SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria
Galeria

Pokaz fryzjerstwa

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Galeria

01 marca br. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku. Uczniowie wraz  z opiekunem przedstawili ofertę szkoły ponadgimnazjalnej, zachęcając dodatkowo przyszłych kandydatów szkoły pokazem najnowszych trendów we fryzjerstwie. Tego dnia zarówno wśród przedstawicieli płci męskiej jak i żeńskiej społeczności uczniowskiej królowały farbowane na czerwono, żółto i zielono włosy. I co ważniejsze: nikt nie dostał uwagi, ani nie został wysłany do pedagoga szkolnego. J

 

Edyta Komło

 

Odrobinę wspomnień z jesiennych dni

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Galeria

Odrobinę wspomnień z jesiennych dni…

Dnia 04.10.2016r. uczniowie klas IIb i IIc wraz z opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce integracyjnej. Impreza o charakterze sportowo – rozrywkowym odbyła się w Folwarku Nadawki. Tego dnia młodzież uczestniczyła w wielu grach, takich jak:

Więcej…
 

BAJKOWY ŚWIAT KSIĄŻEK ASTRID LINDGREN

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

W dniu 13.03.2017 miło nam było gościć w czytelni szkolnej klasę IV d. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z twórczością Astrid Lindgren. Wymiernym efektem zajęć był wzrost zainteresowania książkami autorki.

Nauczyciele bibliotekarze: Lucyna Łęczycka, Dorota Wysocka.

 

UCZNIOWIE NASZEGO GIMNAZJUM WYGRALI TABLETY!!!

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 

Galeria

23 lutego 2017 roku został rozegrany Wojewódzki Turniej Matematyczny „Poligon”, który był sponsorowany przez fundację mbanku i Fundację im. Nikoli Tesli,  a odbył się w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku.

Każdy ruch na planszy - żołnierza, czołgu, każde użycie broni, zdobywanie okopów przeciwnika czy pokonanie żołnierza drużyny przeciwnej, wiązało się z poprawnym rozwiązaniem zadania z matematyki. Zadania matematyczne uczniowie rozwiązywali śpiewająco - średnia to 1 zadanie na minutę.

Drużyna z naszej szkoły (reprezentowana przez: Huberta Sorokę, Michała Szypluka i Dawida Wojciulika – uczniów klasy 3c pod kierunkiem Ewy Borowskiej) zajęła II miejsce w województwie. Wyżej uplasował się jedynie Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Białymstoku, kolejne III miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 2 w Białymstoku. Zwycięskie drużyny otrzymały okulary do wirtualnej rzeczywistości, tablety i kamery sportowe.

To świetny pomysł, by poza szkołą i lekcjami matematyki powtórzyć wiadomości i przygotować się do egzaminu gimnazjalnego z matematyki. Chłopcy są świetnie przygotowani do egzaminu, uzyskali dodatkowe punkty do rekrutacji i wygrali tablety.

Gratulacje!!!

 

IIc i IIIc PG na wystawie "Legendarna Młoda Polska"

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Galeria

Młodzież z PG 12 pogłębiła swą wiedzę na temat historii sztuki zwiedzając wystawę malarstwa polskiego przełomu XIX i XX wieku prezentowaną w Podlaskim Muzeum Ratusz w Białymstoku.

Pomimo, iż Polska w tym czasie pozostawała ciągle pod zaborami, mogła się pochlubić wielkimi artystami, którzy śledząc główne prądy sztuki europejskiej tego czasu, nawiązywali do nich, tworząc własne dzieła. Okres ten w dziejach naszego kraju nazywany jest Młodą Polską, a w Europie modernizmem.

Uczniom, oprócz tła historyczno-kulturowego epoki, ukazane zostały tematy podejmowane przez Polskich malarzy takich jak Malczewski, Mehoffer, Fałat, Wyspiański, Pankiewicz, Krzyżanowski (poza granicami naszego kraju - Boznańska, Ślewiński) i inni.

Uczniowie po zwiedzeniu wystawy brali udział w warsztatach artystycznych, tworzyli własne nastrojowe pejzaże w technice suchej pasteli lub pozowali do "żywych obrazów", wykorzystując rekwizyty i stroje z tej epoki.

-Helena Czaban

 


Strona 10 z 30
SP32 Galeria