SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria
Galeria

WYCIECZKA CNiT ŁÓDŹ

Email Drukuj PDF

WYCIECZKA CNiT ŁÓDŹ w ramach projektu unijnego „E-szkoła”

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie unijnym "E-SZKOŁA” 8 maja 32 uczniów klas: IIa, IIb, IIc, IIIa i IIIc PG 12 wzięło udział  w wycieczce do Łodzi.

Odbyli oni krótki lot w Kosmos oraz spędzili kilka chwil na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wszystko to  dzięki odwiedzinom Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.
W tym wyjątkowym miejscu, jakim jest zabytkowa elektrownia węglowa, poznaliśmy świat paliw, zobaczyliśmy jak turbina współpracuje z generatorem i mogliśmy  własnoręcznie "wyprodukować prąd".
Również w CNiT odbyliśmy podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego oraz obejrzeliśmy z bliska powierzchnię Słońca.
Po wejściu do srebrzystej kuli, gdzie mieści dziesięciometrowy ekran sferyczny obejrzeliśmy film Astronauta 3D.  Film zabrał nas do ośrodka treningowego astronautów, gdzie przygotowuje się ich do pracy w warunkach na tyle zbliżonych do panujących na orbicie, na ile jest to możliwe do osiągnięcia na naszej planecie.

W części Mikroświat-Makroświat sięgnęliśmy  do świata cząsteczek, jonów, atomów, elektronów, kwarków.  A w tym pomogły  nam np. stanowiska z grą chemiczną czy losowaniem pierwiastków oraz infografiki. Próbowaliśmy choć trochę przekroczyć granicę zrozumienia świata cząstek.

Pomimo, że daleko odlecieliśmy i Kosmos trochę nam zakręcił w głowach, zadowoleni wróciliśmy do domów.

Dziękuję uczniom za wzorowe zachowanie, a koleżankom za pomoc i miłe towarzystwo.

Galeria

Barbara Dębska

 

WYCIECZKA PRZYRODNICZA DO POCZOPKA W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO "E-SZKOŁA – ZS6"

Email Drukuj PDF

Dnia 17 kwietnia 2018r. odbyła się wycieczka do Poczopka w ramach zajęć przyrodniczych "Mój świat - obserwuję, poznaję, badam", realizowanych w projekcie unijnym "E-SZKOŁA - ZSnr6". Udział w niej wzięło 32 uczniów z klas V - VII.

Bezpośrednio po przyjeździe do leśnego parku „Silvarium”, znajdującego się  w centrum Puszczy Knyszyńskiej przy siedzibie Nadleśnictwa Krynki, rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie pod kierunkiem leśniczego pana Piotra. Pierwszą atrakcją była „Galeria Na Skraju Puszczy”, wewnątrz której poznawaliśmy różnorodne gatunki zwierząt, środowiska ich życia, zwyczaje i odgłosy. Następnie wyruszyliśmy w teren, gdzie zobaczyliśmy: zegary słoneczne, strigiforium (dom sów), "ziołową trybę", wzdłuż której rośnie prawie sto ziół, szlak "Tropinka" - gdzie znajdują się utrwalone tropy leśnych zwierząt, "żyjącą" barć pszczelą, "Ptasią Chatę" - domek ze szklanymi budkami lęgowymi, "Ksylotekę" prezentującą drewno puszczańskich drzew, przepiękne aleje z wieloma gatunkami drzew, malownicze mostki nad małą rzeczką i stawem, ciekawe rzeźby z drewna i kamienia, Park Megalitów z mnóstwem ogromnych głazów narzutowych i hydrobotaniczną oczyszczalnię ścieków. Ostatnią atrakcją wyjazdu było ognisko integracyjne, gdzie piekliśmy kiełbaski, podziwialiśmy piękno przyrody  i wymienialiśmy się wrażeniami.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami.

Organizator: Elżbieta Woroniecka

 

Wycieczka Włochy Północne

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 

Galeria

W dniach 23-27 kwietnia 2018r. uczniowie klas IIIc, IIIb, IIIa oraz IIa PG12 uczestniczyli w wycieczce do Włoch Północnych. Pierwszego dnia pobytu zobaczyliśmy VERONĘ, a w niej rzymski amfiteatr Arena, Piazza dei Signori, dom rodziny Capuletich ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii oraz PADWĘ – sławne miasto uniwersyteckie, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiował Kopernik oraz Kochanowski. Miejsce to jest też związane z działalnością św. Antoniego, dlatego zwiedziliśmy bazylikę św. Antoniego, w której znajduje się jego grób.

Kolejnego dnia pochłonęła nas FLORENCJA – znane miasto włoskiego renesansu a w nim m.in. katedra Santa Maria del Fiore, kościół Santa Maria Novella na Santa Croce, Baptysterium Ponte Vecchio i Most Złotników oraz BOLONIA – stolica regionu Emilia-Romania, miasto arkad i krużganków, zabytkowego centrum m.in.: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna i bazyliką San Petronio.

Jednak najbardziej zachwycił nas trzeci dzień, który spędziliśmy w WENECJI, gdzie spacerowaliśmy wąskimi uliczkami miasta, zwiedzając: Most Westchnień, Plac św. Marka, Pałac Dożów – władców Wenecji. Następnie przepłynęliśmy statkiem na WYSPĘ MURANO – słynącą z wyrobu szkła. Tam odbyliśmy wizytę w warsztacie specjalizującym się w produkcji szkła artystycznego.

Podróż, choć długa, upłynęła nam w bardzo miłej atmosferze. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki, bogatsi o nową wiedzę, doświadczenia i wspomnienia. J

P. S. Serdecznie dziękuję mojej najlepszej ekipie wycieczkowej: uczniom i opiekunom za współpracę, pomoc, wsparcie i przemiłe towarzystwo. JJJ

 

 

 

Edyta Komło

 

Wizyta studyjna

Email Drukuj PDF

Galeria

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie „Dobry Zawód - Fajne Życie  popularyzacja kształcenia zawodowego w woj. podlaskim” realizowanym przez Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego 23 marca 2018r. uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum nr 12 uczestniczyli w wizycie studyjnej. Wizyta rozpoczęła się w przedsiębiorstwie Bison-Bial a następnie połączona została z wizytą w Zespole Szkół Mechanicznych CKP nr 2 w Białymstoku, ul. Broniewskiego 14. Wyjście to było okazją do pokazania oferty szkoły zawodowej z innej strony jako szkoły nowoczesnej, innowacyjne i stwarzającej możliwości rozwoju i otrzymania „dobrej pracy”.

Edyta Komło

 

30.04 - Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Galeria

 


Strona 5 z 31
SP32 Galeria