SP32 Galeria 2013-2014 Podsumowanie działań w związku z realizacją programu edukacyjnego „Poczytaj mi przyjacielu” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej

W roku szkolnym 2013/2014, uczennice z Publicznego Gimnazjum nr 12 w Białymstoku,  prowadziły regularne i systematyczne spotkania z młodszymi koleżankami i kolegami z Przedszkola Samorządowego nr 69 oraz  z przedszkola i „zerówki” przy Szkole Podstawowej nr 32 w Białymstoku. Podczas tych spotkań dziewczęta miedzy innymi czytały fragmenty „Stu Bajek'' Jana Brzechwy, historie z książek „Nowe przygody Mikołajka 2'', książkę pt. , „Skrzaty Domowe”  Renaty Głasek,  historie z książki „Martynka poznaje świat” Gilberta Delahaye, książkę „Przyroda i Świat w obrazkach”  Beaumont Emilie oraz  przygody Franklina, a dokładniej „Franklin mały chwalipięta”, „Franklin mówi „Kocham cię” , oraz „Franklin wymienia się kartami”, „Franklin i nowa nauczycielka” i „Franklin i odwiedziny wydry”. Dzieci uwielbiały jego przygody i chętnie słuchały tych bajek. Oprócz tego dziewczęta kolorowały  z dziećmi obrazki, układały zabawki,  pomagały im także  przy robieniu różnych prac plastycznych. Grały też z dziećmi w różne gry m.in. w grę „Amse Adamse” czy też w grę „Woda i Ziemia”. Dziewczęta wychodziły również  ze swoimi podopiecznymi  na plac zabaw gdzie bawiły się z nimi w „chowanego” i w „berka”.