SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 Galeria Archiwum Podwójny sukces uczennicy naszej szkoły

Podwójny sukces uczennicy naszej szkoły

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Galeria

4 grudnia 2018 r. w Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku na uroczystej Gali odbyło się wręczenie nagród laureatom Konkursu Artystycznego „Piękno niejedno ma imię”. IV edycja Konkursu odbyła się pod hasłem „Naród, który traci pamięć, traci sumienie” – w 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta i 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Konkurs odbywał się w 3 kategoriach: krótka forma prozatorska, krótka forma poetycka i krótka forma multimedialna. Każdy z uczestników mógł zgłosić pracę w jednej lub kilku kategoriach.

Miło nam donieść, że uczennica naszej szkoły – pod opieką Pani Ewy Fiedorczuk – Małgorzata Ogonowska z klasy V b zgłosiła do konkursu prace w kategorii proza oraz w kategorii poezja i zajęła I miejsce zarówno w pierwszej, jak i w drugiej kategorii! Małgosia napisała fragment pamiętnika nawiązujący do wiersza Zbigniewa Herberta „Pan od przyrody” oraz wiersz pt. „Popołudnie” zainspirowany innym utworem Herberta – „Domysły na temat Barabasza”.

Na uroczystej Gali laureaci głośno odczytywali fragmenty swoich dzieł, a następnie Dorota Sokołowska z Radia Białystok przeprowadzała wywiad. Przewodniczący Jury Konkursu - prof. dr hab. Dariusz Kulesza z Instytutu Filologii Polskiej komentował i omawiał każda pracę, uzasadniając decyzję jury i udzielając wskazówek młodym pisarzom.

Małgosia otrzymała mnóstwo gratulacji i ciepłych słów od wszystkich członków jury, a prof. Kulesza stwierdził, że … to prawdziwy talent!

Zapytaliśmy Małgosię skąd wpadła na pomysł pracy i jak się przygotowywała do konkursu:

„Nie znałam wcześniej wierszy Herberta, ale wypożyczyłam z biblioteki książkę. To trudne wiersze i nie wszystkie mogłam zrozumieć, ale mama podsunęła mi takie, które były dla mnie łatwiejsze. Na pomysł napisania fragmentu pamiętnika wpadłam od razu – po prostu w domu i tak piszę swój pamiętnik, więc to było bardzo łatwe. Wybrałam wierz „Pan od przyrody”, bo bardzo mnie poruszył. Długo o nim myślałam i wszystkie te przemyślenia zawarłam właśnie w pracy. Dużo też rozmawiałam z rodzicami o tym wierszu, a także o „Domysłach na temat Barabasza”. Pierwszy raz pisałam wiersz bez rymów. Ale sama byłam ciekawa co też mogło się stać potem z Barabaszem, bo wszyscy są zawsze skupieni na losach Jezusa. Pomyślałam, że może po prostu Barabasz poszedł sobie na ryby. I tak napisałam.

Byłam bardzo zaskoczona, kiedy wyczytano moje nazwisko. Po cichu liczyłam na jakieś wyróżnienie, ale o I miejscu nawet nie marzyłam. A gdy jury ogłosiło wynik, nie mogłam w to uwierzyć. Potem wyczytywano laureatów w kolejnej kategorii, więc słuchałam już całkiem zrelaksowana i bez nerwów. I nagle znów usłyszałam swoje nazwisko. To już był prawdziwy szok. Pan Profesor Kulesza serdecznie mi gratulował i powiedział, że bardzo się wzruszył, czytając moją pracę.” – mówi Małgosia.

GRATULUJEMY, Małgosiu i życzymy jeszcze większych sukcesów w 2019 roku!

Udostępniła Ewa Fiedorczuk

 
SP32 Galeria Archiwum Podwójny sukces uczennicy naszej szkoły

Wakacje za:

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Statystyki

Odsłon : 2980012

Tę książkę warto mieć..