SZKOŁA PODSTAWOWA NR 32 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal w Białymstoku

ul. Pietrasze 29, 15-131 Białystok, tel. 85 6750451, fax. 85 6752329

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
SP32 UKS HUBAL HANIA POPKO NA PODIUM SPRINTÓW FIS W ŁOTEWSKIEJ MADONIE 29-30.12.2018r.

HANIA POPKO NA PODIUM SPRINTÓW FIS W ŁOTEWSKIEJ MADONIE 29-30.12.2018r.

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

15 letnia juniorka C, Hania Popko z  klubu UKS Hubal Białystok zajęła dzisiaj trzecie miejsce w sprintach stylem dowolnym rozgrywanych w łotewskiej miejscowości Madona. W zawodach FIS Hania startowała w kategorii seniorek. Foto: Adam Roszkowski.

 

W rozgrywanych w łotewskim ośrodku narciarskim Madona zawodach FIS startowali reprezentanci Łotwy, Litwy, Estonii, Białorusi oraz Polacy z klubu UKS Hubal Białystok.

W eliminacjach sprintu kobiet Hania Popko zajęła szóste miejsce w stawce zawodniczek, z których była najmłodsza. W finale nastolatka z Białegostoku zajęła wyśmienite trzecie miejsce. To jednak nie wszystko, FIS-punkty wywalczone dzisiaj przez białostoczankę dają jej drugie miejsce na listach światowych FIS-punktów wśród dziewcząt urodzonych w 2003 roku. Trener Hani, Adam Roszkowski po eliminacjach nie krył zadowolenia mówiąc, że zawodniczka powalczy jeszcze dalej. W drugim dniu na dystansie 5 km stylem dowolnym zajęła V miejsce także wśród seniorek. To spore osiągnięcie tak młodej narciarki.

Gratulujemy.

 
SP32 UKS HUBAL HANIA POPKO NA PODIUM SPRINTÓW FIS W ŁOTEWSKIEJ MADONIE 29-30.12.2018r.