Informacja dla rodzica lub opiekuna o założeniu konta w usłudze Office 365 w szkole

Informacje dla rodziców i opiekunów na temat Office 365 dla Szkół

Jakie dane osobowe gromadzi Microsoft?

W ramach tworzenia konta ucznia Szkoły Podstawowej nr 32 i. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku może udostępniać Microsoft niektóre dane osobowe tego ucznia, na przykład jego imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Firma Microsoft może również gromadzić dane osobowe przekazywane bezpośrednio przez uczniów, takie jak numery telefonów wymagane w celu odzyskania konta lub zdjęcia profilowe dodawane do kont.

Ponadto Microsoft gromadzą informacje związane z używaniem usług przez uczniów. Obejmuje to m.in.:

• informacje o urządzeniu, takie jak model, wersja systemu operacyjnego, unikatowy identyfikator oraz informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu;

• informacje z dziennika, w tym szczegóły używania usług, informacje o zdarzeniach związanych z urządzeniem oraz adres IP użytkownika;

• informacje o lokalizacji gromadzone różnymi metodami, w tym przy użyciu adresów IP, urządzeń GPS i innych czujników;

• unikatowe dane aplikacji, takie jak numer wersji aplikacji;

Jak Microsoft wykorzystuje te informacje?

Microsoft używa danych osobowych uczniów do udostępniania, obsługi i ochrony podstawowych usług Office 365. Microsoft nie wyświetla reklam w obrębie podstawowego zestawu usług ani nie używa danych osobowych pochodzących z tych usług do celów reklamowych.

Czy Microsoft wykorzystuje dane osobowe uczniów szkół podstawowych do kierowania reklam?

Nie. W przypadku użytkowników Office 365 nie wykorzystuje żadnych danych osobowych do kierowania reklam.

Jakie prawa ma rodzic lub opiekun?

Po wyrażeniu zgody na korzystanie z Office 365 przez Wasze dziecko otrzymują Państwo możliwość wglądu na konto dziecka i mogą Państwo poprosić o usunięcie tego konta. W tym celu należy skontaktować się z administratorem Szkoły Podstawowej nr 32 i. mjr Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku. Jeśli chcą Państwo nakazać zaprzestanie dalszego zbierania lub używania informacji o Waszym dziecku, mogą Państwo poprosić nas o ograniczenie dostępu dziecka do funkcji lub usług za pomocą dostępnych metod albo o całkowite usunięcie konta dziecka.

Zgody rodziców i konta Microsoft dzieci

ZGODA RODZICA LUB PRAWNEGO OPIEKUNA

Wyrażam zgodę na założenie mojemu dziecku:

(imię i nazwisko) ………………………………………………………..

uczniowi klasy ……………………..  następujących kont:

• Konta na Office 365 firmy Microsoft (w tym konto pocztowe) ,

• Konta G Suite dla Szkół i Uczelni.

oraz na zarządzanie tymi kontami przez Szkołę Podstawową nr 1 w Świnoujściu.

Jednocześnie potwierdzam, iż zapoznałam/em się z informacjami dla rodzica lub opiekuna o założeniu konta email w szkole oraz informacjami dla rodziców i opiekunów na temat G Suite dla Szkół i Uczelni zamieszczonymi na stronie szkoły.

czytelny podpis rodzica lub prawnego opiekuna