SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

Żywa lekcja historii

Email Drukuj PDF

W dniu 04.10. 2019r. w naszej szkole odbyła się „żywa lekcja historii” pt. „Wojna obronna 1939”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV – VIII.

Galeria

Z okazji 80 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, grupa rekonstrukcyjna przybyła z Gniewu przeniosła nas w czasy tego największego w dziejach ludzkości konfliktu. Uczniowie mogli włożyć na siebie mundury: żołnierza Armii Polskiej z 1939 roku, żołnierza niemieckiego Wehrmachtu, mogli też wziąć do ręki prawdziwy karabin z tamtych czasów. Młodzież dowiedziała się, czym było niemieckie Gestapo, poznała metody tortur stosowanych w śledztwach wobec Polaków oraz sposoby likwidowania olbrzymich rzesz obywateli polskich. Ogromne wrażenie na uczniach wywarł „pasiak” – strój obowiązujący w obozach koncentracyjnych oraz informacje na temat wielkości dziennych racji żywnościowych w obozach koncentracyjnych. Uczniowie mogli przebrać się w mundur uczestnika powstania warszawskiego i przez chwilę poczuć się członkiem największego w Europie ruchu oporu - Armii Krajowej. W trakcie zajęć rekonstruktorzy przypomnieli również dokonania i losy mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal – postaci, która jest patronem naszej szkoły i zajmuje w pamięci uczniów szczególnie ważną rolę.

 

Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2020 "Stalowi profesjonaliści"

Email Drukuj PDF

W bieżącym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Rzeszowie organizuje dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) tematyczny Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2020 "Stalowi profesjonaliści".

Konkurs polega na zbudowaniu i zaprogramowaniu własnego robota do określonych celów.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu publikowane będą na stronie http://ggrobot.pl/

Regulamin konkursu

   

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że dziś została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 


Strona 10 z 223
SP32

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Statystyki

Odsłon : 2852236

Tę książkę warto mieć..