SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2018-2019 Udział uczniów w Inauguracji 9. edycji kampanii społecznej „Pola Nadziei”

Udział uczniów w Inauguracji 9. edycji kampanii społecznej „Pola Nadziei”

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Galeria

W środę, 10 października br. wolontariusze naszej szkoły udali się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby uczestniczyć w inauguracji 9. edycji „Pól Nadziei” – akcji organizowanej przez Fundację „Pomóż Im”, która w sposób szczególny ma zachęcać młodych ludzi do wolontariatu i uwrażliwiać ich na potrzeby innych. Fundacja „Pomóż Im”, którą tworzą ludzie o wielkim sercu i empatii, prowadzi jedyne w naszym regionie domowe hospicjum dla dzieci. To właśnie tam pomoc wolontariuszy jest potrzebna najbardziej. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”, czyli kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. Mottem tegorocznej kampanii są słowa francuskiego pisarza „Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć”.  W uroczystej inauguracji, oprócz uczniów i nauczycieli, udział wzięli przedstawiciele Miasta. Uczestnicy spotkania na skwerze Lecha i Marii Kaczyńskich wspólnie posadzili cebulki żonkili. To tam wiosną przyszłego roku zakwitnie Miejskie Pole Nadziei.

Opiekun Koła szkolnego wolontariatu:

Anna Kondraciuk

 
SP32 Galeria 2018-2019 Udział uczniów w Inauguracji 9. edycji kampanii społecznej „Pola Nadziei”