Turnusy dla dzieci

Dzień dobry,

W związku z coraz większymi problemami w adaptacji społecznej dzieci w wieku szkolnym, przygotowaliśmy ofertę turnusów akceleracji rozwoju dla dzieci.
Prosimy o przekazanie naszej informacji rodzicom dzieci, które stwarzają problemy adaptacyjne (dla nauczycieli, kolegów).

Wykład dla rodziców „Nie krzyczę”

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład dla rodziców „Nie krzyczę”, który odbędzie się 18 listopada 2020 r. o godz. 17:00.

Czy potrafisz rozpoznać i nazwać swoje emocje?

W jaki sposób wyrażasz swoje emocje wobec dziecka?

Czy zdarza Ci się krzyczeć na dziecko?

Czy zdarza Ci się obrażać na dziecko?

Jeśli nurtują Cię takie lub podobne zagadnienia dotyczące budowania relacji z dzieckiem, a rodzicielstwo traktujesz jako osobistą szansę na przemianę ku dojrzałości zapraszamy na wykład „Nie krzyczę”.

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Czas panowania koronawirusa to trudny okres dla nas wszystkich. Niełatwo nam pogodzić się z izolacją i przymusową rezygnacją z dotychczasowego trybu życia. Zmiany te tym bardziej trudno zrozumieć dzieciom, wyrwanym nagle ze swoich rytuałów, pozbawionym towarzystwa kolegów, a nawet możliwości spacerów w ulubione miejsca. Rozmowa przez telefon czy komunikator internetowy (najlepiej z wizją) z najlepszą przyjaciółką z klasy czy grupy z pewnością przyczyni się do polepszenia samopoczucia, a co za tym idzie - poprawienia ogólnej atmosfery w domu.

Ciągłe doniesienia o rosnącej liczbie pacjentów z koronawirusem, zalew fake newsów – to wszystko sprawia, że dzieci są narażone na informacje, z którymi jeszcze nie potrafią sobie poradzić. Zadaniem rodziców jest objaśnienie im tego, co właśnie dzieje się na świecie.

Podejmując te rozmowy, bądźmy spokojni, opanowani i rzeczowi. Jeśli sami jesteśmy kłębkiem nerwów , zastanówmy się, kto z naszego otoczenia mógłby taką rozmowę przeprowadzić?

Jeżeli będziemy rozmawiać w sposób spójny, spokojny, przemyślany, z którego wynika, że wiemy co się dzieje i panujemy nad sytuacją to dziecko będzie spokojne. Bo to, co najbardziej dzieci stresuje, to jest brak informacji i zdenerwowanie dorosłego.

Podsumowując, jedną z najlepszych dróg do tego, żeby nie wzbudzać u dzieci niepotrzebnego strachu, jest danie im sygnału, że wszystko będzie dobrze. Informacja, że dorośli radzą sobie z trudną sytuacją, a władze i służby dążą,  aby zagrożenie minęło.

Informacja dla rodzica lub opiekuna o założeniu konta w usłudze Office 365 w szkole

Szanowni Państwo,

W Szkole Podstawowej nr 32 i. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku korzystamy z pakietu z pakietu Offica 365 firmy Microsoft dla edukacji. Prosimy o Państwa zgodę na utworzenie kont dla Państwa dziecka i zarządzanie tymi kontami. Pakiet narzędzi firmy Microsoft, ułatwiają pracę w szkole i jest używany przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 32 i. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku będą korzystać ze swoich kont do wykonywania zadań szkolnych, korzystania z konta UONET+ (dziennik elektroniczny), komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku.