Od 25 marca zajęcia odbywają się zdalnie.

Zarządzenie Nr 9/2020

Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku

w sprawie organizacji kształcenia na odległość w związku z epidemią koronawirusa z dnia 14.04.2020r.

Podstawa prawna:

1. Rozporządzenie MEN z 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
  2. Rozporządzenie MEN z 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – uzasadnienie
  3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
  4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego  ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – uzasadnienie
  5. Harmonogram egzaminów i rekrutacji – nowe rozwiązania - komunikat MEN z 10.04.2020.
  6. Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia - komunikat MEN z 9.04.2020.
  7. Wcześniejsze Rozporządzenia i inne dokumenty związane z epidemią, w tym Statut SP 32.

1. W Zarządzeniu Dyrektor Szkoły Nr 7 z dnia 23.03.2020r. dokonuje się następujących zmian:

Punkt 8 zastępuje się nowym tekstem: „Zarządzenie obowiązuje od 25 marca do 26 kwietnia 2020 roku”

1. Wprowadzam okresowe uzupełnienia do Wewnątrzszkolnych Zasad Oceniania (WZO) jak niżej.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły i wprowadzenia kształcenia na odległość Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania (WZO) zostały uzupełnione następująco:

1. Kształcenie na odległość (in. nauczanie zdalne) odbywa się m.in. z wykorzystaniem platform edukacyjnych, usługi Office 365, komunikatorów i poczty elektronicznej.
  2. Nauczyciele realizują zajęcia zgodnie z ułożonym na ten czas planem lekcji uwzględniającym potrzeby edukacyjne uczniów, przy zachowaniu higieny pracy.
  3. Nauczyciele realizują treści programowe stosownie do możliwości, które stwarza zdalne nauczanie.
  4. Wychowawca klasy/nauczyciel przedmiotu monitoruje korzystanie przez uczniów z udostępnianych im materiałów m.in. w oparciu o dostępne funkcje dziennika elektronicznego. Monitorowanie postępów uczniów odbywa się na bieżąco: uczeń podejmuje aktywność określoną przez nauczyciela, wywiązuje się z niej w sposób oraz w terminie wyznaczonym przez nauczyciela (potwierdzając tym samym zapoznanie się z tematem i dając podstawę do oceny własnej pracy).
  5. Nauczyciele weryfikują wiedzę i umiejętności uczniów – oceniając wykonane i przesłane przez uczniów zadania zgodnie z obowiązującym w szkole WZO oraz przesyłają mu informację zwrotną o wystawionej ocenie; ocena ma wagę 2 lub wyższą za zgodą Dyrektora Szkoły.
  6. Ustalenie rocznej/końcowej oceny klasyfikacyjnej zachowania odbędzie się z uwzględnieniem dotychczas obowiązujących kryteriów (zgodnie z WZO) oraz wywiązywania się z obowiązku zdalnego nauczania (m.in. odbierania wiadomości z materiałem na daną lekcję, odsyłania zadanych prac).
  7. Każdy uczeń oraz rodzic/opiekun prawny ma możliwość konsultacji z nauczycielami poprzez dziennik elektroniczny oraz pocztę służbową.

Białystok, dnia 14 kwietnia 2020r.

Józef Lech Szargiej

Dyrektor SP Nr 32 w Białymstoku