SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2013-2014 02.06- Finał Krajowy Konkursu Wiedzy Olimpijskiej- Zimowe Igrzyska Olimpijskie - od Chamonix do Soczi

02.06- Finał Krajowy Konkursu Wiedzy Olimpijskiej- Zimowe Igrzyska Olimpijskie - od Chamonix do Soczi

Galeria Galeria2

Ogromną wiedzą na temat igrzysk olimpijskich zaimponowali uczestnicy konkursu "Zimowe Igrzyska Olimpijskie - od Chamonix do Soczi". Finał został rozegrany w poniedziałek, 2 czerwca 2014 roku,  w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Tematem zmagań były zimowe igrzyska olimpijskie, a w szranki stanęli gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz zawodnicy w kategorii otwartej.
Finałowa grupa około 90 zawodników została wyłoniona w teście internetowym, w którym wzięło udział około tysiąca osób z całej Polski. W poniedziałek najpierw był test pisemny. Najlepsza szóstka w każdej kategorii po teście pisemnym odpowiadała na pytania ze sceny opery. Oklaskiwali ich między innymi olimpijczycy związani z województwem podlaskim, skoczek narciarski Wojciech Fortuna czy kajakarz Piotr Markiewicz.
Pytania były bardzo zróżnicowane i o różnej formie. Między innymi trzeba było odgadnąć sylwetkę olimpijczyka na podstawie jednego lub dwóch fragmentów fotografii. Ciekawe były pytania ilustrowane filmami.
Wśród gimnazjalistów najlepszy był Bartosz Bęś z Kępna. Nasze gimnazjum godnie reprezentowali uczniowie: Ewelina Kosakowska uczennica klasy II a, Paweł Śmiłowski uczeń klasy III c oraz Julita Pankiewicz uczennica klasy II a. Jednakże po pisemnych testach do ścisłego finały zakwalifikowała się tylko Ewelina Kosakowska, która uplasowała się na 4 pozycji.

 

Gimnazja. Klasyfikacja końcowa:

1. Bartosz Bęś (Gimnazjum nr 2 Kępno) - 36 pkt.

2. Piotr Dekański (Gimnazjum Sportowe Nowy Dwór Gdański) - 31 pkt.

3. Bartłomiej Dworakowski (Gimnazjum w Sokołach) - 29 pkt.

4. Ewelina Kosakowska (PG 12 Białystok) - 28 pkt.

5. Hubert Jakóbik (PG Cielądz) - 28 pkt.

6. Piotr Lubojański (Gimnazjum nr 2 Kępno) - 27 pk

 
SP32 Galeria 2013-2014 02.06- Finał Krajowy Konkursu Wiedzy Olimpijskiej- Zimowe Igrzyska Olimpijskie - od Chamonix do Soczi

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Statystyki

Odsłon : 2875949

Tę książkę warto mieć..