SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

Tydzień z emotikonami

Jak podają różne źródła  19.09.1982 r. o godzinie 11.44 po raz pierwszy użyto znaczka składającego się ze znaków przestankowych, któremu nadano określone znaczenie :-) W tym roku emotikony obchodzą więc 37 urodziny!

Nie sposób wyobrazić sobie współczesnego komunikowania się bez emotikonów oraz ich młodszych wersji obrazkowych tzw. emoji. Na stałe zagościły w języku jako dodatek podkreślający emocje towarzyszące przekazywanej informacji lub wręcz jako samodzielna informacja.

W SP 32 przeprowadzono akcję samorządową polegającą na przygotowaniu przez poszczególne klasy gazetek ściennych przedstawiających emotikony: najpopularniejsze, ulubione, mniej znane, atrakcyjne graficznie. W efekcie na tablicach obok sal lekcyjnych można było obejrzeć sposób ich wykonania, poznać te mniej znane,  przypomnieć znaczenia tych rzadziej stosowanych. W galerii – prezentacje gazetek poszczególnych klas.

17 września – klasa 6 a na XX Koncercie Pamięci

17 września w białostockiej Auli Magna pałacu Branickich odbył się XX Jubileuszowy Koncert Pamięci „Po co to było?”, poświęcony pamięci tych, którzy zginęli we wrześniu 1939 roku w obronie ojczyzny. Na stronie internetowej pomysłodawczyni i organizatorki Koncertów Pamięci w latach 2000-2019  – pani Lidii Trojanowskiej, można przeczytać następującą relację z przebiegu tego wydarzenia: „W pięknej i historycznie umocowanej sali Pałacu Branickich młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gródku, Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku i I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku przedstawiła wzruszający program. Koncert ukazał, jak obecnie młodzież rozumie tamte tragiczne wydarzenia i jak istotna jest pamięć. Były autorskie wiersze i piosenki oraz muzyka fortepianowa Ludwika van Beethovena i Marii Szymanowskiej. Wśród wykonawców byli stypendyści Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. (…) Podczas Koncertu odczytane zostały listy gratulacyjne od Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego i Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Impresariat Muzyczny Pro Art i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (…)”.

Na tym wzruszającym i wartościowym koncercie byli obecni uczniowie naszej szkoły (klasa 6 a) pod opieką pań: E. Pańkowskiej oraz K.Tokajuk.

Karina Tokajuk

WOJEWÓDZKIE PODSUMOWANIE SPORTU SZKOLNEGO PWSZS 2018/2019

19 września 2019r. na Stadionie Zwierzynieckim odbyło się podsumowanie sportu szkolnego województwa podlaskiego za rok szkolny 2018/2019. Jak zawsze, podsumowanie i jednocześnie inauguracja nowego sportowego roku 2019/2020 odbyło się wg ceremoniału olimpijskiego. Nie zapomniano o nagrodzie fair play dla uczennicy SP Nr 26, (choć nie wszyscy dyrektorzy występujący do dekoracji wiedzieli, co to jest postawa fair play wobec dyrektorów już stojących na podium.) Prezes PWSZS poseł Kazimierz Gwiazdowski powitał gości oraz reprezentacje uczniowskie 8 najlepszych w województwie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tym gronie na II miejscu  wśród szkół podstawowych sklasyfikowano SP Nr 32 w Białymstoku, a wśród gimnazjów zajęliśmy trzeci (i ostatni w historii) raz z rzędu I miejsce. Więcej o współzawodnictwie sportowym szkół podam po podsumowaniu sportu w mieście Białymstoku. Lech Szargiej

Europejski Dzień Języków Obcych

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych - 26.09.2019r. zapraszamy chętnych uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w akcji plastyczno-językowej dla: wykonanie flagi dowolnego kraju Europy (format A5). Na fladze (z przodu) zależy umieścić powitanie lub dowolny zwrot grzecznościowy w języku kraju, którego flaga została wybrana.

Prace zbierane będą do 24.09 przez nauczycieli języków obcych w naszej szkole. Uczniowie zostaną nagrodzeni oceną z języka obcego (angielski, niemiecki, rosyjski).

Zapraszamy!

SP32

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32