ZARZĄDZENIE nr 7/2020

1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły organizujemy kształcenie na odległość według następujących zasad:

1. Wprowadzam tygodniowy rozkład zajęć dla klas 4-8 wg załącznika nr 1 (w tygodniowym rozkładzie nie ujęto wychowania fizycznego i zajęć w klasach 0,1-3):
  2. Zmodyfikowany plan zajęć zawiera dni tygodnia i obowiązujące w danym dniu przedmioty. Będzie on aktualizowany co 2 tygodnie na stronie szkoły. Lekcje ułożone są w blokach tematycznych obejmujących 1-2 tematy w celu realizacji podstawy programowej. Zgodnie z tym rozkładem, w przeddzień uczeń będzie otrzymywał materiał do samodzielnej pracy (np. najpóźniej we wtorek otrzyma to, co należy wykonać w środę). Tematy poszczególnych lekcji zaplanowanych na dany dzień zamieszczone będą w zakładce "Zadania domowe" w dzienniku elektronicznym klasy, natomiast treści do wykonania przekazane będą mailem przez dziennik.
  3. Nauczyciele wychowania fizycznego raz w tygodniu przekazują swoim uczniom poprzez dziennik elektroniczny zestaw zadań do wykonania. Dotyczy to podstawy programowej i zajęć specjalistycznych;
  4. W oddziałach zerowych nauczyciele informują rodziców drogą poczty elektronicznej o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu;
  5. W klasach 1-3 nauczyciele informują rodziców poprzez dziennik elektroniczny o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu oraz na bieżąco wysyłają własne materiały i zadania uczniom;
  6. Uczniowie objęci zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi otrzymują poprzez dziennik elektroniczny informacje o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji w domu od nauczycieli.
  7. Ujednolicam zakres realizowanych treści programowych ze wszystkich przedmiotów dla poszczególnych roczników w danym tygodniu (np. Nauczyciele prowadzący zajęcia z matematyki we wszystkich klasach szóstych realizują ten sam materiał z podstawy programowej).
  8. Konsultacje z nauczycielami – poprzez dziennik elektroniczny - zgodnie z grafikiem zamieszczonym na stronie internetowej szkoły.
  9. Uczeń dokumentuje swoją pracę w domu w zeszytach przedmiotowych lub w innej formie ustalonej z nauczycielem.
  10. Nauczyciel dokonuje monitorowania i oceny postępów uczniów poprzez wstawienie oceny w dzienniku elektronicznym. Nauczyciel archiwizuje wszystkie ocenione prace uczniów.
  11. Kształcenie na odległość jest obowiązkowe dla każdego ucznia. Niewywiązywanie się z tego obowiązku skutkuje przeprowadzeniem egzaminu klasyfikacyjnego.
  12. Systematyczne wywiązywanie się z obowiązków kształcenia wpłynie na ocenę z zachowania.
  13. Zarządzenie obowiązuje od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r.

Dyrektor SP 32

mgr Lech Szargiej