SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

25.06 - Pożegnanie nauczycieli odchodzących z SP32

Zakończenie roku szkolnego kl. IV-VII SP i II PG

Zakończenie roku szkolnego klas III Gimnazjum

Teatr po angielsku pt. "Czerwony Kapturek" i "Trzy Małe Świnki"

Dnia 12, 13 i 15 czerwca, w naszej szkole dwie grupy językowe klas 4c i 4d przedstawiały teatr po angielsku pt. "Czerwony Kapturek" i "Trzy Małe Świnki". Na widowni zasiedli głównie ich młodsi koledzy i koleżanki z klas 3. Inscenizacje były finałem projektu językowego, nad którym grupy pracowały od marca. Oto kilka fotografii.

Opiekun i nauczyciel - Julita Popowska

Małgosia Ogonowska wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  białostocki Instytut Pamięci Narodowej zorganizował konkurs. Zadaniem uczestników było przygotowanie własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do wartości patriotycznych lub upamiętniać wydarzenie, miejsce, osobę, symbol z najnowszej historii Polski z lat 1918–1989. Małgosia Ogonowska z klasy 4b została w nim wyróżniona. Napisała wiersz na podstawie wspomnienia o Kazimierzu Józefowiczu – bracie jej prababci. Był spadochroniarzem i saperem. Utwór zostanie zamieszczony  w okolicznościowym wydawnictwie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

GRATULACJE!

Ewa Fiedorczuk