SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 O szkole Samorząd Samorząd PG 12

Opiekun SU: Monika Szawiel

Przewodniczący: Paul Julia 3b

Zastępca: Zastawna Adrianna 2a

Skarbnik: Glinko Marlena 3a

Sekretarz: Pluta Roksana 2b

Kronikarz: Kucharski Kacper 3a

 

Zespołu Doradczy SRU:
Hanna Gudalewska 3 c, Julita Pilcicka 3c, Martyna Mańko 3a oraz Hubert Puciłowski 3a.

 

Czym jest samorząd uczniowski?

Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły.

Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zaangażowany w życie szkoły – masz prawo wpływać na to, co się w niej dzieje.

Samorząd uczniowski jest organizacją działająca na rzecz uczniów i zarządzana przez uczniów.

Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej.

Samorząd jest organizacją demokratyczną.

Podsumowanie pracy SU w roku szkolnym 2017/2018

Podsumowanie działalności SU w maju i czerwcu

Podsumowanie działalności SU w marcu

Podsumowanie działalności SU w lutym

Podsumowanie działalności SU w grudniu

Podsumowanie działalności SU w listopadzie

Podsumowanie działalności SU w październiku

Podsumowanie działalności SU we wrześniu


Dzień Kobiet w PG

Podsumowanie pracy SU w roku szkolnym 2016/2017

Podsumowanie działalności SU w maju

Podsumowanie działalności SU w kwietniu

Podsumowanie działalności SU w marcu

Podsumowanie działalności SU w luty

Podsumowanie działalności SU w grudniu

Podsumowanie działalności SU w listopadzie

Podsumowanie działalności SU w październiku

Podsumowanie działalności SU we wrześniuPodsumowanie pracy SU w roku szkolnym 2015/2016

Podsumowanie działalności SU w grudniu

Podsumowanie działalności SU w listopadzie

Podsumowanie działalności SU w październiku

Podsumowanie działalności SU we wrześniu


Podsumowanie pracy SU w roku szkolnym 2014/2015

Podsumowanie działalności SU kwiecień- czerwiec

Podsumowanie działalności SU w marcu

Podsumowanie działalności SU w lutym

Podsumowanie działalności SU w grudniu

Podsumowanie działalności SU w listopadzie

Podsumowanie działalności SU w październiku

Podsumowanie działalności SU we wrześniu


Plan działań Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół nr 6 w Białymstoku w roku szkolnym 2013/2014

Podsumowanie pracy SU w czerwcu

Podsumowanie pracy SU w maju

Podsumowanie pracy SU w kwietniu

Podsumowanie pracy SU w marcu

Podsumowanie pracy SU w lutym

Podsumowanie pracy SU w styczniu

Podsumowanie pracy SU w grudniu

Podsumowanie pracy SU w listopadzie

Podsumowanie pracy SU w październiku

Podsumowanie pracy SU we wrześniu


Podsumowanie pracy SU w roku szkolnym 2012/2013

Podsumowanie działalności SU w maju i czerwcu

Podsumowanie działalności SU w kwietniu

Podsumowanie działalności SU w marcu

Podsumowanie działalności SU w lutym

Podsumowanie działalności SU w styczniu

Podsumowanie działalności SU w grudniu

Podsumowanie działalności SU w listopadzie

Podsumowanie działalności SU w październiku

Podsumowanie pracy SU we wrześniu


Podsumowanie pracy SU w roku szkolnym 2011/2012

Podsumowanie pracy SU w czerwcu

 • 05 czerwca 2012 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole „Dzień bez przemocy”. W ramach  tego dnia odbył się mecz w piłkę nożną nauczyciele kontra uczniowie.  Nauczyciele wygrali to spotkanie  przeważającą  ilością strzelonych bramek 14: 7. W czasie trwanie meczu reszta uczniów , w przebraniach  kibicowała zachowując wszystkie zasady kibicowania Fair Play.  Tego dnia odbyło się także w naszej szkole głosowanie na  Nauczyciela na szóstkę. Tytuł ten uzyskali następujący nauczyciele:  P. Paweł Skibiński, P. Tomasz Muszyński i P. Edyta Komło.

W glosowaniu wzięło udział 211 uczniów na 300 uczących się w naszej szkole.
Na koniec  Dnia bez przemocy zorganizowany był również konkurs na najciekawsze przebranie. Pierwsze miejsce  w tym konkursie zajęły:  Urszula Purta,  Karolina Proskiniuk i Katarzyna Topczewska z klasy  I a.  Na drugim miejscu uplasował się Kamil Modzelewski z klasy I b, a na trzecim – Juliusz Wojszel  z klasy II b.

 • 13 czerwca 2012 roku przedstawiciele SU – Ewelina Sakowicz III a i Magdalena Bardłowska IIIa razem z opiekunem, P. Moniką Szawiel wzięły udział w Debacie Samorządów Uczniowskich Szkół Gimnazjalnych „ Czy uczniowie mają wpływ na tożsamość szkoły?”. Debata ta organizowana była w ramach XIII Białostockiego Forum Szkół, a na celu miała m.in. uświadomienie młodzieży ich możliwości w współtworzeniu tożsamości szkoły, kształtowanie umiejętności pracy w grupie czy też wymiana doświadczeń pomiędzy Samorządami Uczniowskimi.

Podsumowanie pracy SU w maju

 • W maju został zorganizowany konkurs na najlepszy List do Matki. Celem tego konkursu było inspirowanie młodzieży do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności literackich oraz kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej rywalizacji. Spośród dziesięciu zgłoszonych prac, jury w składzie:
 1. Edyta Komło
 2. Jolanta Romanowska
 3. Monika Szawiel

wyłoniło  zwycięzców :

I m-ce- Katarzyna Stachurska III d
II m-ce- Krystyna Sokołowska III c
III m-ce Urszula Purta  Ia

Podsumowanie pracy SU w kwietniu

 • Podsumowaliśmy wyniki ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów „Kibicuję Fair Play”. Podpisy całej społeczności szkolnej, w liczbie 351, zostały złożone pod listem do Prezydenta RP w sprawie pozytywnego kibicowania. Poprzez udział w tej akcji chcemy pokazać, jak ważne jest dla nas, aby na trybunach zasiadały całe rodziny, aby czuły się tam bezpiecznie i mogły wspólnie przeżywać sportowe zmagania.
 • Zorganizowaliśmy spotkanie uczniów z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Spotkanie to poświęcone było  tematyce bezpiecznego i pozytywnego kibicowania.
 • W kwietniu został również rozstrzygnięty Konkurs na Najciekawszą Pisankę Wielkanocną. Celami konkursu były:  promocja zwyczajów, symboli i zdobnictwa ogólnopolskiego oraz regionalnego związanego ze świętem Wielkanocy; rozwijanie zdolności plastycznych; doskonalenie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi.
  Podsumowanie
  SZKOLNEGO  KONKURSU  PLASTYCZNEGO NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ dla uczniów klas I – III  Publicznego Gimnazjum 12 Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku.

Komisja w składzie:
Agnieszka Nowacka
Monika Szawiel
Jolanta Romanowska

Stwierdziła, że  spośród 10 złożonych pisanek nagrodzonoi wyróżniono  prace  sześciorga uczniów:I miejsce –    Magdalena Panasewicz     kl. II c
II miejsce –   Magdalena Bardłowska     kl. II d
Wyróżnienie
Kamil Harbaszewski        kl. I c
Wyróżnienie
- Urszula Purta                 kl. I a
Wyróżnienie
- Patrycja Zalewska           kl. II d
Wyróżnienie
- Stefania Siemieniuk        kl. I a

Podsumowanie pracy SU w marcu

 • W dniach  od 01 do 07 marca w naszej szkole działała poczta z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Uczniowie Samorządu zbierali kartki z życzeniami od  kolegów dla najlepszych koleżanek. Kartki te zostały przekazane adresatkom 8 marca.
 • Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów „Kibicuję Fair Play”. Poprzez udział w tej akcji chcemy pokazać, jak ważne jest dla nas, aby na trybunach zasiadały całe rodziny, aby czuły się tam bezpiecznie i mogły wspólnie przeżywać sportowe zmagania.
 • W marcu został również ogłoszony Konkurs na Najciekawszą Pisankę Wielkanocną.Celami konkursu są:  promocja zwyczajów, symboli i zdobnictwa ogólnopolskiego oraz regionalnego związanego ze świętem Wielkanocy; rozwijanie zdolności plastycznych; doskonalenie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi.

 

Podsumowanie pracy SU w lutym

 • W związku ze Świętem Zakochanych, dzień 14 lutego ogłosiliśmy Dniem Czerwonych. Tego dnia każdy uczeń powinien być ubrany w kolorze czerwonym.  Zorganizowaliśmy także szkolną Pocztę Walentynkową, gdzie każdy mógł przesłać wybranej osobie życzenia. Jak co roku   akcja ta cieszyła się niezwykłą popularnością wśród naszych uczniów. Okazało się, że uczniowie okazywali swe uczucia także nauczycielom.
 • W lutym ogłosiliśmy także konkurs na wiersz walentynkowy o tematyce miłosnej. Celem konkursu było inspirowanie młodzieży do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności literackich oraz kształtowanie postaw sprzyjających poszanowaniu zasad uczciwej rywalizacji.

Spośród zgłoszonych do konkursu prac, wcześniej niepublikowanych i nienagradzanych, jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce- Magdalena Panasewiczkl.II c

II miejsce- Katarzyna Stachurska kl. III d

III miejsce- Oktawiusz Rutkowski kl. II b

Podsumowanie pracy SU w styczniu

W dniu 04.01.2012r. przeprowadzono wśród uczniów Publicznego Gimnazjum nr12 w Zespole Szkół nr 6 w Białymstoku  tajne głosowanie mające na celu wybór Szkolnej Rady Uczniowskiej.

W skład komisji wyborczej weszły osoby:

 1. Pani Monika Szawiel- nadzór nad komisją
 2. Mateusz Jadeszko III b- przewodniczący komisji
 3. Joanna Ferster III b
 4. Katarzyna Krystoń II a
 5. Kobeszko Patrycja III b

Do Szkolnej Rady Uczniowskiej zgłoszono kandydatury następujących osób:

 1. Ewelina Sakowicz III a
 2. Katarzyna Maksymowicz III b
 3. Wojciech Więckowski III a
 4. Katarzyna Stachurska III d
 5. Oktawiusz Rutkowski II b
 6. Julita Selewoniuk III c
 7. Maciej Rasiński II c
 8. Maciej Fiedziukiewicz III b
 9. Jakub Skrocki III d

10.  Marcin Mościcki III d

11.  Sylwia Ralicka III d

Głosowało 284 uczniów.

W wyniku głosowania komisja skrutacyjna wyłoniła skład Szkolnej Rady Uczniowskiej Publicznego Gimnazjum nr12 w Białymstoku:

Przewodniczący: Oktawiusz Rutkowski II b
Zastępca: Sylwia Ralicka III d
Skarbnik: Julita Selewoniuk III c
Kronikarz: Marcin Mościcki III d
Sekretarz: Katarzyna Maksimowicz  III b

W  styczniu odbył się Bal Karnawałowy dla Vipów. Wzięli w nim udział uczniowie z co najmniej dobrą oceną z zachowania. Zabawa taneczna przebiegła w miłej
i spokojnej atmosferze.

Podsumowanie pracy SU w grudniu

●  W dniach od 05 do 09 grudnia  w naszej szkole trwał Tydzień Wolontariatu. W ramach tego tygodnia uczniowie z klasy II c przygotowali przedstawienie Jasełkowe dla przedszkolaków i uczniów ze świetlicy szkolnej. Natomiast uczennice klasy III a czytały książki i pomagały w odrabianiu pracy domowej młodszym kolegom i koleżankom z klas „zerówki”. Oprócz tego Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę darów i Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Na ten kiermasz uczniowie gimnazjum między innymi przygotowali własnoręcznie ozdoby i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży tychże dekoracji bożonarodzeniowych oraz dary przyniesione przez uczniów przeznaczone zostały na  Świąteczne  Paczki dla dzieci z ubogich rodzin.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie.

● Dnia 06 grudnia nastąpiło podsumowanie akcji „Góra grosza”. Największą sumę pieniędzy,
w kwocie 90, 63 zł uzbierała klasa II c, na drugim miejscu uplasowała się klasa I a, a na trzecim II b.
W sumie dla całego gimnazjum udało się zebrać 328,66 zł.

● W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole działała poczta świąteczna. Każdy mógł złożyć swojemu koledze, swojej koleżance czy przyjacielowi najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Podsumowanie pracy SU w listopadzie

● W związku ze Świętem Zmarłych,  jak co roku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się na Cmentarz Miejski, aby uczcić pamięć tych, którzy już odeszli. Uczniowie zapalili znicze na grobach żołnierzy poległych podczas  II wojny światowej, na grobie Justyny Moniuszko, absolwentki SP 32, ofiary tragedii pod Smoleńskiem oraz na grobie Urszuli Chomczyk, uczennicy naszego gimnazjum.

● Dnia 03 listopada  SU zorganizował Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Celem tych mistrzostw była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży oraz wyłonienie najlepszych tenisistek stołowych w Zespole Szkół  nr 6 w Białymstoku.

Pojedynki przeprowadzono systemem pucharowym „do dwóch przegranych”.

Dyplomy i nagrody zostały ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół nr 6,
p. Lecha Szargieja.

Klasyfikacja końcowa:

I m-ce    Gabriela Krych kl. II b
II m-ce   Magdalena Bardłowska kl. III a
III m-ce  Kinga Kozłowska III a

●  Dnia 09 listopada  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Narodowego Dnia Niepodległości. Tego dnia również  wszyscy uczniowie przygotowali
i nosili różnorodne, biało-czerwone kotyliony. Tę ogólnopolską akcję zainicjował w ubiegłym roku Prezydent RP - Bronisław Komorowski.

●  Dnia 21 listopada w nasze szkole odbyły wybory członków Zgromadzenia Elektorskiego

Młodzieżowej Rady Miejskiej w Białymstoku

W wyniku głosowania Szkolna Komisja Wyborcza stwierdziła, iż uprawnionych do głosowania było 303 uczniów, zaś kart do głosowania wydano 280.

Ogółem oddano głosów 280, w tym głosów ważnych 276.

Poszczególni kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:

 1. Robert Czajkowski- 62 głosy
 2. Ewelina Sakowicz- 46 głosów
 3. Ewelina Konik- 18 głosów
 4. Oktawiusz Rutkowski- 125 głosów
 5. Maciej Rasiński- 25 głosów

Zgodnie ze Statutem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Białymstoku w naszej szkole dokonuje się wyboru jednego elektora. W związku z czym w wyniku głosowania mandat elektora
i prawo  reprezentowania szkoły w Zgromadzeniu Elektorskim otrzymuje: Oktawiusz Rutkowski, uczeń kl IIb.

● Dnia 21 listopada przyłączyliśmy się do akcji „Góra Grosza” . Akcja ta polega na tym, iż uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół w całej Polsce organizują zbiórkę drobnych monet o nominałach od 1 do 50 groszy, a uzyskane środki zostają wykorzystane na pomoc dzieciom.
Głównym celem akcji jest tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Podsumowanie pracy SU w październiku

● z okazji Światowego Dnia Zwierząt  SU zorganizował zbiórkę karmy na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt mieszczącego się przy ulicy Dolistowskiej 2 w Białymstoku;

● z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie wykonali własnoręcznie kartki z najlepszymi życzeniami i wręczyli je wszystkim nauczycielom w naszej szkole;

● na początku października przyłączyliśmy się do programu edukacyjnego „Poczytaj mi przyjacielu”, którego podmiotem prowadzącym i realizującym  jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach  tego programu, w roku szkolnym 2011/2012, nasi uczniowie będą przygotowywać regularne spotkania czytelnicze dla przedszkolaków, młodszych kolegów
i koleżanek z „zerówki” i świetlicy. Wspólne czytanie książek przygodowych, wierszy, bajek, baśni to nie wszystko. Po lekturze uczestnicy będą razem się bawić, rysować, tańczyć czy  śpiewać.

Dzięki uczestnictwu w tym programie młodzi ludzie mają okazję, często po raz pierwszy, zetknąć się z wolontariatem, kontakt z młodszymi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie.

● 29 października  SU zorganizował Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Chłopców. Celem tych mistrzostw jest popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży oraz wyłonienie najlepszych tenisistów stołowych w Zespole Szkół  nr 6 w Białymstoku.

Pojedynki przeprowadzono systemem pucharowym „do dwóch przegranych”.

Dyplomy i nagrody zostały ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół nr 6,
p. Lecha Szargieja.

Klasyfikacja końcowa:

I m-ce Marcin Kadłubowski III a

II m-ce Kamil Wykowski II d

III m-ce Aleksander Jabłoński II d

Sprawozdanie z konkursu na  „Najciekawszy transparent kibica”

Dnia 03.10.2011 roku podczas Mistrzostw Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych odbył się konkurs na „Najciekawszy transparent kibica”.

Organizatorami konkursu byli: Samorząd Uczniowski oraz opiekun SU - Monika Szawiel.

Celami tego konkursu było: podniesienie kultury osobistej młodzieży poprzez promowanie kulturalnych zachowań podczas imprez sportowych oraz w  życiu codziennym, propagowanie postaw  zgodnego współżycia z ludźmi, promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie inwencji twórczej uczniów.

W konkursie wzięły udział wszystkie klasy Publicznego Gimnazjum nr 12 w Białymstoku, które prezentowały swoje transparenty, kulturalnie kibicując startującej w zawodach młodzieży. Poziom wykonanych prac był bardzo zróżnicowany. Widać było, że uczniowie włożyli dużo wysiłku w przygotowanie tychże transparentów. Jednakże komisja sędziowska w składzie: pani dyrektor Bożena Janiak oraz pan dyrektor Krzysztof Bielawiec,  wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce zajęła klasa I b

II miejsce zajęła klasa II c

III miejsce zajęła klasa III a

Pozostałym klasom gratulujemy pomysłów i dziękujemy za udział.

Podsumowanie pracy SU we wrześniu

 • W dniach  od 26 do 28 września w naszej szkole działała poczta z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Uczniowie Samorządu zbierali kartki z życzeniami od ich koleżanek dla najlepszych kolegów. Kartki te zostały przekazane adresatom 30 września.
 • 26 września miały miejsce w szkole wybory nowej Szkolnej Rady Uczniowskiej. Swoją kandydaturę zgłosiło 8 osób, które musiały uzyskać pozytywną opinię wychowawcy i dyrekcji oraz zebrać 15 podpisów osób popierających ich osobę. Wybory w naszej szkole są powszechne i tajne. Każdy uczeń otrzymywał kartę do głosowania, na której zaznaczał znak przy swoim faworycie. Największą liczbę głosów otrzymał Robert Czajkowski z klasy IIID i został przewodniczącym szkoły. Jego zastępcą został Oktawiusz Rutkowski 
  z klasy II B.
 • Od dnia 19 września 2011 roku w zastępstwie za dotychczasową opiekunkę Samorządu Uczniowskiego  p. Beatę Wlazło, funkcję tę pełnić będzie p. Monika Szawiel
 • W miesiącu wrześniu uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 12 w Białymstoku wzięli udział  w akcji charytatywnej „Szkoło pomóż i Ty”. Uzbierana z kalendarzyków- cegiełek kwota została przekazana na pomoc 5-letniemu  Wiktorowi, który urodził się z niedorozwojem kości udowej. W przyszłości czeka go seria drogich operacji, a także niezbędna będzie kosztowna rehabilitacja. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.
 • Nadzór nad „Szczęśliwym numerkiem” w roku szkolnym 2011/12 sprawować będą Robert Czajkowski i Jakub Skrocki z klasy III D. Losowanie odbywa się codziennie w pokoju nauczycielskim.
 
SP32 O szkole Samorząd Samorząd PG 12

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Statystyki

Odsłon : 2925764

Tę książkę warto mieć..