swoje szeregi kolejny rocznik uczniów. Uroczystości ślubowania towarzyszył Poczet Szkoły w składzie: Maria Monachowicz z kl. 8 c, Aleksandra Palecka z kl. 8 c, Małgorzata Pawłowska z kl. 7 c, Norbert Koścień z kl. 7 c. Wśród przemawiających gości znalazła się również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego SP 32 – Aleksandra Radulska z kl. 8 c, która pięknie i ciepło powitała pierwszaków oraz złożyła im życzenia w imieniu społeczności uczniowskiej.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

mgr Jolanta Klepadło, mgr Marta Kowalczuk, mgr Anna Prymaka, mgr Karina Tokajuk

Udział uczniów w Inauguracji 9. edycji kampanii społecznej „Pola Nadziei”

W środę, 10 października br. wolontariusze naszej szkoły udali się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby uczestniczyć w inauguracji 9. edycji „Pól Nadziei” – akcji organizowanej przez Fundację „Pomóż Im”, która w sposób szczególny ma zachęcać młodych ludzi do wolontariatu i uwrażliwiać ich na potrzeby innych. Fundacja „Pomóż Im”, którą tworzą ludzie o wielkim sercu i empatii, prowadzi jedyne w naszym regionie domowe hospicjum dla dzieci. To właśnie tam pomoc wolontariuszy jest potrzebna najbardziej. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”, czyli kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. Mottem tegorocznej kampanii są słowa francuskiego pisarza „Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć”.  W uroczystej inauguracji, oprócz uczniów i nauczycieli, udział wzięli przedstawiciele Miasta. Uczestnicy spotkania na skwerze Lecha i Marii Kaczyńskich wspólnie posadzili cebulki żonkili. To tam wiosną przyszłego roku zakwitnie Miejskie Pole Nadziei.

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk

ROSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym”

Dnia 6 października 2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Utracone dziedzictwo – zburzone cerkwie w XX-leciu międzywojennym”, nad którym uczniowie pracowali w ubiegłym roku szkolnym. Z wielka przyjemnością informujemy, że wśród uczestników konkursu II miejsce zajęła Natalia Wojciulik zaś Aleksandra Radziszewska i Nina Jermołaj  otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

-Helena Czaban

SP32 Galeria