SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

SP32 Galeria

Zakończenie roku szkolnego kl. IV-VII SP i II PG

Zakończenie roku szkolnego klas III Gimnazjum

Teatr po angielsku pt. "Czerwony Kapturek" i "Trzy Małe Świnki"

Dnia 12, 13 i 15 czerwca, w naszej szkole dwie grupy językowe klas 4c i 4d przedstawiały teatr po angielsku pt. "Czerwony Kapturek" i "Trzy Małe Świnki". Na widowni zasiedli głównie ich młodsi koledzy i koleżanki z klas 3. Inscenizacje były finałem projektu językowego, nad którym grupy pracowały od marca. Oto kilka fotografii.

Opiekun i nauczyciel - Julita Popowska

Małgosia Ogonowska wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  białostocki Instytut Pamięci Narodowej zorganizował konkurs. Zadaniem uczestników było przygotowanie własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do wartości patriotycznych lub upamiętniać wydarzenie, miejsce, osobę, symbol z najnowszej historii Polski z lat 1918–1989. Małgosia Ogonowska z klasy 4b została w nim wyróżniona. Napisała wiersz na podstawie wspomnienia o Kazimierzu Józefowiczu – bracie jej prababci. Był spadochroniarzem i saperem. Utwór zostanie zamieszczony  w okolicznościowym wydawnictwie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

GRATULACJE!

Ewa Fiedorczuk

Wycieczka Anglia - Walia

W wycieczce autokarowej (6-12 maja 2018r.) Anglia - Walia, zorganizowanej przez Szkołę i Fundację Językową ABC, wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły. Uczniowie zwiedzili: Londyn, Bristol, Bath i Cardiff. Z relacji i wrażeń naszych podopiecznych wynika,że wyjazd był udany, a nawet "fantastyczny". Najbardziej podobały się następujące zabytki: London Eye i oszałamiający widok na miasto, Tower Bridge - czyli najstarszy most-wieża, oraz Stonehenge - tajemniczy kamienny krąg. Uczniowie byli również zachwyceni: mostem Clifton Suspension Bridge w Bristolu, niezwykłym muzeum Tate Modern, oraz piękną stolicą Walii - miastem Cardiff. Nocowanie u rodzin brytyjskim okazało się ciekawą przygodą, Brytyjczycy byli przyjaźni i pomocni. Na ulicach Londynu spotkać można było brytyjski akcent i natłok ludzi wielu kultur świata. Polecamy wszystkim, którzy lubią zwiedzać inne miasta i uczyć się języka.

koordynator: Julita Popowska

SP32 Galeria