SPOTKAJ SIĘ Z NIEMIECKIM W BIAŁYMSTOKU!

Organizatorzy w interesujący i przystępny sposób chcieli pokazać, że nauka wcale nie jest nudna, a przede wszystkim niesie z sobą konkretne korzyści w przyszłości.

Przebojem spotkania okazał się kiosk przeniesiony prosto z Niemiec, gdzie można było zaopatrzyć się w lubiane i znane artykuły produkowane w Niemczech np.: misie Haribo. W rolę sprzedawców wcielili się niemieckojęzyczni przedstawiciele Instytutu Goethego z którymi to nasi uczniowie przeprowadzili pierwsze w swoim życiu dialogi.

Podczas całego spotkania młodzież cały czas mogła słuchać niemieckiej muzyki oraz wykonać zdjęcie z Buddy Bär (misiem z Berlina). Zaprezentowany został także po niemiecku Kamishibai – mały teatr ilustracji. Quiz jak dobrze znasz Niemcy i język niemiecki, gra w memory, puzzle magnetyczne, gry planszowe, agumented reality, przegląd prasy niemieckojęzycznej, występ magika Piotra Szumnego, spotkanie z przedstawicielami Instytut Goethego oraz przedstawicielami szkół z nim współpracujących to tylko niektóre z rzeczy z jakimi nasi podopieczni mieli przyjemność obcować. Sądzę, że był to dobrze spędzony czas.

plakat 

 

Monika Szałaj

Do wakacji zostało:

Email dla rodziców

Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej

Załączniki

MSWiA Hejt audiodeskrypcja
MSWiA Hejt audiodeskrypcja
Data: 2020-12-16, rozmiar: 12 MB
MSWiA Hejt bez audiodeskrypcji
MSWiA Hejt bez audiodeskrypcji
Data: 2020-12-16, rozmiar: 10 MB