SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria
Galeria

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

Zwykło się świętować w naszym kraju Dzień Dziecka przypadający 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też jest ku temu okazja. Obchodzimy wówczas Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data nie jest przypadkowa, bowiem  to rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych propaguje datę 20 listopada,  by przypominać, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

22 listopada w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole  została przeprowadzona akcja edukacyjna na temat znajomości i sposobów przestrzegania Praw Dziecka. Samorząd Uczniowski gimnazjum przygotował prezentację multimedialną. Po jej obejrzeniu i wysłuchaniu komentarza słuchacze mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą omawianego tematu, m.in. rozwiązując quizy.

Uwieńczeniem całej imprezy było podsumowanie tegorocznej zbiórki karmy dla psów ze schroniska. Akcja została przeprowadzona wśród uczniów klas VII SP oraz II-III PG. Udało się Nam zebrać ponad 20 kg. Serdecznie dziękujemy  wszystkim darczyńcom, a najbardziej klasie VII c, która w dużej mierze przyczyniła się do tego wyniku.

Samorząd Uczniowski

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Email Drukuj PDF

Galeria

21 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który wzorem lat ubiegłych zorganizowali uczniowie należący do Koła szkolnego wolontariatu. W tym dniu przy wejściu do szkoły rozdawane były papierowe listki, na których można było napisać pozdrowienia lub po prostu coś miłego. Listki przyklejane były w czasie przerwy na przygotowanym wcześniej przez wolontariuszy drzewie Życzeń i Pozdrowień, znajdującym się na korytarzu szkolnym. Światowy Dzień Życzeń i Pozdrowień obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk

 

 

10.11 - apel z okazji Święta Niepodległości

Email Drukuj PDF

Galeria

 

Wyniki pierwszej edycji konkursu "I LOVE MY HOMELAND"

Email Drukuj PDF

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w dniu 09.11. odbyła się w Naszej Szkole pierwsza edycja konkursu "I LOVE MY HOMELAND". Uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty na temat swojego ulubionego polskiego miasta. Oto zwyciężczynie konkursu (tym razem wygrały trzy dziewczęta z kl. IVe):

I miejsce: "KRYNKI" - Marika Samul

II miejsce: "GDAŃSK" - Natalia Łapińska

III miejsce: "BIAŁYSTOK" - Daria Łapińska

Galeria

Serdecznie pozdrawiam, Jarek S.

 

Sprzątanie grobów

Email Drukuj PDF

Galeria

Uczniowie klasy IIIc gimnazjum już po raz ostatni w tym składzie  uczestniczyli w corocznej klasowej akcji sprzątania grobów.  Podobnie jak w ubiegłych latach, 26 października 2017 r. wszyscy udali się  na Anielskie Wzgórze, miejsce na cmentarzu Farnym przy ul. Raginisa, aby posprzątać groby małych dzieci, o których zapomniano. Najstarsze nagrobki, które zostały uprzątnięte pochodziły z lat 50 XX w. Każdego roku młodzież uporządkowała około 20 grobów, zostawiając na nich zapalone znicze. Dziękuję moim wychowankom za wielkie serce i dobrą wolę.

Edyta Komło

 


Strona 7 z 31
SP32 Galeria