SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU – podsumowanie akcji „Dzień Pluszowego Misia”

Email Drukuj PDF

Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim uczniom, którzy  przyłączyli się do akcji prowadzonej wspólnie z Fundacją „Mam Marzenie”  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Celem akcji była zbiórka nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziału onkologicznego szpitala w Białymstoku

Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy:

- 24 pluszowe maskotki; - 12 gier; - 24 książeczki dla dzieci; - mnóstwo materiałów plastycznych tj.: bloki rysunkowe, techniczne i kolorowe; wycinanki; zeszyty; kolorowe bibuły; farby i pędzle; plastelinę; kredki; mazaki; kleje.

W akcji wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły, wśród których największymi darczyńcami okazały się:  Małgorzata Ogonowska  (6b), Aleksandra Pawilcz (7b) i Maja Makarczuk-Jackowska (8b).

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Szkolne Koło Wolontariatu

Więcej…
 

Dzień Misia na lekcjach języka angielskiego

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Galeria

W listopadzie na lekcjach języka angielskiego w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z zaangażowaniem prezentowali umiejętności językowe swoim ulubieńcom. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki, utrwalaliśmy słownictwo oraz graliśmy w gry językowe. Na zakończenie uczniowie chętnie pozowali do zdjęć ze swoimi przytulankami.

Nauczyciele języka angielskiego: Anna Szargiej, Izabela Orłowska-Bernaziuk

 

W poszukiwaniu św. Mikołaja, czyli Mikołajki w bibliotece

Email Drukuj PDF

Galeria

Tradycją naszej biblioteki są coroczne spotkania mikołajkowe. Do wspólnego świętowania, jak co roku, zaprosiłyśmy dzieci z klas pierwszych. Wśród atrakcji znalazły się prezentacje o Mikołaju, opowiadania o „Niezwykłej podróży Mikołaja” i oczywiście cukierki.

Nauczyciele bibliotekarze: Lucyna Łęczycka, Dorota Wysocka, Agnieszka Sawczuk

 

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Email Drukuj PDF

ETAP REJONOWY Wojewódzkiego Konkursu Historycznego odbędzie się 09.12.2019 r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej Nr 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku przy ul. Pietrasze 29.

Informacje dla członków komisji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Informacje dla uczestników etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

 

Pierwszaki poznają swoją Ojczyznę

Email Drukuj PDF

Galeria

W listopadzie cała Polska i wszyscy Polacy świętują Dzień Niepodległości. Jest to dobry moment, by również w klasie porozmawiać o Ojczyźnie. Dlatego klasa 1 „a” wraz z wychowawczynią p. Barbarą Jakimowicz wybrała się dnia 22 listopada 2019 r. do Muzeum Wojska na zajęcia edukacyjne pod tytułem „Polska moją Ojczyzną”.  Po drodze z autobusu zatrzymaliśmy się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego popiersie kilka dni wcześniej było uroczyście odsłonięte przed naszą szkołą. W tej uroczystości również braliśmy udział.

W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się jak na przestrzeni lat zmieniało się nasze godło oraz dlaczego polska flaga jest biało-czerwona. Dodatkowo rozwikłały szereg zagadek i odszukały patriotyczne pamiątki ukryte wśród muzealnych eksponatów. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał własne puzzle patriotyczne.

Dzieci mogły popisać się przed prowadzącym znajomością hymnu oraz wyrecytowały wiersze o tematyce związanej z Polską, których nauczyły się na Ślubowanie klas pierwszych.

To było bardzo ciekawe spotkanie i mamy nadzieję, że nie ostatnie z tym miejscem. W końcu dopiero pierwszaczki zaczynają swoją edukację!

wychowawczyni klasy 1 „a”

Barbara Jakimowicz

 


Strona 8 z 232
SP32

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Statystyki

Odsłon : 2925757

Tę książkę warto mieć..