SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 W BIAŁYMSTOKU

Konkurs fotograficzny

Email Drukuj PDF

III edycja Konkursu Fotograficznego:

„WIOSNĄ PRZYRODA BUDZI SIĘ DO ŻYCIA”

 

HANIA POPKO WICEMISTRZYNIĄ NA CENTRALNYCH IGRZYSKACH-MISTRZOSTWACH POLSKI SZKÓŁ!

Email Drukuj PDF

Galeria

W dniach 5-7.03.2016r. w Białce Tatrzańskiej są rozgrywane centralne Igrzyska i Gimnazjada w biegach narciarskich. Z Podlasia na zawody pojechały: Zespół Szkół Sportowych (narciarskich) w Supraślu oraz Zespół Szkół Nr 6 (SP 32 i PG 12) w Białymstoku. W pierwszym dniu ponad 320 uczestników biegała rocznikami stylem klasycznym, w drugim dniu będzie obowiązywać styl dowolny, a w trzecim - biegi sztafetowe stylem mieszanym.

Podlasianie, za sprawą Hanny Popko ze Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku - trener Adam Roszkowski, w pierwszym dniu zdobyli medal srebrny. Także bardzo dobrze pobiegli inni Białostocczanie zajmując miejsca: Paweł Żynel i Michał Mantiuk - piąte, Jonasz Bakun - szóste, Katarzyna Wilczewska - dziesiąte i Michał Jurgiel - dwunaste.  Supraślanie: Marek Tarasiewicz - 9 i Weronika Wojna - 12.

(Inni uczniowie ZS 6 zajmowali następujące miejsca: Kucharski-20, Sosnowski-13, Brak-16, Ramotowska - 32).

Gratuluję i czekam na złota!

Z Białki Tatrzańskiej: tekst i zdjęcia Lech Szargiej

 

2 B w Muzeum Podlaskim

Email Drukuj PDF

Dnia 16 lutego 2016 r. klasa 2 b wybrała się na zajęcia interaktywne do Muzeum Podlaskiego, które mieści się w Ratuszu. Było to już  kolejne spotkanie w ramach obcowania z kulturą szeroko pojętą. Podczas poprzedniej wizyty w Ratuszu dzieci poznały historię białostockiego Rynku i Ratusza. Dowiedziały się też, że w tym budynku nigdy nie urzędowały władze miasta, ale była to od samego początku, można powiedzieć, że "Galeria handlowa", zasponsorowana przez Jana Klemensa Branickiego.

Drugie spotkanie w muzeum dotyczyło zabaw kolorami. Dzieci poznały barwy podstawowe i tworzyły barwy pochodne. Dowiedziały się, że mogą być barwy smutne i wesołe. Wyszukiwały je na obrazach znajdujących się w muzeum. Na koniec malowały farbami martwą naturę.

To były bardzo ciekawe zajęcia.

Galeria

Kolejne przed nami!

wych.kl.2 b Barbara Jakimowicz

 

Wycieczka do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Galeria

W dniach 26.02 i 02.03 klasy drugie pod opieką wychowawców i rodziców udały się do Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy mieszczącego się obecnie w siedzibie przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku:

* klasa II b - p. Barbara Jakimowicz

* klasa II c - p. Katarzyna Terlecka

* klasa II d - p. Danuta Kurzyna

* klasa II e - p. Jolanta Jabłońska

* klasa II f - p. Zofia Słapińska

Więcej…
 

BUDOWA HALI BADMINTONOWEJ NA PIETRASZACH ROZPOCZĘTA!

Email Drukuj PDF

Galeria

Zgodnie z planem już w lutym Firma BIRKBUD (wygrała przetarg) rozpoczęła prace przy wznoszeniu 5-kortowej hali badmintonowej w Zespole Szkół Nr 6 przy ulicy Pietrasze 29 w Białymstoku. Poza badmintonem będzie boisko do piłki ręcznej oraz siatkówki. W części socjalnej będą szatnie z prysznicami, magazyn sprzętu, trzy gabinety odnowy biologicznej, pokój trenera i pokój sędziów. Ta oraz istniejąca hala będą ze sobą zespolone i z pewnością diametralnie zyskają na uroku. Znacznie poprawi się oglądalność np. zawodów międzynarodowych, czy miejscowej drużyny ekstraklasy badmintona. Szkoła zyska nowe możliwości do własnego rozwoju, a dostęp każdego ucznia do hali sportowej wzrośnie co najmniej dwukrotnie. Zgodnie z zawartymi umowami, nowa hala powinna być oddana do użytku we wrześniu, w październiku pozyskamy zezwolenie na użytkowanie i rozpoczniemy eksploatację. Tak, to wszystko w roku 2016. Ze względu na tajemnicę handlową tylko informujemy, iż naszymi sponsorami są: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Miasto Białystok. Inwestycja była możliwa dzięki uznanym, znakomitym wynikom sportowym i nie tylko naszych szkolnych i naszych klubowych sportowców.

Tekst i foto - Lech Szargiej

 


Strona 142 z 196
SP32