SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2016-2017 20.06.2017 - DZIEŃ MATEMATYKI W PG 12

20.06.2017 - DZIEŃ MATEMATYKI W PG 12

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Galeria

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego na hali badmintonowej odbyły się uroczystości Dnia Matematyki naszego gimnazjum. Całość była prowadzona przez uczniów klasy 3c, to jest Weronikę Sokólską i Dawida Wojciulika, którzy po przywitaniu kolejno omawiali konkursy i ciekawe matematyczne przygody, w których uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum. Nie było to jednak zwykłe opowiadanie. Co chwila prosili o zabranie głosu również innych uczniów, którzy bezpośrednio brali udział w danym wydarzeniu, bądź też zostali jego laureatami. Podczas tej uroczystości była wyświetlana prezentacja w Power Point ze zdjęciami i filmami. Pani Dyrektor rozdawała laureatom dyplomy i nagrody.

Zaprezentowane zostały następujące matematyczne wydarzenia:

 • Wojewódzki Konkurs Matematyczny. Laureaci: Hubert Soroka 3c (opiekun Ewa Borowska) i Paweł Żurakowski 2c (opiekun Agnieszka Rutkowska).
 • Wojewódzki Turniej Matematyczny „Poligon”. 3-osobowa drużyna z naszej szkoły (reprezentowana przez: Huberta Sorokę, Michała Szypluka i Dawida Wojciulika – 3c) zajęła II miejsce w województwie (opiekun Ewa Borowska).
 • Konkurs będący częścią Programu Edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów w Warszawie. W ramach tego działania Agata Kamińska i Kajetan Radulski omówili przebieg debaty podatkowej. Następnie swoje filmy omówili i zaprezentowali: Anna Leszczyńska i Agata Kamińska, Kajetan Radulski oraz Julia Dakowicz i Julia Koścień  - 3c (opiekun Ewa Borowska).
 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Jedna z naszych uczennic: Katarzyna Wilczewska 1c (opiekun Jolanta Klepadło), uzyskała wynik bardzo dobry. Trójka uczniów naszego gimnazjum otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Są to: Hubert Soroka 3c (opiekun Ewa Borowska), Paweł Żurakowski 2c (opiekun Agnieszka Rutkowska) i Aleksandra Radziszewska 2c (opiekun Agnieszka Rutkowska).
 • XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki na Politechnice Białostockiej. Anna Leszczyńska omówiła poszczególne warsztaty, w których brali udział uczniowie klasy 3c (opiekun Ewa Borowska).
 • Konkurs matematyczno - fotograficzny "Matematyka w obiektywie". Laureat I miejsca w kategorii gimnazjum: Anna Leszczyńska (opiekun Ewa Borowska).
 • Zielona Szkoła w Kołobrzegu (opiekun Jolanta Klepadło i Agnieszka Rutkowska). Omówienie: Julia Koścień 3c.
 • Zwycięski projekt gimnazjalny. I miejsce uzyskał projekt „Banki, a matematyka” w wykonaniu uczniów kl. IIc: Paweł Żurakowski, Aleksandra Radziszewska, Łukasz Mróz, Jakub Zajączek i  Kacper Rodowicz (opiekun Agnieszka Rutkowska).

Dziękuję serdecznie wszystkim,

którzy przygotowali tę galę i w niej uczestniczyli,

Ewa Borowska.

 
SP32 Galeria 2016-2017 20.06.2017 - DZIEŃ MATEMATYKI W PG 12

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Statystyki

Odsłon : 2963452

Tę książkę warto mieć..