SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

SP32 Galeria

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Tradycją naszej biblioteki są coroczne spotkania mikołajkowe. Tym razem do wspólnego świętowania zaprosiłyśmy dzieci z klas pierwszych. Wśród atrakcji znalazły się prezentacje o Mikołaju, opowiadania o „Niezwykłej podróży Mikołaja” i oczywiście cukierki.

Nauczyciele bibliotekarze.

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Zwykło się świętować w naszym kraju Dzień Dziecka przypadający 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też jest ku temu okazja. Obchodzimy wówczas Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data nie jest przypadkowa, bowiem  to rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych propaguje datę 20 listopada,  by przypominać, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

22 listopada w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole  została przeprowadzona akcja edukacyjna na temat znajomości i sposobów przestrzegania Praw Dziecka. Samorząd Uczniowski gimnazjum przygotował prezentację multimedialną. Po jej obejrzeniu i wysłuchaniu komentarza słuchacze mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą omawianego tematu, m.in. rozwiązując quizy.

Uwieńczeniem całej imprezy było podsumowanie tegorocznej zbiórki karmy dla psów ze schroniska. Akcja została przeprowadzona wśród uczniów klas VII SP oraz II-III PG. Udało się Nam zebrać ponad 20 kg. Serdecznie dziękujemy  wszystkim darczyńcom, a najbardziej klasie VII c, która w dużej mierze przyczyniła się do tego wyniku.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który wzorem lat ubiegłych zorganizowali uczniowie należący do Koła szkolnego wolontariatu. W tym dniu przy wejściu do szkoły rozdawane były papierowe listki, na których można było napisać pozdrowienia lub po prostu coś miłego. Listki przyklejane były w czasie przerwy na przygotowanym wcześniej przez wolontariuszy drzewie Życzeń i Pozdrowień, znajdującym się na korytarzu szkolnym. Światowy Dzień Życzeń i Pozdrowień obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk

10.11 - apel z okazji Święta Niepodległości

Wyniki pierwszej edycji konkursu "I LOVE MY HOMELAND"

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w dniu 09.11. odbyła się w Naszej Szkole pierwsza edycja konkursu "I LOVE MY HOMELAND". Uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty na temat swojego ulubionego polskiego miasta. Oto zwyciężczynie konkursu (tym razem wygrały trzy dziewczęta z kl. IVe):

I miejsce: "KRYNKI" - Marika Samul

II miejsce: "GDAŃSK" - Natalia Łapińska

III miejsce: "BIAŁYSTOK" - Daria Łapińska

Serdecznie pozdrawiam, Jarek S.

SP32 Galeria