SP32

17.09 - 80 - ta rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września - w związku z przypadającą osiemdziesiątą rocznicą agresji sowieckiej na Polskę uczniowie naszej szkoły oddali hołd wszystkim Sybirakom, ofiarom sowieckiej represji minutą ciszy – tym, którzy zostali na Sybirze na wieki i tym, którzy zdołali wrócić. W południe 17 września 2019 r. rozległy się syreny. Klasy VII i VIII wzięły udział w krótkim apelu przygotowanym przez klasę 7 c i nauczycieli historii, przypominającym tragiczną historię tamtego okresu. Atak Związku Sowieckiego na Polskę zapoczątkował represje na skalę dotąd niespotykaną - aresztowania, wyroki śmierci, zesłania do łagrów i masowe deportacje, których ofiarą padły setki tysięcy Polaków.

SP32

zaglądajcie na blogi nauczycieli wf:

klas I-III SP32

klas IV-VI SP32