SP32 Galeria 2013-2014 10.06 - „DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

10.06 - „DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

Już tradycyjnie na początku czerwca obchodzimy Dzień bez przemocy. W tym roku świętowaliśmy 10 czerwca. Impreza rozpoczęła się pokazem tresury psa policyjnego. Funkcjonariusz instruował, jak zachować się podczas spotkania z takim zwierzęciem.

Następnym punktem programu był mecz piłki nożnej między uczniami i nauczycielami. W tym roku lepsi okazali się uczniowie i pokonali …swoich nieco  starszych rywali  0:4. Walka była zacięta, ale oczywiście z zachowaniem zasady fair play. Ale to nie był koniec sportowych emocji. Na hali  odbył się półfinał i finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Ręcznej. Zwycięzcami została drużyna z klasy IIIc, która pokonała w finale klasę IIIb. Trzecie miejsce wywalczyła klasa IIb, zaś czwarte przypadło klasie IIA. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Filip Mikucki z klasy IIb.

Po dekoracji medalowej nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na najsympatyczniejszego ucznia i uczennicy naszego gimnazjum. Zgłoszono 18 kandydatów. Każdy uczeń i nauczyciel mógł oddać głos na swego faworyta. Po przeliczeniu głosów przez komisję , tytuł najsympatyczniejszej uczennicy przypadł Gabrieli Krauze, zaś za najsympatyczniejszego ucznia uznano Adama Dryla. Oboje uczęszczają do klasy IIc.

Rano odbył się konkurs na Mistrza savoire- vivre’u. Uczestniczyło w nim 21 uczniów, którzy zmagali się z testem zawierającym zagadnienia dotyczące kulturalnego zachowania. Najlepszy wynik uzyskał Bartłomiej Kosiński z klasy IIb i otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza savoire- vivre’u 2014.

Imprezę zakończyła rywalizacja drużyn utworzonych z poszczególnych roczników. Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach sprawnościowych wywołując tym okrzyki zachwytu wśród publiczności. Najlepsi okazali się trzecioklasiści, którzy swą siłą fizyczną i pomysłowością zdeklasowali swoich rywali.

Oby duch Dnia bez przemocy trwał przez cały kolejny rok.

SP32 Galeria 2013-2014 10.06 - „DZIEŃ BEZ PRZEMOCY