SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 UKS HUBAL 2 ARMATKI ŚNIEGOWE JUŻ W BIAŁYMSTOKU!

2 ARMATKI ŚNIEGOWE JUŻ W BIAŁYMSTOKU!

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Galeria

Po wielu zabiegach, przy sprzyjających decyzjach Władz i Miasta Białegostoku oraz Nadleśnictwa Dojlidy i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Białystok dorobił się w Lesie Pietrasze oświetlonej trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. 1250 metrów i 200 metrowe "ucho" dla zawodowców z 46 lampami ledowymi i z rozprowadzoną wodą i prądem do sztucznego zaśnieżania wraz z pełnym monitoringiem przy różnicy wzniesień 25,5 metra o szerokości minimalnej 6 metrów zrobiło 8.10.2018r. o godzinie 18.45 na głównych Gościach (Tadeusz Truskolaski - Prezydent Miasta Białegostoku, Mariusz Gromko - Przewodniczący Rady Miejskiej w Białymstoku, Zenon Angielczyk - Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Apoloniusz Tajner - Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w Krakowie, ks. Jan Fiedorczuk i ks. Sławomir Piłaszewicz - katecheci SP Nr 32 w Białymstoku) uroczystości niebywałe wrażenie. Koszt tej inwestycji wyniósł 797470 PLN i został sfinansowany w 86% przez Miasto Białystok i w 14% przez sponsorów UKS Hubal Białystok. Główni wykonawcy to: Andrzej Półkośnik, Jarosław Kusznier i Janusz Kosakowski. Wstęgę podczas uroczystości trzymali najlepsi narciarze regionu i klubu: Hanna Popko oraz Krzysztof Małkiński. Oni wraz z trenerem Adamem Roszkowskim otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez Rogowski Development Spółka z o.o. Białystok - Remigiusz Rogowski, PUP TELKA - Witold Lacek oraz Dyrektora SP Nr 32 w Białymstoku - Lech Szargiej oraz Firmę Rollspeed Ogrodniczki. Uroczystość zakończyło ognisko przygotowane przez Szkołę Podstawową Nr 32 w Białymstoku pod "batutą" Waldemara Leszczyńskiego - Prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w Białymstoku.

Podczas uroczystości otwarcia trasy Prezydent Tadeusz Truskolaski obwieścił uczestnikom, że SP Nr 32 w Białymstoku dodatkowo otrzyma środki na zakup 2 armatek. Słowa dotrzymał: upoważnił dyrektora do rozpisania przetargu i dokonania zakupu. Zaszczytu sprzedaży 2 kompletów armatek dostąpiła Firma SUPERSNOW Polska.

20 grudnia 2018r. o godzinie 13.00 zostało uruchomione sztuczne zaśnieżanie, a osobami, które posiedli odpowiednią wiedzę i umiejętności są: Jerzy Płonowski i Konrad Sadowski. Jeżeli utrzyma się mróz -6, -7 stopni Celsjusza, na Święta Bożego Narodzenia powinniśmy trasę przygotować do narciarstwa biegowego. Z uwagi na koszty, które ponosić będzie Szkoła i klub, zostanie przygotowany odpowiedni harmonogram do bezpłatnego udostępniania tras dla mieszkańców, na treningi narciarskie i  szkółki narciarskie, a to dotyczy tylko pory z oświetleniem. Poinformujemy także o godzinach wypożyczeń nart biegowych. Zaplanujemy także cykl imprez narciarskich. O wszystkim będziemy informować Państwa na naszych stronach internetowych: sp32.edu.pl, hubal.bialystok.pl.

Lech Szargiej

 
SP32 UKS HUBAL 2 ARMATKI ŚNIEGOWE JUŻ W BIAŁYMSTOKU!