SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

Bez ram 2

Email Drukuj PDF

Galeria

Klasa 4A w Muzeum Podlaskim Ratusz NA WYSTAWIE CZASOWEJ „BEZ RAM/UNFRAMED. MALARSTWO Z KOLEKCJI PRYWATNEJ”

Czwartoklasiści, zwiedzając zbiory eksponowane w Muzeum Podlaskim Ratusz,  zapoznali się podstawowymi rodzajami malarstwa takimi jak pejzaż, portret, martwa natura oraz malarstwo abstrakcyjne.

Malarstwo abstrakcyjne, to takie które nic nie przedstawia, nie opowiada żadnej historii i do tego wzbudza wiele emocji.

Oglądając przykłady abstrakcji, prezentowane na wystawie czasowej „Bez ram”, dzieci zastanawiały się, czy artysta był leniwy, a może nie miał talentu?

W każdym razie ABSTRAKCJA, to ten rodzaj malarstwa, który spodobał się najbardziej wszystkim uczestnikom wycieczki. Czwartoklasiści jednogłośnie stwierdzili: „O!!!  tak to my też potrafimy malować!...” . I rzeczywiście dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne nawiązujące do sztuki abstrakcyjnej.

Już od 1 kwietnia wszystkich serdecznie zapraszamy na zwiedzanie wystawy czasowej „BEZ RAM 2” z kolekcji prywatnej klasy 4A, która prezentowana będzie na HOLU GŁÓWNYM SP32 w Białymstoku.

-Helena Czaban

 
 

WYPOCZYNEK REKREACYJNO-SPORTOWY 20019 W SZKOLE PODSTAWOWEN NR 32 W BIAŁYMSTOKU

Email Drukuj PDF

Każdego roku podczas wakacji, a także w czasie ferii zimowych, szkoła jest otwarta na różne formy wypoczynkowe. Tej zimy zorganizowano:

Więcej…
 

Witamy wiosnę

Email Drukuj PDF

Mimo, że pogoda za oknem nieco  zimowa, wśród uczniów klas I-III atmosfera dzisiejszego dnia była gorąca. Wszystko za sprawą  młodych aktorów z klasy III b , którzy przygotowali przedstawienie z okazji powitania wiosny. Mamy nadzieję, że od dziś zima nie będzie nam dokuczać, a w dobry humor wprawią nas słoneczko i wiosenne kwiaty.

Zofia Słapińska

 

KLASA IIIAG NA DNIACH OTWARTYCH W SZKOŁACH ŚREDNICH

Email Drukuj PDF

Galeria

Dnia 20.03.2019r. uczniowie klasy IIIa gimnazjum uczestniczyli w dniach otwartych szkół średnich. W Technikum Mechanicznym wszyscy przyglądali się jak jedna uczennica IIIa radzi sobie ze spawaniem (oczywiście pod nadzorem nauczyciela). Mieliśmy również okazję zwiedzenia warsztatów szkolnych m.in. naprawy samochodów, lakierni, diagnostyki pojazdów, pracowni z tokarkami, zaplecza dydaktycznego czy auli.

W Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w wielu różnych punktach poznawaliśmy tajniki nauki na kierunkach: technik ekonomista, technik handlowiec czy technik hotelarstwa. Uczniowie opowiadali czym można się zajmować po ukończeniu szkoły oraz jak wyglądają praktyki zawodowe.

Kolejna szkoła to XI Liceum Ogólnokształcące. Pierwsze zaskoczenie to ogromna kolejka do wejścia. Jednak dość szybko udało nam się dostać do środka i obejrzeć po kolei każde pomieszczenie. Można było porozmawiać z uczniami jak i nauczycielami.

Miłym akcentem było spotykanie  byłych uczniów naszej szkoły.

Wychowawca IIIag - Barbara Dębska

 


Strona 8 z 203
SP32

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla klas 3PG

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”

Nabór do szkół ponadpodstawowych dla klas 8

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Statystyki

Odsłon : 2570090

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32

PG12

Tę książkę warto mieć..