3 marca Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Międzynarodowy Dzień Pisarzy został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club – Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Nazwa organizacji pochodzi od pierwszych liter słów: poets, essayists, novelists (poeci, eseiści, powieściopisarze). Jego celem jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Założycielem polskiego PEN Clubu był Stefan Żeromski – w 1925 roku.

Z tej okazji zapraszamy naszych czytelników do spędzenia kilku chwil z poezją i prozą podlaskich twórców literatury dostępnych w naszej bibliotece.

Nauczyciele bibliotekarze

Jak książki pomagają w nauce?

„Każde dziecko zdobywa w szkole wiedzę i umiejętności, które są niezbędne w codziennym życiu. Warto jednak już wcześniej zadbać o edukację swojej pociechy, czytając jej w domu wartościowe książki…”.

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem http://wielki-czlowiek.pl/jak-ksiazki-pomagaja-w-nauce/

Nauczyciele bibliotekarze

ZAKOCHAJ SIĘ W KSIĄŻCE !!!

Zapraszamy do biblioteki.

7 powodów dla których warto czytać książki

książki dostępne w bibliotece szkolnej

Czytanie książek powinno być przygodą a jego nauka lub udoskonalanie przyjemnością. Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, skupienie i koncentrację, pogłębia wiedzę, rozwija wrażliwość. Książki poprawiają humor. Dlatego warto czytać i zachęcać dzieci do obcowania z książką od najmłodszych lat.

Zapraszamy uczniów klas I-III do systematycznego odwiedzania biblioteki