ZOSTAŃ BIBLIOTECZNYM POLIGLOTĄ

2. Kształtowanie umiejętności korzystania z wielu źródeł informacji

ZASADY UCZESTNICTWA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada ulubiona zabawka wszystkich dzieci – pluszowy miś obchodzi swoje święto. Ze względu na sytuację pandemiczną  nie możemy Was zaprosić  na wspólne świętowanie do naszej szkolnej biblioteki. Zachęcamy jednak do obejrzenia prezentacji, którą dla Was przygotowałyśmy.

prezentacja

21 LISTOPADA – ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Przesłanie tego dnia – „Bądźmy dla siebie życzliwi i empatyczni nie tylko w tym dniu”. Problemy rozwiązujmy w sposób pokojowy. Tego Państwu i sobie życzymy…

Nauczyciele bibliotekarze

Konkurs recytatorski online  „Poezja jesienna w domowym zaciszu…”

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie „Poezja jesienna w domowym zaciszu…”. Warunkiem uczestnictwa jest nagranie swojej recytacji telefonem lub kamerką komputerową, i przesłanie filmiku drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie szczegóły znaleźć można w regulaminie konkursu.

CELE KONKURSU

MAMY I MY

Dzięki Fundacji ING Dzieciom nasza szkolna biblioteka otrzymała książki biblioterapeutyczne pt. „Kosmita” i „Lucjan. Lew, jakiego nie było”. Zwróciłyśmy  się do Fundacji z prośbą o przekazanie książek na potrzeby czytelnicze. Nasza prośba nie pozostała bez odpowiedzi i otrzymałyśmy bezpłatnie te wartościowe pozycje.

„Lucjan. Lew, jakiego nie było” to książka dla dzieci chorych na choroby onkologiczne. Wręczana jest bezpłatnie małym pacjentom onkologii i nefrologii w całej Polsce. Autorką książki jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, natomiast oprawę graficzną przygotowała Joanna Jung.

„Kosmita” to książka, której bezpośrednimi odbiorcami są rodziny dzieci autystycznych. Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jak tolerancyjne podejście może wzbogacić nasze spojrzenie na świat. Książka powstała we współpracy z Fundacją Synapsis. Autorką jest również Roksana Jędrzejewska-Wróbel.

Dziękujemy bardzo.