SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Klasy 0-3 Jak uczciliśmy 100 – lecie niepodległości naszej Ojczyzny !

Jak uczciliśmy 100 – lecie niepodległości naszej Ojczyzny !

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W tym roku obchodziliśmy piękną uroczystość. Nasza Ojczyzna 100 lat temu odzyskała swoją niepodległość !

Galeria

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły na różne sposoby przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości. Każda sala została przyozdobiona własnoręcznie wykonanymi przez dzieci pracami plastycznymi związanymi z Polską.

Chętni malarze wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Piękna jest nasza ojczyzna” zorganizowanym i przeprowadzonym przez panie: Katarzynę Zdanowicz i Alinę Pater.

Uczniowie klas trzecich wykazali się zdolnościami recytatorskimi podczas konkursu pt. „Polska – moja ojczyzna” , przeprowadzonym przez panie: Małgorzatę Dubrownik i Zofię Słapińską. Dzieła małych twórców można do dziś obejrzeć na korytarzu szkolnym na drugim piętrze.

Będąc w łączności z wszystkimi dziećmi w całej Polsce w piątek

9 listopada o godzinie 11.11 dzieci wraz z nauczycielkami odśpiewały hymn państwowy.

Jednak największe świętowanie odbyło się w naszej szkole dnia

13 listopada !

Uczniowie klas młodszych wspólnie śpiewały przygotowane wcześniej pieśni patriotyczne w ramach przygotowanej uroczystości pod hasłem „Z pieśnią patriotyczną na ustach”, zorganizowanej przez panie: Barbarę Jakimowicz i Zofię Słapińską. Galowo ubrane, z kotylionami przypiętymi do ubrania, z chorągiewkami w ręku i przejęciem w głosie śpiewano m.in. : „Rotę”, „ Przybyli ułani pod okienko”, „ My pierwsza brygada”. Podczas tej uroczystości nastąpiło również wręczenie nagród zwycięzcom wspomnianych wyżej konkursów. Byliśmy też świadkami pięknie recytowanych wierszy o Polsce.

Dowiedzieliśmy się wszyscy, że wspaniale jest świętować i w tak podniosły dzień pokazać swoją miłość do Ojczyzny. Żyjemy w czasach pokoju i wolności. Nie musimy już walczyć o to, jak to czynili nasi przodkowie. Dziś jesteśmy wezwani do innego patriotyzmu: sumiennej pracy i obowiązkowości, szanowania siebie nawzajem i tego, co już mamy oraz do nawet drobnych gestów życzliwości na co dzień w stosunku do tych, z którymi żyjemy w domu i szkole oraz do nieznajomych. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

Barbara Jakimowicz

 
SP32 Klasy 0-3 Jak uczciliśmy 100 – lecie niepodległości naszej Ojczyzny !