SP32 Galeria 2013-2014 Ewelina Kosakowska tuż za podium finału krajowego konkursu wiedzy olimpijskiej

Ewelina Kosakowska tuż za podium finału krajowego konkursu wiedzy olimpijskiej

FINAŁ KRAJOWY KONKURSU WIEDZY OLIMPIJSKIEJ "ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE - OD CHAMONIX DO SOCZI" 2.06.2014r. Białystok Zespół Szkół Nr 6 w Białymstoku do finału krajowego wprowadził w kategorii gimnazjów aż 3 uczniów: Ewelinę Kosakowską (III m w kwalifikacjach), Julitę Pankiewicz (XII m) i Pawła Śmiłowskiego (I m). W ścisłym finale, tylko 6 najlepszych gimnazjalistów po teście pisemnym, znalazła się jedynie Ewelina Kosakowska. Ewelcia dzielnie walczyła o podium i skończyło się na IV miejscu. VII lokatę wywalczył Paweł Śmiłowski, a XII - Julita Pankiewicz. Tak, to są miejsca w POLSCE!.

Gdyby Ewelina miała trochę więcej szczęścia (bardzo nie precyzyjne pytanie o kask Małysza albo Stocha oraz nie "zgadła" nazwiska jednej z 4 srebrnych łyżwiarek) w porównaniu do swych rywali, podium było w zasięgu. Ogromnego pecha miał Paweł Śmiłowski. Zawiłości regulaminowe, że tylko 2 uczniów z województwa wchodzi do ścisłego finału spowodowały tylko VII lokatę. Pawle, trzeba było lepiej napisać test finałowy i nie byłoby rozczarowań! Z pewnością jest to spory sukces naszych gimnazjalistów, w którym także swój udział mają świetnie kibicujący z panią dyrektor Bożeną Janiak, pozostali uczniowie naszej szkoły. Gratulacje.

Opiekunem naszych uczniów była pani Monika Szawiel. Zauważyłem też, iż osobą wspierającą była pani Anna Kuczyńska.

Lech Szargiej

Nabór do szkół ponadpodstawowych dla klas 8

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla klas 3PG

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”