SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 UKS HUBAL Suwałki obroniły tytuł Mistrza Polski

Suwałki obroniły tytuł Mistrza Polski

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

SUWAŁKI NA PARKIECIE ZDOBYŁY MISTRZOSTWO POLSKI!

UKS Hubal Białystok - SKB LITPOL MALOW Suwałki 2:4.

Galeria

Zanim jednak przejdę do wyników na korcie, trzeba skomentować generalnie postawę środowiska badmintonowego SKB Suwałki. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego działacze szukają każdej okazji, by namieszać we własnym gnieździe. Powróćcie do znakomitej współpracy z czasów Jerzego Szulińskiego-seniora. Ale to już tylko było?

Fachowiec branży badmintonowej doskonale wie, że pisząc Laura Putri oznacza albo błąd, albo celowe zwrócenie uwagi na ważny problem. Ja nic nie wiedziałem o składanym proteście przez Pana Mecenasa Prezesa Szleszyńskiego. Więcej, dla mnie takie zachowanie było nieprawdopodobne. Wiedziałem natomiast o krążących "ploteczkach". Ostatecznie w opinii prawnej sporządzonej na zlecenie Polskiego Związku Badmintona wyraźnie jest napisane, że protest to prawda i protest nie dotyczył Laury Putri!

 

Okienko transferowe (na pewno nie wymyślone przez UKS Hubal Białystok!) ogłoszone w oficjalnym dokumencie Polskiego Związku Badmintona nie zabraniało zgłoszenia Laury Sarosi, Aleksandry Radziszewskiej i Anety Wojtkowskiej. Każdy miał prawo do uzupełnienia swego składu. Mój klub uzyskał stosowne pozwolenia, dokonał elektronicznej rejestracji, dokonał opłat rejestracyjnych i ligowych i ... dziewczyny znalazły się w wykazie uprawnionych do gry w ekstraklasie. Koniec, kropka! Od tego momentu, a więc w rundzie IV, V i w finale mogły grać!

Znawcy badmintona obu zespołom w finale dawały szansę 50% x 50% ze wskazaniem na zwycięzców 4:3 pierwszego spotkania w rundzie zasadniczej. Doskonale wiemy, że na tak wysokim poziomie sportowym w danym momencie wygra zespół lepiej dysponowany. Musicie Państwo jeszcze wiedzieć, że podczas odprawy technicznej w Kobyłce zachowanie dwóch trenerów Suwałk im nagrody fair play by nie dało. Tylko zapytuję, po co to wszystko?

Hubalczycy przed finałem mieli trzy problemy: ustawienie singlistów, zgłoszony uraz Rogalskiego i bardzo poważna kontuzja Zajtsavej. Ostatecznie ryzykujemy: Dziółko, Rogalski, Sarosi, Zajtsava (normalnie powinno być odwrotnie), Szkudlarczyk/Śmiłowski, Sarosi/Zajtsava  i Śmiłowski/Tarasewicz.

Rozpoczynamy finał. Liczymy na dobre otwarcie meczu przez Dziółkę, a tu Evans nieznacznie jest lepszym graczem i Suwałki obejmują prowadzenie 1:0. Chyba Adrian niepotrzebnie grał miksta na czempionacie Polski w Lubinie?

Nikt nie lubi grać z Maćkiem Poulakowskim, który potrafi spłatać figla najlepszym. I tym razem Rogalski musiał sporo wylać potu, aby zdecydowanie tylko w piątym secie wymęczyć wygraną. Liczy się zwycięstwo, a nie pięknie przegrany pojedynek! Po singlach męskich Suwałki-Białystok 1:1.

W pierwszej grze pojedynczej debiutuje w naszej drużynie Laura Sarosi i dostaje za rywalkę suwalską jedynkę Febby Angguni. Gdyby była zdrowa Alesia Zajtsava, byłaby okazja do wyrównania rachunków z Febby, a tak ogromna odpowiedzialność spadła na Laurę. Spotkanie, to bardzo długie wymiany, ale to częściej ostatnią lotkę w korcie umieszczała Suwałczanka i to ona wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 2:1. Pojedynek mógł się podobać, choć aż cztery razy sędzia zachował się wobec Indonezyjki bardzo pobłażliwie i to chyba też było nie bez znaczenia. W drugiej grze pojedynczej kobiet zęby zacisnęła Alesia Zajtsava i po raz drugi w tym roku pokonała Mistrzynię Polski Kamilę Augustyn. Z trudem, ale wyraźnie i w meczu zrobiło się po dwa.

Gra deblowa panów to spora niewiadoma. Zaczyna się 10:11 i 11:10, a więc bardzo po równo. Niestety, w secie trzecim i czwartym para Moreń/Łogosz nie dała pograć Szkudlarczykowi i Śmiłowskiemu, a w meczu zrobiło się 3:2 dla Suwałk. Debel kobiet teoretycznie w lepszej sytuacji stawiał Hubalki. A tu dramat: Dla Laury odnawia się kontuzja Achillesa, Zajtsavej cała noga jest pooklejana i zabandażowana. Przed pojedynkiem nogę Sarosi pooklejał Michał Rogalski i wydawało się podczas rozgrzewki, że jest wszystko pod kontrolą. Alesia na rozgrzewkę na kort nie wyszła, ale powiedziała, że będzie grać. Znamy ją od wielu lat i wiemy, jak mocną jest zawodniczką. A tu kontuzja okazała się silniejsza od woli walki. Po dwóch setach nasze dziewczyny poddały spotkanie Angguni/Augustyn i Mistrzem Polski 2018 został zespół Suwałk. Gratulacje, byliście dzisiaj lepsi.

Wyniki poszczególnych gier:

Adrian Dziółko-Scott Evans 1:3 (7:11,11:5,9:11,10:11)

Michał Rogalski-Maciej Poulakowski 3:2 (11:5,11:7,10:11,9:11,11:5)

Laura Sarosi-Febby Angguni 0:3 (7:11,9:11,10:11)

Alesia Zajtsava-Kamila Augustyn 3:1 (11:9,11:9,5:11,11:5)

Wojciech Szkudlarczyk/Paweł Śmiłowski-Łukasz Moreń/Michał Łogosz 1:3 (11:10,10:11,4:11,2:11)

Laura Sarosi/Alesia Zajtsava-Febby Angguni/Kamila Augustyn 6:11, 2:11, Ret.

Paweł Śmiłowski/Edyta Tarasewicz-Scott Evans/Magdalena Witek nie rozgrywano.

K o l e j n o ś ć   f i n a ł u:

I miejsce         SKB Litpol Malow Suwałki

II                     UKS Hubal Białystok

III                    ABRM Warszawa

IV                    AZS AGH Kraków

Lech Szargiej

 

 
SP32 UKS HUBAL Suwałki obroniły tytuł Mistrza Polski