SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 UKS HUBAL Hubal
Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 

Uczniowski Klub Sportowy „Hubal” Białystok

ul. Pietrasze 29, 15-131 BIAŁYSTOK

Konto bankowe: BPH  S.A.  O/Warszawa Nr 51 1060 0076 0000 3200 0132 4807

tel/fax (085) 67 50 451, 67 52 329, email: hubal32@poczta.fmzs6@um.bialystok.pl, http://hubal.bialystok.pl/
NIP: 966-17-61-166, REGON: 050596086


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA: 

Robert Mateusiak i Nadia Kostiuczyk bezpośrednio z Malezji odwiedzą swój nowy (od 1.10.2009r.) klub -  UKS Hubal Białystok. 

W programie 10 grudnia 2009r. między innymi:

11.00    spotkanie  z kierownictwem Zespołu Szkół Nr 6 w Białymstoku

12.00    spotkanie z Zastępcą Prezydenta Miasta Białegostoku mgr Tadeuszem Arłukowiczem i podpisanie umowy sponsorskiej

14.15    spotkanie ze środowiskiem badmintonowym przy ulicy Pietrasze 29 (mała hala)

16.00    występ przed kamerami TVP INFO w programie „Gość dnia”

        Nadia Kostiuczyk i Robert Mateusiak od 1.10.2009r. reprezentują UKS Hubal Białystok, a także duński klub Greve Strands Badminton, gdzie grają w jednej z najlepszych lig na świecie. Od 1998 roku byli oni zawodnikami SKB Litpol Malow Suwałki. Robert urodził się 13 stycznia 1976 roku w Wołominie i przez pięć lat był zawodnikiem Poloneza Warszawa (1993-1998). Nadia urodziła się 21.05.1984r. w Brześciu. Najpierw reprezentowała Białoruś, a od roku 2001 Polskę i SKB Suwałki. Robert był partnerem Michała Łogosza w grze deblowej oraz jest Nadii Kostiuczyk w grze mieszanej. 

        Największe sukcesy odnosili w grach podwójnych. Robert Mateusiak reprezentował kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, Atenach i Pekinie, a Nadia w Pekinie. W Pekinie w grze podwójnej para Mateusiak/Łogosz oraz w grze mieszanej Mateusiak/Kostiuczyk zajęła miejsca 5-8. Jest to dotychczas największe osiągnięcie w polskim badmintonie.  Robert jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich badmintonistów. Z kadrą narodową zdobywał dwukrotnie brązowe medale drużynowych mistrzostw Europy w Danii i Anglii w roku 2008 i 2009. Indywidualnie w Mistrzostwach Europy w Danii z Nadią zdobył srebrny medal w grze mieszanej. Dwukrotnie stawał na podium mistrzostw Europy (2000, 2002 - brązowe medale). Jest 12-krotnym mistrzem Polski (6 razy w grze podwójnej, 6 razy w grze mieszanej), 5-krotnym wicemistrzem Polski (4 razy w grze podwójnej, 1 raz w grze mieszanej) oraz 4-krotnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski (2 razy w grze podwójnej, 2 razy w grze mieszanej). W 2007 roku zdobył złoty medal w grze mieszanej w Grand Prix Rosji 2007, a także zajął miejsca 5-8 w grze mieszanej w Mistrzostwach Świata w Malezji. Zwycięzca Dutch Open, turnieju rangi Grand Prix w parze z Nadią Kostiuczyk. Rok 2009 to pierwsza w historii wygrana w Pucharze Świata w Hong Kongu oraz III miejsce w turnieju Masters cyklu Super Series w Malezji. Zawodnicy wielokrotnie zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce w rankingu światowym w grze mieszanej. Są ponadto utytułowanymi uczestnikami międzynarodowych i indywidualnych Mistrzostw Polski.

 

HISTORIA:


POWSTANIE

UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO "HUBAL" BIAŁYSTOK
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 32

im. mjr. HENRYKA DOBRZAŃSKIEGO ps. HUBAL W BIAŁYMSTOKU

 

Historia Uczniowskiego Klubu Sportowego "Hubal" Białystok zaczęła się dość skromnie. W 1992r. z inicjatywy trenera Czesława Szwabczyńskiego zorganizowano w Szkole Podstawowej Nr 32 w Białymstoku pierwsze treningi badmintona. Początkowo zawodnicy "Hubala" brali udział w okręgowych turniejach. W 1993 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Polskiego Związku Badmintona z udziałem zawodników przyszłego "Hubala". Pierwsza grupa założycielska zebrała się 24.11.1994r., a efektem prac był uchwalony statut. Pełna rejestracja klubu nastąpiła 20.02.1995r. pod numerem UW 130/95. W 1995 r., kiedy Szkoła Podstawowa Nr 32 dysponowała już halą sportową mieszczącą 4 boiska do gry w badmintona, dzięki staraniom pana Czesława Szwabczyńskiego i jego asystenta Waldemara Grzegorzewskiego odbyły się pierwsze zawody – turniej seniorski pod nazwą Międzynarodowego Turnieju Asów.

W tym samym roku zarejestrowano w Polskim Związku Badmintona Uczniowski Klub Sportowy "Hubal" Białystok, którego pierwszym prezesem został Władysław Stankiewicz. W sezonie 1997/1998 funkcję prezesa powierzono dyrektorowi SP 32 w Białymstoku Lechowi Szargiejowi. Od tego czasu rozpoczął się okres wielkich osiągnięć i sukcesów sportowych na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Od roku 1999 badmintoniści reprezentowali UKS "Hubal" w licznych turniejach międzynarodowych. Pierwszy w historii miasta Białegostoku, srebrny medal w badmintonie wraz z drużyną narodową Polski, wywalczył podczas Mistrzostw Europy Kadetów "Nokia Polonia Cup" w Spale w 1999 r. Paweł Lenkiewicz.Podobnym osiągnięciem UKS Hubal było II miejsce Julity Grzegorzewskiej i Ewy Jarockiej w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Belgii w 2001 roku.

Badmintoniści mają na swym koncie również liczne sukcesy w kraju. Wygrali trzy razy z rzędu Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w klasyfikacji klubowej i województw w latach 2000-2002. Po raz pierwszy badmintoniści triumfowali w Piotrkowie Trybunalskim podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2000. Julita Grzegorzewska zdobyła wtedy dwa złote medale w grze pojedynczej i w grze mieszanej oraz została uznana najlepszą zawodniczką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - 2000. Tej samej wagi sukces odniesiono także w roku 2009.

W latach 1996-2009 badmintoniści "Hubala" brali udział zdobywając liczne medale w ogólnopolskich imprezach sportowych takich, jak: Mistrzostwa Polski, Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, Indywidualne Ogólnopolskie Turnieje UKS, Indywidualne Mistrzostwa Polski Kadetów oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów (II liga i ekstraklasa). W ekstraklasie badmintona klub zanotował 3 medale brązowe i 2 medale srebrne z tytułem Wicemistrza Polski. Począwszy od roku 2000 klub jest wysoko notowany w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym, a nawet jeden raz był najlepszym klubem badmintonowym Polski.

Istnienie klubu rozpoczęło się od badmintona, niemniej jednak powstawały też inne sekcje: narciarska, łucznicza, biegów na orientację, dwuboju, szachowa, lekkoatletyczna, taneczna, piłki siatkowej nauczycieli itp. Do wyróżniających należy sekcja narciarska, która na swoim koncie zanotowała także zdobyte medale w Mistrzostwach Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów. Do znaczących postaci tej dyscypliny zaliczyć należy Daniela Iwanowskiego, Urszulę Urban, Pawła Urbana, Władysława Bernackiego, Katarzynę Piszczyk. Z młodszego pokolenia na uwagę zasługuje Ola Skowrońska, Diana Tyburczy i Agata Dakowicz. Z trenerów tej dyscypliny wyróżniają się takie osoby jak Wojciech Kulikowski, Adam Roszkowski i Aneta Piotrowska.

W ostatnich latach spore zamieszanie w Polsce zrobiła formacja taneczna Edyty Jerończuk pn. ATOM zdobywając liczne laury nie tylko na parkietach Polski.

W planach na przyszłość jest powstanie Zespołu Szkół Sportowych z ośrodkiem olimpijskim oraz start na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012. 


 

UKS "Hubal" Białystok

15 - 131 Białystok, ul. Pietrasze 29 

 
SP32 UKS HUBAL Hubal

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Statystyki

Odsłon : 2963434

Tę książkę warto mieć..