SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32

Międzynarodowy Dzień Gofra

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Gofry – to przysmak znany od czasów Średniowiecza. Przygotowuje się go w wielu krajach zgodnie z lokalnymi przepisami i nadaje mu najrozmaitsze kształty. Bywa serwowany ze słodkimi lub słonymi dodatkami – decyduje o tym gust konsumenta oraz wyobraźnia. Wyraz gofr wywodzi się z języka francuskiego i jest tłumaczony (w zależności od zapisu końcówki wyrazu) jako wytłaczanyplaster miodu lub wafel.

Samorząd Uczniowski z okazji marcowego Dnia Gofra ogłosił konkurs na wierszyk, piosenkę albo rymowankę poświęconą temu przysmakowi. Uczniowie – indywidualnie lub w parach – stworzyli 7 ciekawych tekstów opiewających doskonałość tego aromatycznego wypieku, prezentujących sposób jego przygotowania, podających propozycje serwowania. Opiekunowie SU postanowili nagrodzić wszystkich uczestników konkursu za zaangażowanie i pomysłowość.

Wszystkim miłośnikom gofrów – życzymy smacznego!

Opiekunowie SU

Jolanta Klepadło, Marta Kowalczuk, Anna Prymaka, Karina Tokajuk

 
SP32

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Statystyki

Odsłon : 2852265

Tę książkę warto mieć..