SP32 Galeria 2013-2014 Sprawozdanie z realizacji projektów edukacyjnych w Publicznym Gimnazjum Nr 12 w Białymstoku w roku szkolnym 2013/2014

Sprawozdanie końcowe

Poziom tegorocznych projektów był bardzo wysoki. Uczniowie naszej szkoły nie tylko przygotowali ciekawe prezentacje, ale również nieźle się zaprezentowali. Zaczęli uczniowie z kl. 2c opowiadając o patronach naszych ulic. Wszyscy mogliśmy wysłuchać historii najznamienitszych Polaków i białostoczan figurujących na tabliczkach nazw głównych ulic naszych dzielnic. Prezentacja zdobyła trzecie miejsce i była jedną z najlepiej zaprezentowanych.

Pierwsze miejsce należało do uczniów 2b i ich projektu o wodzie. Audytorium wysłuchało wykładu o wodzie i jej właściwościach, oraz mogło obejrzeć doświadczenia chemiczno-fizyczne. Woda wrzała, czasem parowała, a nawet współpracowała z prądem. Było interesująco!

Drugie miejsce należało do uczniów klasy 2c, tym razem za projekt o krajach anglojęzycznych. Uczniowie przenieśli nas w świat Australii, Nowej Zelandii oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej za pomocą programu „Prezi” .Była to ciekawa i inna lekcja kulturoznawcza. Wszystkie prezentacje odbyły się zgodnie z harmonogramem, uczniowie zaprezentowali swoje prace ustnie i w postaci prezentacji multimedialnych lub filmów. Jury (p. Dyrektor Bożena Janiak, koordynatorka projektów Julita Popowska, oraz nauczyciele obserwatorzy) przydzielali punkty w następujących kategoriach: oryginalność/pomysł, techniki pracy, poprawność językowa i prezentacja ustna w skali 1-6.

1.Największą liczbę głosów i I miejsce zdobył projekt - Woda i jej niezwykła właściwości - 24 punkty.

2.Drugie miejsce przyznano uczniom i prezentacji - Kraje anglojęzyczne prezentacje w programie 'Prezi' - 23 punkty.

3.Trzecie miejsce otrzymał projekt - Patroni ulic naszego miasta - 22 punkty.

Uczniowie otrzymują pamiątkowe dyplomy i gratulacje!!

Opracowanie: mgr Julita Popowska (koordynatorka projektów)

Nabór do szkół ponadpodstawowych dla klas 8

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dla klas 3PG

ZS NR 6 (SP 32 I PG 12) REALIZUJE PROJEKT „E-SZKOŁA – ZS NR 6”