SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria 2018-2019 Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Galeria

Najlepszy dowód na to, że recykling się opłaca, czyli klasy trzecie gimnazjum świadkami spektakularnego cudu!

Kiedy  16 października br. klasy trzecie gimnazjum wyjeżdżały do Warszawy, pewnie żaden z uczniów (i nauczycieli) nie podejrzewał, że w Pruszkowie  zobaczą takie cuda. W Galerii Figur Stalowych z pozornie niepotrzebnych elementów metalowych powstaje prawdziwa sztuka.

Inspiracją dla powstania galerii było słynne muzeum Madame Tussauds prezentujące woskowe figury najbardziej znanych artystów, sportowców czy polityków. Jednak w przypadku Galerii Figur Stalowych surowcem jest po prostu złom, który w ten sposób zyskuje drugie życie (pruszkowska galeria powstała przy skupie złomu).

W industrialnym otoczeniu stoją imponujących rozmiarów figury metaloweroboty, bohaterowie kreskówek i filmów animowanych, postacie filmowe oraz perfekcyjnie zrekonstruowane samochody, które powstały w wyniku przetworzenia i obróbki złomu.

Tchnięto w nie zupełnie nowe życie. Oto sztuka XXI wieku!

Potem trzecioklasiści spędzili trzy godziny w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Uczniowie poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych przeżyć.

Barbara Dębska

Ewa Fiedorczuk

Dorota Szmidt

Magda Karpowicz

 

 

 

 
SP32 Galeria 2018-2019 Wycieczka do Warszawy